България

Post Reply

Актуализация на шофьорската статистика

Post by Dimitar_Zegi
Колеги здравейте,
само при мен ли има проблем с шофьорската статистика: точки, изминати км, брой доклади и тн.
Dimitar_Zegi
Posts: 28
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:17161637

1

Send a message

Post by Cymbaline08
В статуса пише, че днес са актуализирали точките. Предполагам, че утре ще излязат при всички.

https://status.waze.com/
Cymbaline08
Posts: 18
Has thanked: 33 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by Cymbaline08
Със сигурност не са актуализирани всички точки. Не очаквам, че след толкова проблеми и два месеца по-късно ще отразят коректно статистиката.
Cymbaline08
Posts: 18
Has thanked: 33 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by Cymbaline08
Просто няма правило и логика кога приложението ще отрази пътуване, кога ще актуализира точки и статистика. Имам регистрирани пътувания, в статуса всеки ден пише, че точките са актуализирани, а в статистиката ми от седмица няма промяна.
Cymbaline08
Posts: 18
Has thanked: 33 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by Dimitar_Zegi
Колеги статистиката в УЕИЗ съвсем замря май станаха 33-34 дни вече сървъра май вече е RIP!!!
Dimitar_Zegi
Posts: 28
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Gavasoff
При мен статистиката не беше обновявана повече от месец. Преди няколко дни ми се изсипаха наведнъж 4-5 хил. точки. Интересното обаче е, че не получавам точки за ъпдейт на цени и други репортвания. Статистиката ми за тях стои на нула, въпреки че всеки ден обновявам цените на 4-5 бензиностанции в Сливен.
Някой има ли подобен проблем?
Gavasoff
Posts: 8
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Gavasoff
Аз имам същия проблем от няколко седмици. Понякога пътуванията ми се появяватв Map Editor веднага, понякога - след няколко часа, последните дни - с 1-2 дни закъснение, а някои направо изчезват или не се записва цялото пътуване, а само част от него. Точките от Report-ите ми стоят на нула от години
Gavasoff
Posts: 8
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Gavasoff
Започвам да си мисля, че точките се актуализират различно при различните потребители, а при други направо си се губят. При мен точките за изминати километри се ъпдейтват сравнително редовно, но точките за докладите и цените на бензина не са се ъпдейтвали никога и си стоят на нула. На IT-тата в Waze трябва да им е ясно, че ако хората не си получават каквото са заслужили, това ще ги демотивира и няма да докладват. Това пък ще направи самата апликация по-малко ефективна
Gavasoff
Posts: 8
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Вижте пичове, разбирам че е малко дразнещо, но точки... километри... за какво? В очите на слепите ли ще се издигаме? Целта на приложението е (поне така, както аз я виждам) взаимопомощ. Аз я пускам винаги, дори когато пътувам по 1-2км, я някоя кука, я цени - все ще се намери нещо за докладване (въпреки че бензиностанциите при мен са някакъв ужас - пише, че са актуализирани и че съм получил 8 точки, но като вляза отново в бензиностанцията цените са си старите и обновяването пак е преди хх(х) дена... В същото време, като пътувам в райони с повече уейзъри цените са обновявани в близките 2-3 дена, дори и на някои места са коректни...) В същото време ходя командировки на непознати места и навигацията ми е просто безценна - локации на фирми и бензиностанции (и как да стигна до там). Точките са единствено за класацията, в която да се види, че лицето Х е допринесло повече за общото благо от лицето Y. И какво от това? Ще ни нахрани ли това или ще ни зареди гориво в колите? Но когато попаднеш на място, което не познаваш и навигацията те заведе от т. А до т. Б - това е безценно! Уейз ни дава възможност отново станем хора, да си помагаме без да очакваме да ни бъде платено, но да имаме удовлетворението, че този наш труд утре може да се окаже безценен за някого! Това е важното, а не някакви си точки...
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by metal_dzhuma
Да, в Монтана положението е трагично, каквото всъщност е и в цяла България, изключвайки София и още няколко по-големи града. Преди три месеца се вирнах да живея в Монтана и няма нито доклади, нито сигнали, по бензиностанциите само моето име. На колкото хора започна да им говоря да карат с навигация, те ме гледат все едно че съм луд и ме питат "Що, да не би да не знам как да си стигна до село? Но като беше затворен пътя край Краводер, колко псувни се изпсуваха, че минавали през Сумер, а някой даже и през Замфирово... Викам им "ако си бяхте пуснали навигацията, щеше да ви прекара през Главанци, ама нали вие всичко си знаете...". Та такива сме си ние, българите - всичко знаем и всичко можем (и то по-добре от всички), но когато се осерем - все другите са ни виновни...
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message