Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
България

Post Reply

Източници на официална информация

Post by metal_dzhuma
Здравейте, от къде ползвате официална информация? За номерата на пътищата, имената на улиците, номерата по тях, номерата на блоковете и т.н?
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times

POSTER_ID:17157486

1

Send a message

Post by atanas_
А аз + горните казани използвам и 3 карти на гармин.
atanas_
Area Manager
Area Manager
Posts: 55
Has thanked: 26 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by BS-Transport
Здравейте! От скоро ползвам приложението и идеята ми хареса, въпреки че има много да се работи по нея и да се развива. Имам някакъв опит с тези неща и любителски съм създавал бази данни за други навигационни приложения които смея да твърдя придобиха известна популярност в БГ. От моя опит знам, че все още няма съвършена карта. За това когато събирам моите данни ползвам информация от няколко разични и независими един от друг източника, като сравнявам информацията помежду им и приемам за вярно това което преобладава. Освен това проверявах някои неща лично и на място.., а си имах и агенти които ми помагаха. Смятам че това е най-добрия (макар и трудоемък) начин и това личи по отношението на потребителите. Хората искат продукт в които да вярват и да не ги подвежда. Доколкото разбирам самото "изграждане" на картата е основано на този принцип съдейки по това как се събира и обработва информацията.
BS-Transport
Posts: 9
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by EloheiYishi
Здравейте,
От опита ми с BGMaps имам спомен, че те използват официални източници за актуализацията поне на картата в София, предполагам и други. Това се отнаса както за имена и номера на улици, така и за посоката на движение. Но са по-бавни. Там също, обаче, има опция за сигнализиране, така че по един или друг начин потребителите могат да помагат. Давам информацията, защото по-рано ми беше практика, когато Google Maps ме прати на адрес, да проверя в BGMaps какво има там и къде е истинският номер на улицата.
EloheiYishi
Area Manager
Area Manager
Posts: 379
Answers: 1
Has thanked: 129 times
Been thanked: 61 times
Send a message

Post by ivomin87
http://www.isofmap.bg/ мисля че е най точният избор за такъв вид информация. Аз лично съм сложил доста от софийските (и не само) обекти в HERE(или по ново му Here WeGo). Голяма част от информацията взимах точно от там (друга на място). BGmaps колкото и тривиално да звучи също е не лош източник на такава информация.
ivomin87
Posts: 3
Send a message

Post by metal_dzhuma
google maps, openstreetmap... и други подобни дал господ. Общото между тях е, че в една или друга степен са правени на нашия принцип и във всички тях съм откривал грешки. Въпросът ми беше за официални източници - правителствени, общински, институции...
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
За републиканската пътна мрежа се опитвам да ползвам сайта на АПИ
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by niki88z
Здравейте! Нов съм тук, но имам голям опит с Google Map Maker, когато беше активен и по-малко, но все пак опит в Open Street Map и Wikimapia.
Специално за адресите, имената на улиците и кварталите в София можете да се доверите на http://www.isofmap.bg/ - системата се поддържа от „Географска информационна система – София” ЕООД, които от години отговарят за кадастъра на град София. Обновява се редовно и има богата функционалност.
niki88z
Posts: 2
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by niki88z
БГ мапс не е лош източник, но информацията няма официален характер. Освен това се актуализира бавно, може би през 6 месеца. Ако за страната това е нормално време, то за София е доста бавно. Изключение, разбира се правят платените (рекламни) обекти.
niki88z
Posts: 2
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by penev75
За имена на улиците аз ползвам Bing и Here.
penev75
Posts: 29
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times
Send a message