Bulgaria България wazers
Лек и безавариен път на всички!
Т.е. за София, както всичко е в ремонт, а моят дневен маршрут е ~19km значи, че ще пътувам по околовръстното или по ремонтирваните в момента главни улици и най-ценното незнайните малки улички, ще излезнат от уравнението.bgarch wrote:Long Distances:
0-15 km - All road types are allows for routing. (Позволени са всички видове пътища за маршрутизиране)
15-20 km - All road types except Streets. (Всички видове пътища освен "Улици")
20-30 km - All road types except Streets and Primary streets. (Всички видове пътища освен "Улици" и "Главни улици")
30-200 km - Only Minor, Major, and Freeways. (Само "Малки", "Големи", и "Автомагистрали")
more than 200 km - only Freeways. (само "Автомагистрали")
Е това май не можем да го променим, но може да направим картата по-читава...Тук не съм много съгласен с решението на Waze за начина на рутиране:
До колкото разбрах от по-горен пост, при рутиране на "long distances" в един момент се ползват само highways & freeways - "30-200 km - Only Minor, Major, and Freeways." Аз го разбирам, че ако направим 3-то класен път (който е междуградски) "primary street", routing алгоритъма ще го избягва ако разстоянието е >30км, което, според мен ще е проблем (ще праска обиколни пътища). Това съм го виждал и в градове, където "правилния път" не е маркиран като "primary street" и дори като дам да ми изчисли различни "routes", пак не ми го дава като опция...bgarch wrote: gvamporov:
За междуградските пътища ще кажа, че тези предложения са отправна точка. Водещ принцип е, че вида на пътя се определя от неговата големина(!) и пропускателна способност. Възможно е да има третокласни пътища, които приличат на второкласни и е редно да се маркират като такива. Но ако бъдат маркирани по един и същ начин в общия случай, основното ми притеснение е, че си изравняват приоритетите при маршрутизиране. В повечето случаи, това май не е полезно.
Мен лично малко ме дразни, като дам "zoom out" на картата и пътя да прекъсва някъде в нищото, щото е с по-нисък клас. И отново същия път продължава от нищото...bgarch wrote:Колкото до пътищата "Major Highway" и "Freeway" - добре е да бъдат преквалифицирани в "Minor Highway" в населените места.
Като гледам, точно тази статия в wiki-то, само bgarch я попълва...ystefanov wrote:http://world.waze.com/wiki/index.php/%D ... 1%89%D0%B0
Но така се получава "прекъсването" за което говориш по-долу. Например околовръсното - zoomout и вече не може да се ориентираш лесно от къде можеш да минеш от магистрала Люлин към м. Хемус... (това в момента го гледам на "Live Map". По незнайна причина, в момента, след определен zoom ми изчезват всички пътища на телефона )proseiko wrote:Аз лично може би прекалявам с слагането на Major и Minor HW.
Каква е разликата между Major и Minor?
Аз си ги класифицирам така:
Freeway са си само официалните автомагистрали
За Населени места:
Път подобен на Цариградско и новите отсечки на околовръсното както и бул. България са Major.
Пътища от вида на Сливница, Тодор александров, Княз Борис - демек 2 или повече ленти в посока, но със светофари и нормални скоростни ограничения.
Точно по тази причина, аз 3-то класните основни пътища ги слагам minor. Primary, по лична преценка...proseiko wrote: Извън населени места:
Тука става мътна за мен.
ОК слагаме 1вокласната пътна мрежа да са Major - да де ама те са 9 пътчета
Minor остава за 2-рокласната мрежа ама те са 44 горе долу
И oстава почти цяла българия да е в primary roads ...
Според мен трябва да се остави Minor Highways да се слагат и на третокласни пътища, но само ако се прецени, че пътя е достатъчно основен. Понеже има региони в които повечето пътища са междуселски, но винаги има 1-2 които са Основните междуселски пътища.
Ако minor/major път минава през населено място, аз си го оставям така, точно за да няма "прекъсване".proseiko wrote: Друг проблем е "Прекъсването"
Примерно когато правих пътя София-Русе когато пътят минава през села и малки градове го правя primary и при по голям zoom-out се получава накъсване. Може би варянта е да се правят като minor highways ... не знам
Също подкрепям този вариант, с изключение на това, че смятам че републиканските пътища III клас не трябва да бъдат класифицирани Primary Street, а Minor Highway, също както и II.bgarch wrote:Друго възможно тълкувание, което може би по-добре отговаря на българските условия, е следното. (Такъв е вариантът в Чехия Značení cest v České republice и в Италия.)
Freeway - автомагистрали в България (номерирани А1, А2, А3, А4 и А5 и т.н.)
Major Highway - републикански пътища I клас (номерирани от 1 до 9) и "скоростни пътища" (качване и слизане чрез рампи)
Minor Highway - републикански пътища II клас (номерирани от 11 до 99) и градски магистрали
Primary Street - републикански пътища III клас (номерирани от 101 до 999 или от 1001 до 9999) и главни градски улици.
Мисля, че това е по-удачен вариант, като се има предвид алгоритъма за изчисляване на маршрути в Waze и обяснението за различните класове пътища в България (вж. раздел "ОБЯСНИТЕЛНА ЗАПИСКА" тук), както и факта, че пътната мрежа в Европа съществено се различава от тази в САЩ.
Re: Bulgaria България wazers