България
Post by Radohorh
При мен лично приложението е много нестабилно - когато работи на заден палн се самоизключва почти веднага.
Radohorh
Posts: 16
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Radohorh
Недостатъка на тази слабост е, че ако ми звънне телефона или просто ми се наложи да го ползвам, уейза минава във фонов режим и после забравям отново да го активирам. След време пристигам до местоназначнието си и тогава установявам, че вече не работи и съответно имам 100+ неотчетени километри. Същото е положението и при временна загуба на мобилни данни:
По пътя към Велинград загубих мрежа, но не съм забелязал тъй като програмата си работеше акурантно и си виждах картата. След време установих, че ми е отчетено пътуването само до село Варвара, а след това дори когато отново съм имал мрежа все едно не съм бил с включена програма.
Radohorh
Posts: 16
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Radohorh
Няма опция и за добавяне на записани тракове.
Radohorh
Posts: 16
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Radohorh
От три дни не ми отчита никакви пътувания. Пробвах с две устройства.
Как е при Вас?
Radohorh
Posts: 16
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by SvilenDalg
WazingArch wrote:
radohorh wrote:Няма опция и за добавяне на записани тракове.
В приложението има опция за записване на нови пътища. Казва се "Асфалтиране" (Pave).
Аз нямам такава опция. Къде да я търся?
SvilenDalg
Posts: 6
Send a message

Post by SvilenDalg
Моето меню няма такова. аз имам 9 вида доклади. На скрийна на програмата там откъдето я изтеглих гледам са 11 . Два вида доклади ми се губят.
SvilenDalg
Posts: 6
Send a message


Post by WazingArch
metal_dzhuma wrote: И така, като се движа по път с две отделни платна (Д. Николаев, Цариградско, магистрала и т.н.) и искам да докладвам нещо, което се намира в моето платно, но отляво, не съм натискал бутона "От ляво" за да не го отбележи в другото платно, но и така в някои случаи е доста подвеждащо (напр. дупка, катастрофа, ремонт...). Според вас дали ще го отбележи в отсрещното платно, и ако да, как да се процедира в такава ситуация?
"Отляво" - има се предвид "в другото платно" и служи за доклади в насрещното платно. Не съм пробвал дали праща доклада в насрещното платно, ако улицата е раздвоена. То и затова не е препоръчително да се раздвоява на всяка цена.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
atanas_ wrote:Здравейте, както предполагах ако се докладва полиция или дупка от ляво на раздвоен пър ти излиза в посоката на движение само че иконкара ти показва в левия банкет. А ако е в дясно ще забележете иконката в дясно. Та не е броблем раздвояването на пътя. Напротия проблем ще е ако не е раздвоен.
Ако това е така, е добре, но въпреки това остава проблемът със захващането към правилното платно при двоен път, особено ако шофьорът не е потеглил, и със задаването на обратните завои. Тук има указания кога се раздвоява.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
@atanas_
когато шофьорът е спрял и си пусне навигацията.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice