Što to znači?

Moderators: Unholy, kiki-rovinj

Što to znači?

Postby Darija » Fri Feb 08, 2013 9:38 am

ImageUploadedByTapatalk1360315977.151404.jpg
(82.49 KiB) Downloaded 667 times
.
dakle, kliknes na cestu i lijevo gore plavim slovima pise house numbers, to je sto se toga tice...
Drugo, ono sto si ti primijetio, tocno je, ali to je do wazea, ne editora, njih trebas pitati zasto pise da je nesto updatano, a masu puta je to tek kreirano, odn. netko je vozeci se, napravio cestu, i nije je poslije doma, na kompu 'sredio' povezao itd, to sam primijetila i ja, zapravo, imamo mi s wazeom podosta problema i upita, pa bi bilo dobro da o tome pricamo, a ne da se prepucavamo oko bodova, nismo djeca!
U Zagrebu se nesto cudno dogadja, navigacija jednostavno ne radi kako treba unazad jedno mjesec dana, kad gledas na kompu, sve stima, ulice su povezane, smjerovi tocni, a on te vodi okolo naokolo, kad ukljucis navigaciju! Ne znam kakva je situacija drugdje, ali ovo je uzas!
Darija

Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Što to znači?

Postby Darija » Wed Feb 06, 2013 10:24 am

P.S . Mr Linc je zato sto ne znam ime, a ljude ne prozivam po prezimenima bez titule! :)
I da, nitko nikome ne nabija na nos koliko vremena poklanja wazeu, vec ti se pokusava objasniti kako se dobivaju bodovi, dakle jednostavno je, ne moras se truditi, ali nemoj onda ocekivati bodove kraj svog imena i nemoj se iscudjavati na bodovima kraj drugih imena!
(baci pogled na ostale zemlje, pogledaj koliko oni imaju TJEDNO bodova, mislim prvih 50 koje mozemo vidjeti! Pitaj i njih kako su uspjeli doci do cifri od 50.000-100.000 tjedno, i mene zanima!!! )
Darija

Što to znači?

Postby Darija » Wed Feb 06, 2013 10:01 am

da, jedan edit 1,5 bodova, 500 edita 750 bodova! S time da se posebno nagradjuju nove ceste i ono papanje po cestama dok vozis!
Sto se tice kucnih brojeva, cudi me da nisi u toku, vec par mjeseci se mogu upisivati, polako ih upisujemo, ukljuci se i ti pa ces dobiti puno bodova i vise se neces pitati kako je moguce.....
I da, nitko te ne tjera da satima editiras, ali onda se vise nemoj pitati kako drugi imaju TOLIKO bodova! A nemoj ni nas!
:)
Darija

Što to znači?

Postby Darija » Tue Feb 05, 2013 3:35 pm

Kad sam ja otkrila waze ( a nedugo poslije mene ukljucio se i Danilo) Hrvatska je bila prazna slika s nesto ulica u Rijeci i malo vise u Zagrebu. Danas imamo vise od 4000 wejzera, stalnih i povremenih, imamo i dovoljno area managera i ostalih editora, vecina cesta je ucrtana. Sjecam se nase kave u Kastvu mr Linc, tada te nisu zanimali bodovi, ja sam ti pokazivala gdje se to uopce gleda! Jos jednom ponavljamo, za dobivanje bodova treba puno editirati, doma, na kompu, voznja sama po sebi ne donosi puno, pogotovo ne ako se vozis vec ucrtanim cestama. Ako napravis 500 do 1000 edita dnevno ( ili citaj 3-4 sata, ponekad i vise dnevno, onda ces i ti imati tjedno 5000-10000 bodova! Probaj!
Sto se tice cesta koje je netko ucrtao voznjom, cak i kad nema gps pointsa, tu cestu editiramo u dobroj vjeri da je tocno i ucrtana, ono sto pokusavamo pojasniti je samo to da kad crtate ceste samo po satelitskoj slici, treba pripaziti i bolje pricekati dok netko ne prodje njima s ukljucenim wejzom, a ne je crtati napamet! U Istri je satelitska slika POMAKNUTA!
I dalje cemo editirati ceste koje su vec masu puta editirane ako primijetimo da nam auto 'skace', s ceste na cestu, znaci da nije dobro ucrtana!!! mozda tebe to ne smeta, nas DA!
Pozdrav iz Zagreba
Darija

Što to znači?

Postby Darija » Mon Feb 04, 2013 5:19 pm

Ja bih samo dodala nesto o bodovima... dugo sam u svemu tome i znam kako ih je tesko dobiti i koliko se mora raditi da bi ih se dobilo, pa mi stvarno smijesno da se proziva Danilo na bilo koji nacin, zapravo Danilo i ja se cesto pitamo kako je moguce dobiti tjedno izmedju 50.000 i 100.000 bodova koliko uredno dobivaju wejzeri iz naseg evropskog okruzeinja! Zamidlite, za sedam tjedana dobiti 700.000 bidova, Danilu je trebalo 2 godine ili 100 tjedana svakodnevnog editiranja i voznje!
Mene recimo uzasno smeta ( ja sam strastvena igracica :))) zasto imamo samo jednog kralja u cijeloj RH i po kojim to pravilima to postajes?! Onih 1 % svih wejzera u regiji kako objasnjava waze nije mi jasno! Imamo primjer kolege Dario Hr koji se prije par mjeseci preselio u Mjemacku i sad je tamo postao jedan od mnogobrojnih kraljeva, a ovdje je bio negdje u sredini nase tablice! Gdje je tu logika?! Vidim po Italiji ljude s 50.000 bodova i imaju krunu na glavi, a meni fali 50.000 bodova da bih je dobila! Kao da nista nisam ni radila ove dvije godine! A jos kad citam ovakve primjedbe( u vezi dobivanja bodova) sve manje imam zelje i volje da se trudim,
Darija

Što to znači?

