Fixad! Kolla att det blev rätt.Barilla_SWE wrote:L4 eller högre som kan justera en korsning norr om Karlstad:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,147767035
Det är två spanska som inte går att använda för att komma över RV61.
Jaakko
Fixad! Kolla att det blev rätt.Barilla_SWE wrote:L4 eller högre som kan justera en korsning norr om Karlstad:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,147767035
Det är två spanska som inte går att använda för att komma över RV61.
Uppdatering syns i Lifemap senare än i appen.Barilla_SWE wrote:Det ser ut att kunna fungera, men rutterna på Livemap väljer inte denna korsning, utan rekommenderar att man åker förbi och vänder.hurja wrote:Fixad! Kolla att det blev rätt.Barilla_SWE wrote:L4 eller högre som kan justera en korsning norr om Karlstad:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,147767035
Det är två spanska som inte går att använda för att komma över RV61.
Jaakko
Kan det vara att kartorna inte är uppdaterade ännu?
/Barilla
Vägen avstängd.Bussforare wrote:https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =100943894
E4 i Kalix (Nivå 3):
https://www.trafikverket.se/nara-dig/No ... -avstangd/
Stängd till 14 februari.
Vägen borttagen.Chocke wrote:Vägen över järnvägen är borta. Det är staket och igenvuxet.
Mellan Västeråsvägen och Industrigatan.
https://www.waze.com/sv/editor?lat=59.6 ... 076&zoom=4
Vägarna stängda.relegon wrote:Hej, behöver hjälp med att stänga av några segment i Linköping:
Westmansgatan, grävarbete t.o.m. 2020-04-17 (trafik omleds via Skigsfridsgatan - Wernersgatan - Vallavägen)
https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... =152453097
(https://ebbepark.se/bygginfo/184-viktig ... tmansgatan)
---------------
Fridtunagatan, väg avstängd p.g.a. av bygge Ebbepark (http://www.ebbepark.se). Oklart när denna öppnar igen.
https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... =104120134
---------------
Västra vägen, avstängd p.g.a. placering av byggkran, t.o.m. 2020-04-05.
https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... ,364892766
(https://www.linkoping.se/nyheter/nyhete ... stangs-av/)
---------------
Tack för hjälpen!
/Robert
FixadVandraren wrote:Skulle behöva ha
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =392770858
anslutet till Lv 296 som jag inte rår på (förmodligen eftersom det är en minor highway som routas som en major).
Borttagen.erandpe wrote:Visingsö
Detta vägsegment existerar inte, det är åker
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =321451922
Klart!erandpe wrote:Habo kommun.
Fel hastighet.
Detta segment: https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =365774951
Ska vara 70 utom norra 100 m.
Re: Utanför mitt område