Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
България

Post Reply

Ново! "Коментар в картата"

Post by TodorManev
Здравейте, колеги!

Има нещо ново в уеб редактора, което забелязах преди малко. Става дума явно за нова функция, която може да намерите горе в синята лента. Има иконка като балонче с три точки в него (---). Най-вероятно служи за добавяне на кометар към картата. Не знам дали ще се появява в приложението или е само информация към редакторите. Аз я изпробвах на кръстовището с Богатица и Кожух планина. Дано да съм разбрал правилно идеята на тази функция.

Ако Вие знаете нещо относно тази функция, споделете. :)
TodorManev
Posts: 46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times

POSTER_ID:17373279

1

Send a message

Post by EloheiYishi
Здравейте,
днес установих, че освен върху друг сегмент, коментарът може да попадне и "под" съществуващ обект - например парк. След поставянето на маркера за коментара, той вече беше напълно недостъпен, дори за да се прочете. Изходът от ситуацията беше промяна на формата на обекта (парка) и изтриване на коментара. (Разбира се, можеше просто да скрия слоя. :lol: ). Мисля, че има бъг във WME - би следвало коментарът да бъде поставен като най-горен слой, ще потърся къде да съобщя за него, тези от вас, които знаят - ако искат да тестват и да го съобщят. Благодаря!
EloheiYishi
Area Manager
Area Manager
Posts: 379
Answers: 1
Has thanked: 129 times
Been thanked: 61 times
Send a message

Post by Gogzyi
Здравейте!
За втори път ми се случва, при докладване на забранен завой примерно, да получавам известие на пощата, че има запитване от редактор на карти за проблема. Но след като последвам линка, отваря Уеб редактора и никъде не виждам коментара и как да отговоря на запитването.
Gogzyi
Posts: 1
Send a message

Post by metal_dzhuma
Здравей Gogzyi, линка е в съобщението само, за да ти покаже мястото, за което става на въпрос (може да си пуснал няколко доклада, или пък да е минало малко повече време и да не се сещаш точно), а отговорът се прави в самото известие. Тъй като в такава ситуация съм бил много отдавна и не си спомням точно (а може и нещо да са променили), качи един скрийншот на известието, за да съм по-конкретен (ако имаш нужда). А иначе най-добре е сам да си направиш редакцията, защото най-добре познаваш ситуацията. Във уебредактора има чат - винаги можеш да се консултираш със някой.
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by TodorManev
Не се появява нищо в навигацията, когато поставяме коментар, без значение дали ще е като "точка" или "район". Смятам, че служи единствено за оставяне на съобщение на конкретното място с цел да се показва на другите редактори, които редактират в района.
TodorManev
Posts: 46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by TodorManev
Искам да отбележа нещо на което трябва да се обръща внимание: не поставяйте точката на "коментар в картата" върху пътен възел. Получава се неприятна ситуация когато искам да цъкна върху коментара, за да видя какво пише, а вместо това се маркира пътния възел. Просто поставяйте точката близо до мястото което коментирате, а не директно върху него. ;)
TodorManev
Posts: 46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by WazingArch
Да, това са "бележки" от редакторите към другите във връзка с някакъв проблем с картата. Когато някой коментира се изпраща имейл за уведомление, както при проблемите, докладвани от шофьорите досега.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 250 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice