Upplåst.Professor-Driver wrote:https://world.waze.com/editor/?zoom=2&l ... s=60628807
Har jag gjort rätt? Den biten av gamla Rv 49 är låst, den är inte "minor highway" längre.
/Patrik
Upplåst.Professor-Driver wrote:https://world.waze.com/editor/?zoom=2&l ... s=60628807
Har jag gjort rätt? Den biten av gamla Rv 49 är låst, den är inte "minor highway" längre.
Fixat.
Fixat.Vandraren wrote:Ta gärna bort ortnamn "Enkroken" på det här segmentet. Det smetar ut bynamnet långt mer än motiverat...
https://world.waze.com/editor/?zoom=2&l ... =103393142
Fixat.muppet81 wrote:https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... =193606755
Pilarna här.
Gärna låsa upp vägen västerut också.
Bara om man kör taxi eller buss. Waze är för privatbilister.V70_white wrote:En felaktig röd pil här som är låst till lvl5.
Man får köra rakt fram här.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =144786489
Tunneln är öppen för trafik under byggnationen av tvärbanan.V70_white wrote: Och här är det en gångtunnel som är satt som väg.. och låst till lvl5. Den har genererat en felrapport idag.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =145435257
Varför har du gjort på det där viset pnylin?
Upplåst.swm wrote:Upplåsning av en rondell
Godmorgon
Skull någon 4+ ha lust att låsta upp segmenten för följande rondell:
https://world.waze.com/editor/?lon=16.5 ... =151402325
Samtliga segment behöver låsas upp.
tackar
Det har varit så länge jag kört taxi i alla fall - 18 år. Körde du där med vanlig bil utan att polisen såg dig så tjänade du 1500 kr.V70_white wrote: Eh.. ok.. Så var det inte för någon månad sen då i allafall när jag senast körde den vägen. Jag har kört rakt fram till Sturegatan den vägen flera gånger. Gissar att det ändrats sen dess då.. eller att jag körde olagligt av gammal vana.. hm..
Fixat.V70_white wrote:Hej
Vad är det för galet med den mittersta kameran egentligen? Är den låst? Rapporten har markerat att den inte finns, och sist jag körde den vägen för någon månad sen såg jag inte den mittersta kameran så den finns nog inte och borde tas bort om det går.
Om den norra kameran är felvänd vet jag dock inte.. kommer inte ihåg.
https://world.waze.com/editor/?lon=16.9 ... ras=307474
Upplåst.lindq wrote:"Mölndal Företagspark" ska vara "Mölnlycke Företagspark" men segmentet är låst: https://world.waze.com/editor/?lon=12.0 ... =102821533
Är vägen öppen i båda riktningarna nu? Har ju varit avstängd södergående länge pga vägarbete.Rajjan60 wrote:Artillerigatan på Östermalm i Stockholm är enkelriktad norrut i Waze, stämmer inte med verkligheten.
Jag kan inte ändra den eftersom det krävs nivå 5 för att editera.
Länk
Re: Hjälp - vägen är låst