Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
България

Post Reply

"подравняване" на пътищата

Post by NikTheFlash
Здравейте колеги,

не съм съвсем сигурен дали "подравняване" е правилната дума в случая, но сега ще обясня :

давам ви следният пример :
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 679&zoom=5

Както се вижда на този Zoom - път 15 не следва съвсем точно картата от Google.
Повечето пъти Zoom-вам поне още веднъж, и започвам да напасвам пътя да следва точно картата. Опитвам да правя същото и когато чертая нови пътища в разните по-малки градове и села.
Лично за мен причината да го правя е, че когато пътувам по път който е "начупен" и с доста завои доста често следя навигацията за да знам какъв завой следва, как върви пътя пред мен, и т.н.

Та, общо взето се чудя вие дали правите така , доколко е правилно да го правя, и доколко можем да разчитаме че картата на Google е 100% вярна и т.н.
NikTheFlash
Map Raider
Map Raider
Posts: 27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:16111358

1

Send a message

Post by Alast
Здравейте и от мен, аз избягвам да редактирам пътища по които не съм минавал и е видно, че са "pave"-нати. 1-во защото може картата да не е нагласена по координатите (не е като да не се е случвало) и 2-ро защото може да има някакви промени по пътя от тогава. До колкото знам Waze сам "подравнява" пътя използвайки осреднение на GPS следите на хората, които минават от там -стига пътят да не е заключен...

Поздрави,
Alast
Posts: 20
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by supervision38
NikTheFlash wrote:Здравейте колеги,

не съм съвсем сигурен дали "подравняване" е правилната дума в случая, но сега ще обясня :

давам ви следният пример :
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 679&zoom=5

Както се вижда на този Zoom - път 15 не следва съвсем точно картата от Google.
Повечето пъти Zoom-вам поне още веднъж, и започвам да напасвам пътя да следва точно картата. Опитвам да правя същото и когато чертая нови пътища в разните по-малки градове и села.
Лично за мен причината да го правя е, че когато пътувам по път който е "начупен" и с доста завои доста често следя навигацията за да знам какъв завой следва, как върви пътя пред мен, и т.н.

Та, общо взето се чудя вие дали правите така , доколко е правилно да го правя, и доколко можем да разчитаме че картата на Google е 100% вярна и т.н.
Картата не е вярна в доста от случаите
За това и понякога се подравнява по GPS points но и доста често и те липсват
Самата карта е доста зле като качество поне в сравнение с тази в централна европа където можеш да си видиш номера на колата или какви цветя си засадил пред къщата :)
Понякога правят апдейти по картата , и това променя изцяло ситуациата и се налага корекция
Това пък се явява удобен повод за постоянни корекции които съм описал в друга тема

Аз също имам навика да следя пътя по Waze за да знам какви завои ме очакват когато минавам по непознат път

Откак съм в отпуск минах над 3000 км в България, като установих че има много много грешки въпреки ежедневните апдейти, от друга страна рутирането също не е на ниво .
Наложи се да вляза от северна България , и попаднах в 9-та глуха , офроуд път откойто едва се измъкнах .
За съжаление все още има региони в които не може да се разчита на навигацията въпреки че и те ежедневно се редактират.
Като ми "мине" отпуска ще се заема по активно с рези региони :)

Поздрави
supervision38
Posts: 164
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times
Send a message

Post by supervision38
Alast wrote:Здравейте и от мен, аз избягвам да редактирам пътища по които не съм минавал и е видно, че са "pave"-нати. 1-во защото може картата да не е нагласена по координатите (не е като да не се е случвало) и 2-ро защото може да има някакви промени по пътя от тогава. До колкото знам Waze сам "подравнява" пътя използвайки осреднение на GPS следите на хората, които минават от там -стига пътят да не е заключен...

Поздрави,
Добър принцип който и аз се старая да следвам . Бях си избрал АМ за Бургас , но се оказа че за една година са направени значителни промени които не са видими никъде. Ходих да видя местата с промените за да направя правилно картата. За радост грешки няма за момента.

А какво остава да се прави път който никога не сме виждали или ползвали..
За съжаление пък има региони където няма активност от мап редакторите и се налага да се правят на доверие

В резултат на това се получават следните рипорти :
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 421&zoom=4

Пътят кой знае защо бе направен като Minor Highway въпреки че е четирицифрен /трети клас/ . Такъв път трябва да е най много primary street ,
но виждам че масово се правят четирицифрени нoмера като minor highway което подвежда потребителите ползващи Waze
И отново искам да спомена факта че Waze е преди всичко инструмент за навигация , а не за чертане /пък шофьорите кучета ги яли/. :)

Лично аз спазвам означенията и класовете публикувани тук :

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%B8%D1%8F

макар че и това не е гаранция за реалния статус на пътя, но поне да имаме някакъв ред който да спазваме.

Поздрави
supervision38
Posts: 164
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times
Send a message