България
Post by metal_dzhuma
WazingArch wrote:Коя бензиностанция не можеш да редактираш, може тя да не от Waze.
Прав си, не се бях замислил. Сега пробвах отново в София, Люлин, на Царица Йоана две - Еко и Лукоил - и двете ги дава по два пъти - единия не е от Уейз. Като избера тази, която не е от Уейз, ми дава това, което описах в предния си пост, а като избера наша си ;) ми дава всички атрибути на "места"-та и възможност за тяхната промяна, но БЕЗ цената на горивата :( . На Еко-то ми показва поле, което на Лукоил-а не излиза. В него пише следното:

Цени на бензина ($)
Последно обновяване 1110 преди дни от nikigeorgiev

Така е написано на телефона, с разменени места на думите.

Липсата на единна стратегия си личи - в полето "за нас" на Екото пише "Мини маркет, кафе-бар", а в Лукойла - предлаганите горива. По-горе беше писал, че докато не видим как ще излиза в приложението, не можем да решим какво точно и как/къде да го записваме, а пък от друга страна трябва да въведем определен процент от бензиностанциите за да се активира опцията и да видим как точно ще изглежда :shock:. Лично мен тази неяснота ме спира, защото половинчатостта и правенето "как да е" не са за мен. С това, разбира се не искам да обидя никого, а само че трябва да се изяснят нещата, дори ако за целта трябва да се говори с някой от "ръководството".
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
WazingArch wrote:В полето "За нас" няма точни указания какво се пише, явно е полето за свободни съчинения. Може би се добавя допълнителна информация, която я няма като опция - въздух и вода, TIR-колонка, скоростна колонка, подходящо за камиони, метан станция, газ станция и т.н. Аз не го ползвам. Иначе "мини-маркет", "кафе" и т.н. ги има като опции като най-често търсени от шофьорите.

Процентът на бензиностанциите е достигнат, кажи-речи, едва ли ще нарасне много повече.
Полето "За нас" е ясно предназначението му, и то е точно такова, каквото го описваш! Въпросът е, че щом някой го е използвал да изброи предлаганите горива, значи такива атрибути липсват! Според мен главна категория "Бензиностанция" трябва да отключва точно тези атрибути на Мястото (видове горива и цена)! Именно това основно отличава бензиностанциите от останалите видове Места. Има нещо недомислено тук, или ако не се показва всичко поради това, че не са покрити определени/всички изисквания, то пак е... недомислено!

Що се отнася до Мини-маркет, кафе и другите типични за бензиностанциите атрибути - никъде не виждам възможност да бъдат отбелязани като съществуващи. Изобщо, бензиностанциите по нищо не се различават от другите видове места! Както казах вече - има нещо недомислено, но не съм достатъчно на "ти" с английския, за да пиша до авторите на програмата.
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
WazingArch wrote:Бензиностанциите за метан не са толкова много и не знам дали има смисъл да се докладва цената им
Вече далеч не са толкова малко - няма по-голям град (>50к жители), в който да няма поне 2, а в София са поне 30, не така обаче стои въпроса по междуградските пътища и малките населени места, затова
WazingArch wrote:хората зареждат метан където го има.
да знаеш къде по маршрута ти има и на каква цена е доста полезно. При метана има доста големи разлики - миналата година юни месец в София 1,49, а в Смолян 2,20! След като заредих ми казаха, че имало и друга под 1,80... Лятото пък в София отново 1,49, а в Ст. Загора 1,16... Естествено, че няма да тръгна от София да зареждам в Ст. Загора, но ако пътят ми минава от там ще го включа в сметките си.
Колегата по-горе е прав, че скъпите нафта и бензини се зареждат от много малко хора и ако на дадена бензиностанция го няма не е проблем да сипеш 5л да идеш до следващата
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Radohorh wrote:Как става актуализацията на цените?
В менюто "Доклади" имаш иконка "Бензиностанция", натискаш я и ти дава списък на бензиностанциите в района (200-300м макс), избираш твоята и ти дава 4 бутончета с горивата. Ако за дадено гориво не въвеждана до сега цена (пише N/A) трябва да натиснеш "Получих" най-от ляво, иначе не приема цената
P.S. В пейзажен режим не се виджа бутона "Добре" (поне на моя телефон) и не можеш да продължиш напред
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Cymbaline08 wrote:Да, появява ми се от време на време проблем с актуализирането, но коментарът от приложението при мен е доста по-лаконичен - „Опа!”.
И при мен е така
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Cymbaline08 wrote:Често пътувам като пътник, а не като шофьор и опитах нещо, което сработва - приближавайки бензиностанция, с която съм имал подобен проблем, първо потвърждавам неактуализираната цена, след това отново я избирам и вече позволява да се въведе актуализирана цена. Не че е нормален подход...
При мен не става, т.е. първото действие (подтвърждаването) е успешно и в статистиката излиза моето име като последен редактирал, но при опит за промяна - Опа, т.е. цените си остават старите, но с нова дата и име на редактиралия.

P.S. Всички бензиностанции в Ловеч, както и тази в с. Бързия (обл. Монтана, общ. Берковица) ми правят този проблем. Montoya, гледам че се движиш из Монтанския регион, така че пробвай тази в Бързия, дали при теб ще проработи.
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Проблемите продължават... Сега (от около седмица насам) вече не пише "Опаа", а "Благодаря, заслужихте 8 точки", но цените си остават същите... И времето от последната редакция също не се променя... След много опити (докато зареждах) успях да да променя само една цена - на метана на метанстанция Яна (Плевен), но така и не успях да въведа цена за газ... От известно време насам програмистите им освен кафяво долно бельо друго не произвеждат, та да видим до къде ще го докарат...
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by Montoya279
Жълтото бутонче в дясно долу на екрана. като го натиснеш маркира позицията и предоставя възможности за доклади
Montoya279
Posts: 61
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by Montoya279
Аз вчера минах покрай всички бензиностанции в Берковица да им актуализирам цените, че бяха преди 3 месеца последно, на някои дори нямаше и цени. Имах проблем с Опаа, още на първата бензиностанция, ОМВ Берковица. Редактирах ги една по една цените и станаха. Първо бензина, потвърждавам, после нафтата, потвърждавам и накрая газта. С останалите 3 бензиностанции нямах проблем, просто въведох цените и се обновиха от първия път
Montoya279
Posts: 61
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by Montoya279
metal_dzhuma wrote:
P.S. Всички бензиностанции в Ловеч, както и тази в с. Бързия (обл. Монтана, общ. Берковица) ми правят този проблем. Montoya, гледам че се движиш из Монтанския регион, така че пробвай тази в Бързия, дали при теб ще проработи.
Минах снощи покрай бензиностанцията, спрях, някой беше актуализирал преди мен цената на газта само. Опитах да редактирам цената на бензина и да добавя цената на дизела, но Опа. В крайна сметка успях и цената на бензина да актуализирам, но след 4 опита не успях да се справя с цената на дизела само
Montoya279
Posts: 61
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Send a message