България

Post Reply

Кои са четирите най-масови горива в България според вас?

A-95
58
25%
A-98
18
8%
A-100
4
2%
Diesel
57
25%
Diesel+
8
4%
Autogas
55
24%
Метан/CNG
28
12%
 
Total votes: 228

Бензиностанции в България

Post by WazingArch
Бих искал да уведомя всички, които се интересуват от статуса на бензиностанциите в България, че функцията за докладване на горивата ще бъде активирана, когато броят на бензиностанциите в картата достигне поне 75% от реалния брой.

Броят на бензиностанциите в картата може да бъде следен в тази таблица. Тези, които искат да помогнат този брой да бъде достигнат по-бързо, могат да проверят в своите райони дали всички бензиностанции са нанесени и да попълнят липсващата информация.

Указания как се добавят бензиностанции има в уики-то.

Също така трябва да определим четирите най-използвани горива, които ще бъдат показвани в приложението, и техния ценови диапазон. Така че всякаква помощ по този проект е добре дошла.

Благодаря на отзовалите се.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times

POSTER_ID:7544261

1

Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
metal_dzhuma wrote:Ами сега я тествах напълно и само дава най-близките, но бутоните "Обаждане", "Уебсайт" и "Промяна" са неактивни :( . Първите два вероятно защото не са въведени съответните данни, но третия...
Коя бензиностанция не можеш да редактираш, може тя да не от Waze.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
metal_dzhuma wrote: Колкото до това, дали да се включва газта (а сега и метана) тъй като това ще доведе до увеличаване на общото количество бензиностанции, има два варианта:
Ами очевидно се добавят всички бензиностанции, макар че при търсене в приложението ще изкачат като обикновени бензиностанции, а не специализирани за метан, каквито са. Може би трябва някаква допълнителна опция в редактора за това.
metal_dzhuma wrote: Като в турските сапунки всеки да казва и да тълкува нещата така, както му е удобно на него, без значение каква е истината!
Те и българските сапунки станаха такива...
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
Не съм имал възможност да тествам как работи на практика функцията. Значи вече може да се докладват цените на горивата ли? Сигурен ли си? Ами ще добавя и метан, макар че анкетата просто има информативен характер.

PS. Добавен е и метан, а анкетата се рестартира автоматично.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
И аз мисля, че бройката в НСИ не отговаря на реалния брой бензиностанции. Може би трябва да изчакаме още 2-3 седмици, за да видим с какви темпове върви добавянето на бензиностанции. Най-вероятно в бройката на газостанциите влизат и метан станциите. Също така прави впечатление, че с всяка година броят на регистрираните обекти в НСИ намалява, а за 2015 все още няма информация.

Иначе към момента в картата на Уейз са нанесени към 1700 бензиностанции и газостанции - т.е. вече повече от тези във сайта на Fuelo :) (който работи и предлага цени на горива). Като за един месец, откакто стартирахме кампанията, са нанесени повече от 400 нови бензиностанции и газостанции!

Очевидно щом газта е третото най-използвано гориво в България, тя трябва да бъде едно от докладваните горива, т.е. четирите да бъдат: A-95, A-98, Дизел и Автогаз

ДОПЪЛНЕНИЕ: След известно проучване в интернет се оказва, че общият брой на бензиностанциите в НСИ включва и около 300 ведомствени бензиностанции.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
mariyan77 wrote:Всичко е чудесно, но тази препоръка за заключване на бензиностанции на ниво 3+ не я разбирам/одобрявам. Може и да е добра практика за по-големи Уейз общества, но за нашето малко комюнити е абсурдна.
Съгласен съм, че към настоящия момент в България няма много редактори с ниво 3, което не е добре, защото ниво 3 се смята за опитен и надежден редактор. Все пак бензиностанциите трябва да имат някакво заключване, защото съдържат доста подробности, които трудно могат да бъдат следени. Предполагам, че ако са надлежно попълнени или са на оживени места, редакторът може да прецени да ги заключи до ниво 3, за да следи актуализациите им, а в останалите случаи до ниво 2. Когато местата имат заключване, актуализациите просто изчакват одобрение от някой по-старши редактор, така че всеки може да прави промени, но те трябва да бъдат одобрявани. Тези и други неща са описани в уики-то
Отделно, хубаво е да се възприеме единна конвенция поне при имената на бензиностанциите - на БГ ли ще се пишат или ще се изписва оригиналното има на бранда, към бранда ще има ли пояснение - име на града/квартала/друго име, с което е позната.
Трябва да има конвенция за имената на бензиностанциите, но докато не видим по-какъв начин ще се използват в приложението, когато бъдат активирани цените на горивата, не можем да кажем със сигурност дали да имат пояснение или не. Засега мисля, че ако има пояснение, то не трябва да съдържа "населеното място", защото адресът на бензиностанциите се показва в иконките на бензиностанциите. Иначе имената е добре да са в оригинал - така както се виждат на бензиностанцията, и може да се добавят на други езици, за да бъдат откривани от търсачката (някой ден).
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by Sv3TLI0
Здравейте,
Имам проблем с промяната на цените на бензиностанциите. Мога само да потвърждавам цените. Когато се опитам да редактирам клавиатурата се показва и скрива много бързо (веднага). Някой има ли същия проблем. Може да е от устройството. На Android съм.
Sv3TLI0
Posts: 3
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by supervision38
Цените на горивата бяха чудесна опция в приложението , но поне тук при мен бе опорочена
При справка можех да видя в радиус на 200 км списък на бензиностанциите и съответно да направя избор.
В последствие тази опция бе ограничена , и въпреки че най близката бензиностанция до мен е на 300 метра приложението ми дава съобщение че наблизо не са открити бензиностанции :)

След като установих това спрях да апдейтвам цените на горивата по бензиностанциите

Смятам че приложението трябва да работи в интерес на потребителите , а не на корпорации и картели ...

Поздрави


ПП Не мисля че опитността на един редактор се определя от нивото му / респ . точки .
Свидетел съм дори на точно обратното ...
supervision38
Posts: 164
Has thanked: 46 times
Been thanked: 52 times
Send a message

Post by Radohorh
Как става актуализацията на цените?
Radohorh
Posts: 16
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by nepcho2
И аз съм се пробвал на няколко бензиностанции в Пловдив, без успех.. от тогава не съм губил време да кисна на бензиностанцията и да пробвам :)
Ако получа инфо, че това нещо работи, ще мина да оправя цените в Пловдив :)
nepcho2
Posts: 14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Send a message