България

Post Reply

Градът с еднаквите улици

Post by supervision38
Здравейте

Натъкнах се на поредното недуразумение което отново ме накара да се замисля доколко е ефективна навигацията ни когато се чертае и се ре-едитва безразборно и само за точки , без оглед качеството.

Ето за какво става въпрос :
Antim-1.jpg
(373.28 KiB) Downloaded 308 times

Интересното е че в това населено място такава улица въобще не съществува :)
Не еднократно съм обръщал внимание че приложението е за навигация , а не туул за свободно чертане , или експерименти.
Потребителите искат да стигнат от точка А до точка Б възможно най бързо и сигурно , но в тези случаи цялата идея на Waze се опорочава.

Случва се да има и грешки, но тази е много фрапираща , което според мен идва да покаже че понякога се чертае формално без оглед на навигацията.

Надявам се да обръщате повечко внимание на подобни грешки

Поздрави

sv38
supervision38
Posts: 164
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times

POSTER_ID:14670085

1

Send a message

Post by EVGBG
Има повторение на имена на улици. Странното което ми прави впечатление че е прередактирано но грешката не е оправена. От други постове виждам че това е отдавна дискутирана тема. Дано се обърне внимание. Тази навигация се ползва в доста европейски държави и там такива безумия няма. Отново показваме колко сме "добри" когато трябва да свършим работата както трябва.
EVGBG
Area Manager
Area Manager
Posts: 19
Has thanked: 16 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by EVGBG
Позволих си да редактирам посочения от Вас проблемен терен в град Айтос. Надявам се да допринеса за приятното използване на навигатора и в България.
Мерси за подкрепата!
EVGBG
Area Manager
Area Manager
Posts: 19
Has thanked: 16 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by EVGBG
Ами лесно е. Пишеш Антим I в търсачката, което се вижда на снимката и те води направо там. :)
EVGBG
Area Manager
Area Manager
Posts: 19
Has thanked: 16 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by supervision38
EVGBG wrote:Има повторение на имена на улици. Странното което ми прави впечатление че е прередактирано но грешката не е оправена. От други постове виждам че това е отдавна дискутирана тема. Дано се обърне внимание. Тази навигация се ползва в доста европейски държави и там такива безумия няма. Отново показваме колко сме "добри" когато трябва да свършим работата както трябва.

Всъщност навигацията се ползва в цял свят , като на места е много популярна и е изместила всички други навигации.
Целта ми е да спомогна това да стане и в България, защото Waze идеята е много добра , но много хора все още не знаят или са разочаровани от нещо.
Разочарованието идва най вече от това че не виждат резултат от труда си , защото някой минал след тях и редактирал вероятно за да покаже колко е по добър .. от един начинаещ //

Да, за съжаление темата вече е разисквана , но резултат няма.
Ние всичко правим "накриво" . Цапане с баданарката , "**р" по национални паметници и природни забележителности и др. характерни за манталитета ни "качества"
Надявам се с това да се приключи възможно най скоро.

Между другото поздравления за добрата работа в гр. Нова Загора .
Ако имате някакви въпроси , или проблеми моля да ми пишете.


Поздрави

sv38
supervision38
Posts: 164
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times
Send a message

Post by supervision38
EVGBG wrote:Позволих си да редактирам посочения от Вас проблемен терен в град Айтос. Надявам се да допринеса за приятното използване на навигатора и в България.
Мерси за подкрепата!
:shock:

Браво за бързата ориентация. Градът за който писах е наистина Айтос :)

Оставям го на вас

Благодаря

П.С Извинявам се за редакцията. Вместо "отговор" съм натиснал "редактиране"
supervision38
Posts: 164
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times
Send a message