Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[STRETNUTIE] Praha, 27.8.2013 (Současná situace Waze kom...)

Post by
Ahoj všichni,
obracím se na Vás, protože cítím velký problém s Waze v ČR.

Nelíbí se mi, že veškerá moc je v podstatě soustředěna centrálně a nemáme více funkčních CM (Zirland moc nefunguje , LiborA je 3/4 roku mimo, Vitj - jediný aktivní funguje).
To je v podstatě jeden funkční člověk na celou ČR. Myslím, že vhodní kandidáti by byli např. Ginbook a jiní.

Nelíbí se mi, že je problém s odemykáním segmentů, například když je Vitj na dovolené, nebo mimo z jiných důvodů. Jediný kdo odemykal (a byl toho schopný) byl GinBook, ale ten nemá práva na celou republiku a řešil to "jinou" cestou ….
Je tu jeden CM a všichni vědí jak je další potřeba.

Myslím si, že tato situace brzdí rozvoj map v ČR a také to odhání potenciální nové editory.

Na Slovensku mají kluci od Guriho relativně volnou ruku a funguje jim to mnohem lépe (8 lidí s L4 – L5 oprávněním) a dva CM. Těchto pár lidí má AM rozprostřené přes celé Slovensko a tím i relativně usnadněnou práci při koordinaci odemykání.

Já jsem například žádal několikrát o rozšíření svého AM, bohužel nedostalo se mi žádné odpovědi, proč se tak nestalo nevím. (jsem L3, 30k editací, 100 místo v ČR, cca 199k bodů nedělám žádné průsery, jsem na fóru a na emailu…).
Nyní už nežádám, protože takto je to nedůstojné a stejně odpověď nedostanu.

V předešlé verzi žádostí byl aspoň zhruba přehled, kdo žádá, o co žádá a výsledek. Nynější stav je absolutně neprůhledný. Vlastně ani nevím kdo přiděluje AM. A pokud Zirland, který spíše nekomunikuje, kdo je zástupcem.
Funguje tu nějaký management? Zastupitelnost, aspoň na lokální úrovni?

Tento stav se mi hrubě nelíbí.

TeX

POSTER_ID:3359289

1

Send a message

Post by b-007
Souhlasím s ostatníma i s tím co tu bylo řečeno, cítím to stejně.
Každý jsme jednou za čas z Waze "unaveni" a každý má nárok na odpočinek a proto je nutný dvojnásobný počet editorů v L4/L5.
A až nás bude více, tak hurá do změn o kterých se tu mluví.
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
foxitrot wrote:Ked som to s TeXom preberal, usudil som, ze najschodnejsie by asi bolo, keby ste si niekolki medzi sebou rozdelili uzemie CR a s nejakymi presahmi by sa cela pokryla vasimi AM oblastami. Je kludne mozne, ze Support ma nejake problemy s vacsim mnozstvom CM, ktori sa zatial nekvalifikovali mnozstvom editov (aj u nas to zamietli Gurimu - asi mal skusit ist cestou trochu vacsej AM oblasti :lol: ). Preto takyto navrh z mojej strany - nikto nebude kralovat na celom uzemi, ale pokrytie bude > 100%. Pouvazujte.
Jj. klidne i 2 editory na podobnou oblast, zalezi jak se udelaji ty presahy a jak budou velke, ale jak jsem psal, ne kazdy ma zrovna cas, tak je lepsi mit náhradu nez pak poslouchat nadavky :-D
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
Já si myslím, že celý problém je stále u L5 zámků a malého počtu editorů...Diksuze v jiném vlákně utichla a žádná změna k lepšímu nenastala...
V Chorvatsku mají zamknutou jen dálnici a jinak skoro nic....V Praze je L5 na tazích, které nejsou úplně hlavní apod. (chápu že něco je kvůli změně routingu).
A pak všude vidím v mapách nepřipojené segmenty po celé ČR a důvod L5.
Pokud jsem schopen já objevit na svém území L5 a jiné problémy, tak určitě není problém začít ty L5 zapomenuté úseky postupně předělávat....NIKOHO nebaví o to žádat na fóru...
Je nás tu relativně málo těch aktivních, tak nechápu proč buď nežádat L4 a prostě uvést důvody, které jsou po ČR specifické nebo holt jít do mírného rizika a snížit zámky na L3...
"A vo tom to je" :-)
A všichni to děláme (včetně Zirlanda) zadarmo pro komerční společnost, tak mají na vybranou...
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
A Budapešť má také jen hlavní tahy L3 jinak nic, tak kde je problém???? A myslíte si, že "nováčci" s L3 když vidí, že poslední edit dělal někdo s L5 to budou předělávat?
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
A propos, jak to dopadlo s L4 PETRKCZ? Nějak to utichlo a stále vidím úroveň L4. Či je to tak správně?
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message
Last edited by b-007 on Fri Sep 20, 2013 7:48 pm, edited 1 time in total.

Post by b-007
Je vidět, jak nefungují procesy ve Waze, kdyby udělali pořádný systém na řízení procesů, tak by to hned odsejpalo :-). To už ani neřeším nedořešený scoreboard (aspoň ho tam mohli nechat do doby než to "vylepší") z úvodní obrazovky...
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
Jestli jsem to dobře pochopil, tak požadavek jste posílali mailem? Nebo se to posílá stejně jako všichni přes formulář? V obou případech nic moc řešení... Pokud nebude vidět id případu, datum vzniku, status v jaké je fázi a pak datum vyřešení, tak je to nanic :-) Pro obě strany. Z celého světa je jistě spousty požadavků :-). Ví se kolik lidí na to zaměstnávají?
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
A umoznuje to v tom krasnem novem systemu pripojit dalsi poznamku? Aby si se zase nic nedozvedel, lebo Waze :-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
A kolik jsi jich uz napsal? :-D
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by bebebrumik
Doporučuji Restauraci u Papežů: http://www.28.cz/

Je to v podstatě hned u vjezdu do Prahy na D1 a u metra C Opatov.
Mají tam ale sál jenom pro 120 lidí, tak nevim, jestli se tam všichni vejdeme :lol:
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5