България

Post Reply

Картата на Поморие е изтрита...

Post by WazingArch
На мен ли ми се струва, че преди имаше карта на Поморие, а вече няма. Комай някой е изтрил всички улици. Както се казва, това което можеше да се случи, се случи. Използвам момента, и за да обърна внимание, че отдавна мина времето, когато трябваше да въведем заключвания на пътната мрежа, не само защото много лесно могат да бъдат изтрити важни пътища, а и за да се насърчи комуникацията между редактиращите.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times

POSTER_ID:7544261

1

Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by TodorManev
Аз мисля, че е редно да не може да се трият няколко сегмента, обекта или каквото и да е когато е в по-голямо количество. Самият уеб редактор трябва да има защита срещу такова нещо и най-малкото е да се чака одобрение от редактор поне 3то ниво, ако по някаква причина се налага да се трият повече неща. Тази тема трябва да бъде отнесена към програмистите на Waze. Ако и Вие смятате като мен, може нашият CM да повдигне въпросът към висшестоящите.
TodorManev
Posts: 46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by WazingArch
TodorManev wrote:Аз мисля, че е редно да не може да се трият няколко сегмента, обекта или каквото и да е когато е в по-голямо количество. Самият уеб редактор трябва да има защита срещу такова нещо и най-малкото е да се чака одобрение от редактор поне 3то ниво, ако по някаква причина се налага да се трият повече неща. Тази тема трябва да бъде отнесена към програмистите на Waze. Ако и Вие смятате като мен, може нашият CM да повдигне въпросът към висшестоящите.
По принцип има възможност за автоматично заключване на картата, което все още не е активно поради малкия брой и ниския ранг на редакторите в България. Но на някакъв етап от развитието на редакторската общност и на картата, то ще трябва да се активира и ми се струва, че този момент наближава. Също така се очаква, районите управители/мениджъри, да наблюдават за подобни повреди и да сигнализират на СМ, но малко от тях го правят.. или всичко е наред ;)
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice