България

Post Reply

въпроси от нов потребител

Post by
Здравейте колеги,
Регистриран съм в Waze сигурно от 2-3 години, още като чух за този проект и програма веднага побързах да се регистрирам. За съжаление тогава в България почти никой не беше чувал за него и нещата бяха много зле и се отказах да го ползвам активно. Преди седмица ходих със кола до Прага и направо бях шокиран колко много се използва в Европа. Постоянни трафик ъпдейти, полиция, камери изобщо... Сега съм решил да помогна с каквото мога Waze обществото и използването като цяло на програмата да се увеличи, защото идеята зад нея е наистина УНИКАЛНА.
Като за начало имам няколко въпроса относно коригирането на картата:
1. Виждам, че съм 1 ниво едитор. Как се увеличава това ниво и от какво се определя. Също ме интересува какви са тези точки и как се получават.
2. Кога се качват промените направени от мен на реалната карта. Вчера направих няколко промени по картата на Пловдив, но все още не ги вишдам в Live Map.
3. Има ли някакви неписани правила за редактиране на картата. Имам предвид неща като - кое може да се пише на кирилица и кое на латиница, какви обекти са с приоритет за добавяне и др. Ако има нещо подобно къде мога да прочета повече за това.

Благодаря предварително за отговорите и пожелавам успех на Waze обществото в България.

POSTER_ID:16976156

1

Send a message

Post by Alast
Just_5ya wrote:Може ли някой да ми обясни каква е причината за това забавяне при ъпдейтването на точките ти? Защо веднъж на 24 часа? Нямат ресурс за промени в реално време или?
Защото, ако го прави на по-малък интервал, ще отразява по-малко промени, а работата която ще извършват сървърите е почти същата! Това води и до излишно товарене на съпругата инфраструктура, която е ограничен ресурс 8-)

Sent via mailing dove
Alast
Posts: 20
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by atanas_
Здравейте, нужно ми е малко помощ. Направих малко промени по картата но до колкото разбрах трябва някои потребител да ми одобри тези промени. Ако някои има права за град Ямбол нека да погледе. Мерси
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
Е някои за по лесно ми е изтрил всичко... Браво на него :lol:
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
Как се дигат Нивата ? Аз сега съм ниво 2 Но от доста време не мърдам нагоре? Дори сън с щит.
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
Ако още един път някой ми барне направеното от мен и го изтрие Ще изтрия целия Бургас. И навсякъде където имам права.
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
Ами то е само един на които му намерих сумати греши но нека пак изтрие и почвам с триенето и аз... не ми пука че е с ниво 6
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
Аз правилата ги спазвам но ти май не си ги чел ??? Понеже за едно и също нещо което ти си чертал за теб е позволено а ако друг го чертае за него не е позволено.

А чертането е позволено за всички не е само за теб.

И спри се да заключваш селските пътища на големи нива това също не е по правилата.
И прав си че редакторите са малко и това е само заради теб понеже ти им пречиш.
И докато не се съобразяваш с другите няма да има никакво развитие
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
Аз моя град си го оправих и ще го оправя с още по-добро и точно и пояснително търсене.
Така че човек ако тръгне да търси нещо да го намери а не да се чуди това е кой град е на кой адрес е ..
Пък за другите градове се оправяй.
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
Така и така си тръгнал да заключваш тук си забравил да заключиш N42 30.157 E26 28.137

Но преди това направи този път N42 31.365 E26 26.455 Черен . Дори най добре е да се отдели от главния път.
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by BS-Transport
Един въпрос и от мен. Карах с включена програма в райони където вероятно интернет покритието не е много добро. Сега гледам, че на места имам "прекъсвания" на зоните за редакция. Възможно ли е да е от това?
BS-Transport
Posts: 9
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message