Fixat.Quinness wrote:Gott gammalt år på er.
Kan någon ta bort vägsnutten i skogen?
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =258681706
/Patrik
Fixat.Quinness wrote:Gott gammalt år på er.
Kan någon ta bort vägsnutten i skogen?
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =258681706
Hittar inget om det på Trafikverkets eller Halmstad kommuns hemsidor så jag dubbelriktade vägen igen. Låste till nivå 3 så måste den som enkelriktade vägen kontakta oss via forumet om den behöver ändras igen.petkr4 wrote:Ser lite konstigt ut här. Någon som vet om sträckan verkligen är enkelriktad.
https://www.waze.com/sv/editor/?env=row ... =142714488
/Peter
Fixat.Vandraren wrote:Skulle vilja ha den här vägen ansluten till den låsta E14 (med alla svängar tillåtna)
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =277718740
Ändrade lite på vägarna och vägnamnen. Vi får se om det blir bättre när ändringarna kommer ut live.Bjurran wrote:Kan någon nivå 3 eller eller kanske även 5 i Örebrotrakten kika på detta?
Har markerat två segment här:
https://www.waze.com/sv/editor/?env=row ... 1,90107723
Användare som bor i området har meddelat mig att om man åker avfart 111 och ska fortsätta mot aspholmen/pilängen så räknar appen detta som en enda avfart från E18 vilket ger felaktiga röstinstruktioner att fortsätta till rondellen och den andra avfarten nämns inte.
Kanske är felet såpass enkelt att det behövs en kort sträcka där den går som södra infartsleden innan nästa avfart, men låter er i det området kika på det. (Jag får allt spendera en hel del tid att redigera först innan jag kan hjälpa till själv där)
Avstängningen inlagd.petkr4 wrote:Någon med behörighet som kan stänga av färjeled Jaren - Sund?
Färja.
Väg 2206 mellan Sund och Jaren, i båda riktningar.
Färjeleden Sund - Jaren stängs av mellan 11/5 kl: 06:30 och 31/5 kl: 18:00 på grund av reparationsarbeten. Färjan ersätts ej
Giltig från: Idag 06:30
Beräknas pågå till: 2015-05-31 18:00
Källa:Trafikverket Uppdaterad:Igår 20:54
https://www.waze.com/sv/editor/?env=row ... =257949649
/Peter
Ändrat.Vandraren wrote:Postort Svenstavik, inte Svenskavik.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,268982936
http://www.trafikverket.se/Privat/Proje ... nsplatser/petkr4 wrote:Jag har inte hittat någon information om rondell som nämnds i rapport. Är det någon som kan vara behjälplig i detta ärende.
/Peter
https://www.waze.com/sv/editor/?env=row ... 077&zoom=6
/Peter
Re: Utanför mitt område