Fixad! Trevlig semester i Dalarna!
/Jaska
/Jaska
Fixat!Bussforare wrote:https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... ,259232514
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... ,245310686
Detta är länsväg W942 (grusväg).
Vägarna kopplade!Pee3 wrote:Behöver hjälp med att ansluta vägar till upp-prioriterad Lv 305, Bjuråker. (Beta-editor?)
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =381245373
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =381245235
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =347270527
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =347270225
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =381243866
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =381245004
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =381245006
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =381244683
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... =381244529
Fixad.Pee3 wrote:URGENT!!!
Det är en röd svängpil på E4S norr om Gävle!
Den stoppar rutter söderut, flera rapporter finns.
https://www.waze.com/sv/editor?env=row& ... 392&zoom=7
/Pee
Jag satte dit en begränsning tills jag kan sätta avstängningen. Jag delade ut bron på vägen och måste vänta till kartan uppdateras.Morfar wrote:Dainakbron ca 15 km väster om Arjeplog är avstängd från och med 15 oktober 2019.
https://www.trafikverket.se/nara-dig/No ... -arjeplog/
Jag har rätat till korsningen. Kolla igen efter uppdateringen.Pilvinge wrote:Hej!
När man kör på följande segment...
https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... ,365873353
...på E45 österut får man en indikering i Waze om att hålla till vänster i "korsningen" (där de länkade segmenten förenas), där det egentligen bara är en avfart åt höger mot en rondell. Detta är inte intuitivt. Waze borde ange att E45 fortsätter rakt fram (eller egentligen inte ange något alls för föraren).
Vänligen räta upp E45 något vid denna avfart så att rakt fram visas som rakt fram.
Mvh
/Daniel
Re: Utanför mitt område