България

Post Reply

Активиране на напомняне за фаровете

Post by WazingArch
Здравейте, има възможност да се активира напомняне за пуснати фарове за България. Напомнянето би помогнало да се избягват глобите за забравени включени фарове. Понастоящем шофирането с включени къси светлини е задължително за всички пътища и по всяко време на денонощието за превозните средства, които нямат специални дневни светлини. Въпросът е за кои видове пътища в Waze да се активира това напомняне. Удобно ли е за шофьорите да има напомняне за пуснати фарове при движение по офроуд пътища, паркинг пътища и частни пътища?
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times

POSTER_ID:7544261

1

Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by metal_dzhuma
WazingArch wrote:@Montoya279 Със сигурност ще може да се изключва от приложението. Доколкото ми е известно, предупреждението представлява опция на сегмента, подобна на "без настилка" и т.н., така че ще може да се добавя на сегментите, където липсва.

Колкото до автоматичното предлагане на дестинации - има опция за изключване в уебсайта, така че може да си запазиш дома и работата, без приложението да ти ги предлага. https://www.waze.com/bg/dashboard
Здравей WazingArch, мисля че не го разбра. Според мен, той имаше предвид да се изключва напомнянето за фарове индивидуално, т.е. в приложението всеки сам за себе си да реши дали иска да му се напомня или не. колкото до това "Доколкото ми е известно, предупреждението представлява опция на сегмента, подобна на "без настилка" и т.н., така че ще може да се добавя на сегментите, където липсва" - нещо не ми се вързва. Значи, за да ми напомня за фаровете трябва да обиколя ВСИЧКИ сегменти (та те може да са и милиони!) и да нацвъкам чавки на опцията!!! И какво ще стане като отида на нов сегмент? Ново напомняне ли ?!? Принципно съм "за", но ако е толкова безумно... В този случай, вместо да чакаме някой да ни го направи, може Силвана да казва "Сложихте ли си коланчетата? А пуснахте ли си фарчетата?" ;), вместо "Готови ли сте, аз съм"
metal_dzhuma
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 155
Has thanked: 32 times
Been thanked: 53 times
Send a message

Post by Montoya279
Ами, удобно е да напомня по всякакви пътища. От оффроуд, паркинг и частни пътища се излиза рано или късно на нормален път и е добре щом пуснеш навигацията да те подсеща. Принципно ще е хубаво да може това напомняне да се изключва, защото повечето коли вече са снабдени с дневни светлини, или с автоматично включване на фаровете и ще е досадно да не може да се изключва напомнянето, както е напомнянето при запаметени адреси за Дом и Работа. Бях принуден да ги изтрия, защото постоянно тръгва сутрин да ме навигира до работата и вечер като пусна да ме навигира до домашния адрес, а аз не искам
Montoya279
Posts: 61
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by Montoya279
Просто една отметка включено/изключено напомняне за фаровете в приложението. И нека да е за всички пътища, няма смисъл да се дели на сегменти или на други. Както вече споменах, дали от частен път, дали от офроуд или от паркинг, рано или късно излизаш на път, на който се искат фарове. По добре да излезе напомнянето като пуснеш навигацията, вместо като излезеш на някое смотано кръстовище и да изкачат предупреждения заемащи екрана.
По скоро, ако някой има комуникация с Уейз да им пише да си прегледат кодовете за ГПС приемниците. От както ползвам приложението забелязвам, че като се движа по улиците постоянно ме вкарва в паркинги, бензиностанции, примерно по 202-ра като отивам посока гробищата ме позиционира в локалното и излиза ограничение 20 км, въпреки че се намирам в лявата лента с ограничение 50. На моста на ботевградско, където се влиза във Враждебна, при знамената, въпреки че се движа по Ботевградско, количката тръгва в дясно в локалното и по някое време подскочи и се върне на шосето.
Мислех, че проблемът е при мен и си инсталирах ГПС тест приложение. Пуснато паралелно с уейз, показва, че ползвам между 7 и 9 сателита и точността е 4-5 метра, а Уейз дава отклонение от 10+ метри
Montoya279
Posts: 61
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by WazingArch
@Montoya279 Със сигурност ще може да се изключва от приложението. Доколкото ми е известно, предупреждението ще представлява опция на сегмента, подобна на "без настилка" и т.н., така че ще може да се добавя на сегментите, където липсва.

Колкото до автоматичното предлагане на дестинации - има опция за изключване в уебсайта, така че може да си запазиш дома и работата, без приложението да ти ги предлага. https://www.waze.com/bg/dashboard
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by WazingArch
По принцип добавянето на чавки може да стане ръчно или автоматично. Ще искаме да стане автоматично за шосетата и улиците, а за другите видове може да остане ръчно, по избор.

Стандартният глас е трудно да се промени. Който иска може да запише нов с диктофона в приложението и да го сподели с всички.
WazingArch
Coordinators
Coordinators
Posts: 576
Has thanked: 252 times
Been thanked: 159 times
Send a message
Coordinator BG • Global Champ • CM Manager BG • Translator
https://www.waze.com/wiki/images/f/ff/W ... 00k_6c.png
Уики България | Best map editing practice

Post by Zafcho
Преди почти година споделих за това нещо... Никой не обърна внимание... Сега ви е интересно...
Zafcho
Posts: 13
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Attachments