Postby Darija » Mon Feb 04, 2013 2:15 pm

jedva cekam da Danilo odgovori na ovo, mislim nevjerojatno mi je sto muci neke od vas, kad se samo sjetim kolike smo sate proveli na editiranju u ovih godinu i nesto dana, te umjesto da smo svi zajedno ponosni sto nam Hrvatska odlicno izgleda unutar waze zajednice, najvise zahvaljujuci upravo tom Danilu, ne mogu vjerovati da ga neko proziva zbog bodova! Da, ima covjek puno bodova jer puno radi! I ne radi zbog caka, vec ispravlja nase pogreske! Neki recimo jos nisu shvatili da dio Hrvatske, pogotovo Istra, nije laka za editiranje, da je satelitska slika ' pomaknuta' , te da se moramo osloniti na gps pointse, a ne crtati ceste po slici! Znate li i to da ako samo netko popravi geometriju ili dozvoljeni smjer, ispada kao zadnji evidentirani editor?! Jel to problem?! Radite vise, pa cete kao on imati ovlasti da lokirate ono sto napravite, pa vam vise nitko nece moci dirati u ono sto ste napravili, makar i pogresno! Hoce li vam to ciniti zadovoljstvo?! Ili je nas cilj ipak nesto drugo?! Da pomocu wazea putujemo brzo i sigurno po ovoj nasoj zemlji?!
Darija

Što to znači?

Postby m_linc » Sat Jan 19, 2013 11:21 am

Pozdrav svima...

imao bih jedno pitanje za danila....

na dosta cestica sam primjetio da pise....updated : on XX January ili neki drugi mjesec i godina i onda tvoj nick(danilo)

konkretno me zanima...recimo aa bas ovaj primjer - https://world.waze.com/editor/?lon=14.2 ... =182685211

da si ti kao nesto na toj cesti radio...ali vidim da ustvari nisi ama bas nista radio....zasto pise da si ti tu nesto updejtao a nisi u stvari napravio nista????i koja je to fora da to tako pise na masu cestica a da u stvari na njoj nema nista novo napravljeno a pise da si ti nesto tu cackao??jel to mozda ta tvoja caka kako si skupio toliko bodova??ili?ajde mi to malo pojasni....

hvala ti
m_linc

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Što to znači?

Postby danilo-p » Wed Aug 28, 2013 12:57 pm

Vidim da su konacno aero snimke (barem sto se tice Istre i Kvarnera sad skoro 100 posto identicne GPS signalima pa molim sve one koji su ceste crtali po starim snimkama a ne po GPS signalima da sada te ceste usklade sa novim snimkama (tako da ne budu pomaknute) To se posebno odnosi na "isabolovic" kojiu je ceste koje su bile crtane po GPS signalima micao i crtao po starim slikama i sad su pomaknute (jugoistocni dio Pule) nesto sam vratio u stanje kako treba ali ima tu jos jako puno posla... a sad moze i "m_linc" konacno do u tancina srediti ceste u Kastavstini i okolici... sto do sada nismo mogli jer tamo gdje nije bilo GPS signala crtali smo ceste po slikama koje su bile pomaknute u odnosu na pravu situaciju ... i sad je konacno vrijeme da se sve ceste postave na svoja mjesta... tako da ne dolazi do skakanja vozila sa jedne na drugu cestu ( to se odnosi samo na naselja koja su gusto ispresjecana cestama koje su jedne blizu drugih... ) ... i kod editiranja usput provjerite sva raskrsca i spojeve cesta da nebi bilo zabranjenih pravaca ili da ceste nisu spojene... bolje da bude na wazeu odobreno neko skretanje koje je inace zabranjeno (pa ce onaj koji dodje u tu situaciju to vidjeti i javiti gresku) nego da skretanja budu onemogucene jer onda necemo ni moci doci do te tacke da vidimo gdje je greska ... eto toliko od mene i hvala svima na trudu da od Wazea napravimo aplikaciju koja ce biti ispred drugih...
P.S. molio bi one koji su ovlasteni da stavljaju radove na cesti da malo azuriraju novu regulaciju prometa oko Preluke (izmedju Rijeke, Opatije i Matulja)
danilo-p
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Postby kiki-rovinj » Wed Aug 07, 2013 10:46 pm

Drago mi je da se dobrovoljci povećavaju. Javi se korisniku vjekooo koji će pribilneziti sve dobrovoljce i javiti kada nam aktiviraju program za prevođenjem.
Poz.

Inviato da mio iPhone usando Tapatalk
kiki-rovinj
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 81 times
Been thanked: 58 times

Postby mirko_st » Wed Aug 07, 2013 5:42 pm

i ja se javljam. samo se nadam da ce mi netko reci gdje da pisem te prijevode
mirko_st

Has thanked: 0 time