България
Post by DataMatrix47
При мен за района на София този проблем не се наблюдава, за сметка на това често ми казва, че информацията е актуализирана от мен ДНЕС, въпреки че е било вчера, преди около 23-26 часа.
DataMatrix47
Posts: 75
Has thanked: 28 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by didonni
Имате ли проблем с актуализирането на цените на част от бензиностанциите?
При опит да бъдат коригирани приложението изписва текст, че цените са невалидни.
Явно някакъв бъг...
didonni
Posts: 6
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by hachikyan
metal_dzhuma wrote: В менюто "Доклади" имаш иконка "Бензиностанция", натискаш я и ти дава списък на бензиностанциите в района (200-300м макс), избираш твоята и ти дава 4 бутончета с горивата. Ако за дадено гориво не въвеждана до сега цена (пише N/A) трябва да натиснеш "Получих" най-от ляво, иначе не приема цената
P.S. В пейзажен режим не се виджа бутона "Добре" (поне на моя телефон) и не можеш да продължиш напред
Извинявам се много, но къде е това меню "Доклади"? Търсих, но нещо не намерих.
Благодаря предварително!
hachikyan
Area Manager
Area Manager
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by hachikyan
Montoya279 wrote:Жълтото бутонче в дясно долу на екрана. като го натиснеш маркира позицията и предоставя възможности за доклади
Благодаря много, а защо, като променя някои цени на бензиностанции, през които преминавам приема промяната и дори казва, че ми дава по 8 точки, но не виждам цените променени, като мина на следващия ден оттам? Дали защото още съм заек? :D
hachikyan
Area Manager
Area Manager
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by hachikyan
Видях, че някой с ранг 2 и нагоре трябва да ги одобри. Така обаче се губи време и не може ли поне за цените на горивата да се променят и от новобранци като мен? Иначе излиза, че няма смисъл да променям цените след като само човек с ранг 2 трябва да ги провери. Защото вече втори ден цените, които съм променил си стоят непроменени и така хората имат стара информация. Благодаря!
hachikyan
Area Manager
Area Manager
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by mariyan77
Всичко е чудесно, но тази препоръка за заключване на бензиностанции на ниво 3+ не я разбирам/одобрявам. Може и да е добра практика за по-големи Уейз общества, но за нашето малко комюнити е абсурдна. Колко редактори сте с 3+ ниво? И какво, ще чакам одобрение или ще пиша на някой всеки път, когато искам да добавя/променя/поправя бензиностанция?! Абсурд, по-скоро няма да се занимавам. На бензиностанциите, които аз добавям отказвам да слагам заключване.

Заключването на ключови и по-главни пътища го разбирам донякъде, въпреки че високото ниво не е гаранция за безгрешност и многократно съм оправял груби грешки на по-високо ниво редактори. Но да заключваме бензиностанции на 3....е вече си казах мнението.

Допълнение...

Отделно, хубаво е да се възприеме единна конвенция поне при имената на бензиностанциите - на БГ ли ще се пишат или ще се изписва оригиналното има на бранда, към бранда ще има ли пояснение - име на града/квартала/друго име, с което е позната.

Още едно допълнение...

Аз ли бъркам разчитането на таблицата или формулата е сгрешена и вече сме на 93%? Ако обърнете внимание на формулата в клетката, процентът е изчислен на база данни към октомври 2015.
mariyan77
Posts: 68
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by mariyan77
Трите най-популярни горива със сигурност са А95, обикновен дизел и газ, но за четвъртото предлагам да е премиум дизел. В България потреблението на дизел надхвърля това на бензин от няколко години и определено мисля, че премиум дизела е далеч по-популярно гориво от премиум бензина (А98 и подобни), особено през зимния сезон.
mariyan77
Posts: 68
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by mariyan77
Ако ще докладваме цени на горива, при положение, че газта е третото най-популярно гориво, вероятно е редно да включим и газ-станциите в бройката. Проблемът е, че много си вдигаме летвата, ако се ръководим от бройката по НСИ, която наистина е такава - проверих я. Друг е въпросът дали е вярна. Може би WazingArch трябва да вземе решение като country manager. Аз съм ОК, каквото и да реши.
mariyan77
Posts: 68
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Не знам дали опцията е активирана, но при мен работи. Друг е въпроса дали са коректно определени 4-те най-масови горива при положение, че едно ЛИПСВА в анкетата! Говоря за метана. Дали ще влезе в списъка на 4-те е друг въпрос, но не може да липсва! Трябва да го добавим и да рестартираме анкетата. А ако броя на възможните отговори в анкетата е ограничен по някаква причина, трябва да заменим А100 (като най-непопулярен до сега) с метан и - рестарт. Аз лично карам на метан, така че популярността му ще е не по-малка от тази на 100 октановия ;).

Колкото до това, дали да се включва газта (а сега и метана) тъй като това ще доведе до увеличаване на общото количество бензиностанции, има два варианта:

1) Прави каквото трябва пък да става каквото ще!
2) Като в турските сапунки всеки да казва и да тълкува нещата така, както му е удобно на него, без значение каква е истината!

Аз лично предпочитам първия вариант!
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message
Last edited by metal_dzhuma on Sat Mar 19, 2016 10:42 am, edited 1 time in total.

Post by metal_dzhuma
Ами сега я тествах напълно и само дава най-близките, но бутоните "Обаждане", "Уебсайт" и "Промяна" са неактивни :( . Първите два вероятно защото не са въведени съответните данни, но третия...
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message