Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
България
Post by DataMatrix47
При мен за района на София този проблем не се наблюдава, за сметка на това често ми казва, че информацията е актуализирана от мен ДНЕС, въпреки че е било вчера, преди около 23-26 часа.
DataMatrix47
Posts: 75
Has thanked: 28 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by didonni
Имате ли проблем с актуализирането на цените на част от бензиностанциите?
При опит да бъдат коригирани приложението изписва текст, че цените са невалидни.
Явно някакъв бъг...
didonni
Posts: 6
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by hachikyan
metal_dzhuma wrote: В менюто "Доклади" имаш иконка "Бензиностанция", натискаш я и ти дава списък на бензиностанциите в района (200-300м макс), избираш твоята и ти дава 4 бутончета с горивата. Ако за дадено гориво не въвеждана до сега цена (пише N/A) трябва да натиснеш "Получих" най-от ляво, иначе не приема цената
P.S. В пейзажен режим не се виджа бутона "Добре" (поне на моя телефон) и не можеш да продължиш напред
Извинявам се много, но къде е това меню "Доклади"? Търсих, но нещо не намерих.
Благодаря предварително!
hachikyan
Area Manager
Area Manager
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by hachikyan
Montoya279 wrote:Жълтото бутонче в дясно долу на екрана. като го натиснеш маркира позицията и предоставя възможности за доклади
Благодаря много, а защо, като променя някои цени на бензиностанции, през които преминавам приема промяната и дори казва, че ми дава по 8 точки, но не виждам цените променени, като мина на следващия ден оттам? Дали защото още съм заек? :D
hachikyan
Area Manager
Area Manager
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by hachikyan
Видях, че някой с ранг 2 и нагоре трябва да ги одобри. Така обаче се губи време и не може ли поне за цените на горивата да се променят и от новобранци като мен? Иначе излиза, че няма смисъл да променям цените след като само човек с ранг 2 трябва да ги провери. Защото вече втори ден цените, които съм променил си стоят непроменени и така хората имат стара информация. Благодаря!
hachikyan
Area Manager
Area Manager
Posts: 6
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by mariyan77
Всичко е чудесно, но тази препоръка за заключване на бензиностанции на ниво 3+ не я разбирам/одобрявам. Може и да е добра практика за по-големи Уейз общества, но за нашето малко комюнити е абсурдна. Колко редактори сте с 3+ ниво? И какво, ще чакам одобрение или ще пиша на някой всеки път, когато искам да добавя/променя/поправя бензиностанция?! Абсурд, по-скоро няма да се занимавам. На бензиностанциите, които аз добавям отказвам да слагам заключване.

Заключването на ключови и по-главни пътища го разбирам донякъде, въпреки че високото ниво не е гаранция за безгрешност и многократно съм оправял груби грешки на по-високо ниво редактори. Но да заключваме бензиностанции на 3....е вече си казах мнението.

Допълнение...

Отделно, хубаво е да се възприеме единна конвенция поне при имената на бензиностанциите - на БГ ли ще се пишат или ще се изписва оригиналното има на бранда, към бранда ще има ли пояснение - име на града/квартала/друго име, с което е позната.

Още едно допълнение...

Аз ли бъркам разчитането на таблицата или формулата е сгрешена и вече сме на 93%? Ако обърнете внимание на формулата в клетката, процентът е изчислен на база данни към октомври 2015.
mariyan77
Posts: 68
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by mariyan77
Трите най-популярни горива със сигурност са А95, обикновен дизел и газ, но за четвъртото предлагам да е премиум дизел. В България потреблението на дизел надхвърля това на бензин от няколко години и определено мисля, че премиум дизела е далеч по-популярно гориво от премиум бензина (А98 и подобни), особено през зимния сезон.
mariyan77
Posts: 68
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by mariyan77
Ако ще докладваме цени на горива, при положение, че газта е третото най-популярно гориво, вероятно е редно да включим и газ-станциите в бройката. Проблемът е, че много си вдигаме летвата, ако се ръководим от бройката по НСИ, която наистина е такава - проверих я. Друг е въпросът дали е вярна. Може би WazingArch трябва да вземе решение като country manager. Аз съм ОК, каквото и да реши.
mariyan77
Posts: 68
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Не знам дали опцията е активирана, но при мен работи. Друг е въпроса дали са коректно определени 4-те най-масови горива при положение, че едно ЛИПСВА в анкетата! Говоря за метана. Дали ще влезе в списъка на 4-те е друг въпрос, но не може да липсва! Трябва да го добавим и да рестартираме анкетата. А ако броя на възможните отговори в анкетата е ограничен по някаква причина, трябва да заменим А100 (като най-непопулярен до сега) с метан и - рестарт. Аз лично карам на метан, така че популярността му ще е не по-малка от тази на 100 октановия ;).

Колкото до това, дали да се включва газта (а сега и метана) тъй като това ще доведе до увеличаване на общото количество бензиностанции, има два варианта:

1) Прави каквото трябва пък да става каквото ще!
2) Като в турските сапунки всеки да казва и да тълкува нещата така, както му е удобно на него, без значение каква е истината!

Аз лично предпочитам първия вариант!
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message
Last edited by metal_dzhuma on Sat Mar 19, 2016 10:42 am, edited 1 time in total.

Post by metal_dzhuma
Ами сега я тествах напълно и само дава най-близките, но бутоните "Обаждане", "Уебсайт" и "Промяна" са неактивни :( . Първите два вероятно защото не са въведени съответните данни, но третия...
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message