Ще имаме ли речев инструктаж на български?

България

Moderators: Unholy, supervision38, WazingArch

Ще имаме ли речев инструктаж на български?

Postby achokartacho » Thu Nov 29, 2012 10:00 am

Кога ще имаме речев инструктаж завой-по-завой на нашия роден език? Работи ли се по него?

Според мен не би трябвало да представлява особено трудна задача.
achokartacho

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Ще имаме ли речев инструктаж на български?

Postby Alast » Mon Dec 16, 2013 7:49 am

Има в play store един app, казва се WazeRec, с който можеш да си променяш звуците със записани от теб. Това е индивидуално решение естествено...

Колега, можеш ли да споделиш списъка с фразите да го погледнем и ние?
Alast

Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Postby Alast » Fri Dec 20, 2013 10:36 pm

Аз пък, ще повторя въпроса:
bgarch wrote:Къде и каква е техническата възможност за звукозапис?

Защото мисля, че всеки с компютър/телефон/таблет/ и т.н., има техническата възможност за обработка на глас...

Благодаря за линка, сега ще го сваля...
Alast

Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Postby Alex_BG_ » Sun Sep 11, 2016 7:10 am

Наскоро си резетнах телефона, инсталирах си отниво Waze, но сеаа нямам възмижност да избера глас. Какво пропускам?
Alex_BG_

Been thanked: 0 time

Postby atanas_ » Tue Feb 16, 2016 6:02 pm

Някой има ли го този файл с гласовете? Да видим за какво става дума и да спретнем един
atanas_
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Postby atanas_ » Tue Mar 22, 2016 5:21 pm

Ами по горе бяха дадени няколко предложения.
Може да има и други но все още хората изпробват.
atanas_
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 30 times
Been thanked: 17 times

Postby Backr00d » Sun Oct 09, 2016 6:12 pm

Потвърждавам този проблем. В последните няколко версии на Waze за Android (приблизително в периода юли - октомври 2016), в менюто "Настройки > Звук" липсва "Език на упътването" и съответно работи единствено гласовото упътване на английски език. Тествано е на различни устройства (Lenovo, Samsung, Xiaomi) и от различни потребители.
Преинсталиране на Waze, чистене на кеш и т.н. не помагат.
Този проблем не се наблюдава на мобилни апарати с iOS.

При мен, менюто "Език на упътването" се появи при стартиране на приложението в Холандия. Тоест според мен това се дължи на локацията. Вероятно има някакво ограничение или друг проблем за България.
Мой колега със същия проблем потвърди това. При него менюто се появи при GPS локализиране в Германия.
Backr00d

Been thanked: 1 time

Postby eldorandyr » Tue Jul 12, 2016 6:40 am

Някой ползва ли новия глас? При мен се появи съобщение, че е наличен, опитах да го сваля и оттогава отгоре на екрана ми виси един червен надпис Downloading new prompts 0%. Аз ли не правя нещо като хората или има проблем някъде?
eldorandyr

Postby fyanchev » Fri Jul 22, 2016 9:42 am

Здравейте,

получих уведомление, че новия глас Силвана е наличен, давам отваряне - и си остава до там, никаква реакция повече дори и след час. Опитах ръчно, но изобщо в менюто липсва - Звук -> Език на упътването, изобщо нямам такова меню?!? - при мен ли е проблема или? Сменях езиците и на Waze и на телефона, без промяна, ще се радвам, някой да даде предложение :) благодаря предварително
fyanchev

Postby laster » Wed Jan 27, 2016 8:15 pm

Здравейте на всички използващи и участващи в екосистемата на WAZE.
Използвам програмата от доста време, като споредично я инсталирам и деинсталирам от телефона си, като основната причина за това е липсата на гласова навигация на български език. Сигурен съм че е така и с голяма част от българите пробвали програмата.
Искам да отбележа, че английският ми е на добро ниво, но си падам малко националист и предпочитам да слушам в колата си родния ми език, особено когато ме командва какво да направя и на къде да завия.
Срамота е да има гласова навигация за Румъния и Сърбия а ние да не можем да се организираме и да подадем необходимите отговарящи на изискванията звукови файлове за целта.
Сигурен съм, че включи ли се в програмата навигация на български език, обществото на ползващи WAZE в България ще се увеличи неимоверно, което никой не се съмнява, ще е от полза на всички.
Аз лично не разполагам с качествена звукозаписна техника, но съм готов да помогна по всякакъв възможен начин, например с предоставянето на записи (доколкото е възможно с по-високо качество) на мъжки и женски глас, които в последствие да бъдат обработени, или да помогна по някакъв друг начин, само кажете.
Моля за по-голяма ангажираност от всички, особено от модераторите и регионалните мениджъри, за да решим в най-скоро време този, ако мога така да го нареча ПРОБЛЕМ.
Благодаря предварително.
laster

Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Next

Return to Bulgaria