България

Post Reply

Добавяне на ограничения на скоростта

Post by
Здравейте, колеги уейзъри,

Надявам се с тази тема да добием представа, какво трябва да се прави и какво предстои да се случи, за да активираме функцията, и ако имаме въпроси, да си отговорим на тях.

Целта на бъдещата функция е мобилното приложение е да напомня на шофьорите, че превишават максималната скорост на пътя, а не да ги предупреждава предварително за предстоящо ограничение на скоростта. Има известна разлика, която е добре да се взима предвид при редактирането.

За тази цел редакторите трябва да добавят информация за скоростите по пътищата. Препоръчително е да се започне с добавянето на скоростите по главната пътна мрежа - автомагистрали, републикански шосета, главни улици, и впоследствие да се премине към уличната мрежа и по-специално към улиците, които имат нестандартни ограничения на скоростта.

След като бъде натрупана информация за скоростта на достатъчно сегменти (около 10 хил.), Waze ще пуснат алгоритъм, с който да предвидят скоростите по останалите сегменти в съответната държава. След като 90% от скоростите по републиканската пътна мрежа бъдат проверени от общността, функцията ще бъде задействана.

Поздрави,
и приятно уейзване.

Полезни скриптове за този проект:
* WME Speedhelper Ускорява въвеждате на скоростите в картата
* WME Toolbox Оцветява сегментите в картата съобразно скоростите
* Waze Speed Limit Button Шофьорско приложение за докладване на ограниченията на скоростта (за бета-тестери под Android)
* Waze Update Request Marker Шофьорско приложение за докладване на ограниченията на скоростта (за бета-тестери под iPhone)

РЕД: За докладване на ограничения на скоростта използвайте доклад за "Обща грешка" и въведете скоростта. За улеснение, може да се използва допълнителна клавиатура с предварително зададени скорости.

POSTER_ID:7544261

1

Send a message

Post by DataMatrix47
Привет!
В неделя минавайки по АМ Хемус, в региона на гара Яна пуснах доклад за сгрешено ограничение на скоростта. В момента не си виждам доклада в редактора, а и обекта е заключен с ниво 4.
Линк към обекта:
https://www.waze.com/bg/editor?env=row& ... =251193159
Знака за край на ограничението (120км/ч) преди детелината (google street view 2017):
https://www.google.bg/maps/@42.7231033, ... 312!8i6656

Ако някой знае как мога да пусна предложение за корекция през картата за обект с по-високи права от моите, ще се радвам да ми сподели.

Поздрави
DataMatrix47
Posts: 75
Has thanked: 28 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by EloheiYishi
nhh666 wrote:Здравейте,
как мога да променя скоростта на определен участък ? Аз съм ниво 1 , пускам няколко пъти сигнал когато съм на въпросната улица , че ограничението вече е 30км/ч при 50км/ч в апликацията, но нищо не се случва.
Здрасти,
пробвай със заявка в секцията на форума отгоре.
EloheiYishi
Area Manager
Area Manager
Posts: 379
Answers: 1
Has thanked: 129 times
Been thanked: 61 times
Send a message

Post by EloheiYishi
Здравейте,
Днес докладвах през Waze поне 4-5 места с грешно ограничение на скоростта. На този етап нито един от докладите не се вижда на картата, докато в други случаи се появяват веднага. Докладите направих през Map Issue | Speed Limit | съответната скорост. Ставаше дума за Primary Street и за Major Highway (в случая СОП). Давам го като информация засега, ще видя дали има алтернативно решение и ще допълня.
EloheiYishi
Area Manager
Area Manager
Posts: 379
Answers: 1
Has thanked: 129 times
Been thanked: 61 times
Send a message

Post by Iceman7808
Здравейте,към настоящия момент в България,вече има три действащи камери за средна скорост.Едното място се опитах да го добавя.
Iceman7808
Posts: 1
Send a message

Post by metal_dzhuma
Здравейте, от известно време WSLB не ми работи (дава, че не може да изпрати URI-то), но вчера забелязах, че като натисна спидометъра и ми излиза възможност за докладване (не е толкова удобно като WSLB, но става).
Но има доста места, където началото на новата скорост (в картата) значително се разминава с деиствителното (според стриитвю-то). Според мен това се получава, вероятно защото някой колеги приемат мястото на появяване на доклада в картата като място за начало на ограничението. НО, не се знае кога докладчика е натиснал бутона - в момента, когато се изравни със знака (както правех аз в началото) или изчаква малко, за да се убеди, че наистина не е нанесено (или значително се разминава) и чак тогава го натиска (както правя аз сега). Но дори и да е първия начин пак трябва да се направи справка със стриитвю-то, защото според моите наблюдения почти винаги има разлики (и в двете посоки) и понякога се различават значително. Причините за това не са малко - лаг поради претоварване, слаба връзка и с малко на брой сателити (което зависи и от положението на телефона в колата - за максимално силен сигнал трябва да има пряка видимост със сателита, защото разпространението на толкова високи честоти е почти толкова праволинейно, колкото и това на светлината), некачествени GPS приемници...
И още нещо. Кога действат знаците и каква е тяхната зона на действие? Според моите спомени, когато знакът е поставен заедно с предупредителен или указателен такъв, то забраната действа АКО И ДОКАТО е налице указаната опасност - например "хлъзгав път" или "Последователност от опасни завои...". В този ред на мисли не трябва да въвеждаме такива ограничения (вижте знаците на стриитвю-то). Поне така е според мен. Ще се радвам да видя и вашите мнения - може пък и да греша ;)
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
NikTheFlash wrote:Колеги, а какво правим с ограниченията за 'легнали полицаи' ?
Ще ги отразяваме ли на картата, или не ?
Аз лично не ги отразявам нито тях, нито за пешеходни пътеки, нито дори "плавните" преходи от висока към ниска скорост (напр. 90-70-50). В последния случай пиша скоростта само на последния знак. Причината - тези моменти са твърде кратки и обикновено не успяват да се покажат на екрана тези скорости (лично наблюдение).
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by nelimbg
nhh666 wrote:Здравейте,
как мога да променя скоростта на определен участък ? Аз съм ниво 1 , пускам няколко пъти сигнал когато съм на въпросната улица , че ограничението вече е 30км/ч при 50км/ч в апликацията, но нищо не се случва.
Ники, ако сегмента е локнат за по-високо ниво, нищо не може да направиш, освен да се надяваш някой с по-висок левел да реагира и да го оправи :)
nelimbg
Posts: 6
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by nhh666
Здравейте,
как мога да променя скоростта на определен участък ? Аз съм ниво 1 , пускам няколко пъти сигнал когато съм на въпросната улица , че ограничението вече е 30км/ч при 50км/ч в апликацията, но нищо не се случва.
nhh666
Posts: 3
Send a message

Post by NikTheFlash
Колеги, а какво правим с ограниченията за 'легнали полицаи' ?
Ще ги отразяваме ли на картата, или не ?
NikTheFlash
Map Raider
Map Raider
Posts: 27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by PiferS
Привет на всички!
Искам да попи там как се практикува с временните ограничения на скоростта?
В момента на изграждането на АМ "Струма" (по Е79) има въведени доста допълнителни ограничения. Те са на входове и изходи от строителните обекти, не са никак за пренебрегване. Някои от тях са на кофти места. Друг вариант е да се маркират като някаква опасност.
Днес опитах да докладвам тези места като ремонт на пътя.
А един легнал полицай - сгазено животно :lol:
PiferS
Posts: 3
Has thanked: 1 time
Send a message