България

Post Reply

Кои са четирите най-масови горива в България според вас?

A-95
58
25%
A-98
18
8%
A-100
4
2%
Diesel
57
25%
Diesel+
8
4%
Autogas
55
24%
Метан/CNG
28
12%
 
Total votes: 228

Бензиностанции в България

Post by
Бих искал да уведомя всички, които се интересуват от статуса на бензиностанциите в България, че функцията за докладване на горивата ще бъде активирана, когато броят на бензиностанциите в картата достигне поне 75% от реалния брой.

Броят на бензиностанциите в картата може да бъде следен в тази таблица. Тези, които искат да помогнат този брой да бъде достигнат по-бързо, могат да проверят в своите райони дали всички бензиностанции са нанесени и да попълнят липсващата информация.

Указания как се добавят бензиностанции има в уики-то.

Също така трябва да определим четирите най-използвани горива, които ще бъдат показвани в приложението, и техния ценови диапазон. Така че всякаква помощ по този проект е добре дошла.

Благодаря на отзовалите се.

POSTER_ID:7544261

1

Send a message

Post by Inactive user -1627978163-
За бензиностанциите мисля,че големите вериги за които имаме достатъчно информация може да се заключват на ниво 2 засега и евентуално по нататък да се заключват на ниво 3 когато има повече хора, защото сега са малко редакторите с ниво 3.

Относно таблицата при мен все още пише 65,66 %.Писал съм няколко пъти на администратори които мисля отговарят за таблицата за добавяне или коригиране на данни,но не съм получавал никога отговор от тяхна страна.

Относно четирите най-използвани горива предлагам бензин А95,А98,дизел и автогаз.
Inactive user -1627978163-
Posts: 33
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Inactive user -1627978163-
Днес писах на човека отговарящ за таблицата и получих отговор.Понеже бях предложил като общ брой бензиностанции да се напише 2593 ме попитаха дали не е редно към това число да прибавим броя газостанции които са 447? Тези цифри за от сайта на НСИ.
Лично мисля ,че би било редно да сумираме бензиностанции и газостанции ,но броят на обектите набъбва до 3040.Ако има съгласие за 3040 падаме на 52% добавени обекти срещу 61,5% за 2593 защото според таблицата засега са добавени едва 1588 обекта.
Очаквам вашето мнение по въпроса!
Inactive user -1627978163-
Posts: 33
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Inactive user -1627978163-
Не трябва да се добавят отделни точки ако се предлага газ или метан на бензиностанцията защото ако успеем да активираме опцията за цените на горивата при ъпдейтване на цената ще излизат четирите горива които сме предложили като едно от тях е именно газта.
Inactive user -1627978163-
Posts: 33
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by Inactive user -1627978163-
Колеги,преди известно време с WazingArch бяхме почнали да добавяме всички бензиностанции в България и реших, че е дошъл момента цялата ни общност да се организира и да добавим всички обекти или поне една голяма част за които се намира някаква информация.За да бъде по-лесно ще споделя с вас списъците с обектите на различните фирми и координатите им.Разбира се ще споделя първоначално една част днес и лека по лека ще допълвам списъка с другите марки ако има интерес.

Това е линка на който ще се публикуват списъците : https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Inactive user -1627978163-
Posts: 33
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by atanas_
В Сливен тук би трябвало да има Бензиностанция Геомекс - ( 'Ямболско шосе', No. 35 ) Поне по данни на сайта им и в гоогле карти.
Явно е нова понеже не се вижда....

Ето я и другата ( Илинденско възстание' No. 5 ) която е вкарана но е нужно да се допълни Работно време 24ч
Има и Гумаджийница смяна на масла и кафе. Приема кредитни карти.
Работят с марката Лук Ойл Нефтохим България'
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by atanas_
И още едно питане. Забелязвам навсякъде е отбелязано че е Бензиностанция която се брой за една бройка а всъщност има и газ а на някой има и метан ? Значи излиза че трябва да има и отделни точки за метана и отделна за газ за да излезе бройката ?
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by BS-Transport
Вероятно 80% от бензиновите коли в БГ са газифицирани с един от двата вида газ, а познавам хора които ползват и двата вида на една кола. Също вече има и газодизели.Личното ми мнение е че като основни горива трябва да са бензин, дизел, CNG и LPG. Другото са "екстри", защото ако на дадена бензиностанция няма от "премиум" горивото което ползваш ще заредиш някое от "основните" което е най-близо то твоето и ще се придвижиш все пак.
А относно бройката...по официални данни тя може да е голяма заради включените в нея "ведомствени" бензиностанции. Но реално те или не могат да се ползват масово или са за ограничен кръг клиенти. Напоследък бяха въведени нови, по-строги (основно фискални) правила за съществуването на такива обекти и поради тази причина те намаляват - не могат да изпълнят изискванията.
BS-Transport
Posts: 9
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Cymbaline08
Нагло ли ще бъде да помолим колегите, в лудата си надпревара за точки, да не потвърждават ежедневно грешни цени на горивата? Има конкретни уейзъри, които никога не променят цените, а се ограничават с лесничко потвърждение върху старата информация.
Cymbaline08
Posts: 18
Has thanked: 33 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by Cymbaline08
Да, появява ми се от време на време проблем с актуализирането, но коментарът от приложението при мен е доста по-лаконичен - „Опа!”.
Cymbaline08
Posts: 18
Has thanked: 33 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by Cymbaline08
Често пътувам като пътник, а не като шофьор и опитах нещо, което сработва - приближавайки бензиностанция, с която съм имал подобен проблем, първо потвърждавам неактуализираната цена, след това отново я избирам и вече позволява да се въведе актуализирана цена. Не че е нормален подход...
Cymbaline08
Posts: 18
Has thanked: 33 times
Been thanked: 7 times
Send a message