Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Čerpací stanice v ČR
Post by Sanicko
fotrik wrote:Protoze rozhoduji od stolu a sveho statu neco, co nejde napasovat na podminky statu na druhem konci sveta?
Pri takomto pristupe, uz potom len ocakavam, ze spustenie bude s podmienkou: "ak nebudete mat aktualne ceny u xy% pump" tak vam to zasa vypneme ;) To by sa tak podobalo na riesenia, ake v poslednom case uplatnuju pri akychkolvek problemoch :D
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
vlado_s wrote: možno bude klient tak inteligentný, že 1-2-3 týždne neaktualizované ceny nebude do navigácie zaraďovať alebo pri cenách bude uvádzať dátum aktualizácie alebo počítajú s tým, že pumpári budú žhaví motivovať potencionálnych zákazníkov, že budú samy aktualizovať ceny :lol:
Inteligenciu klienta by som očakával a aj preto som zvažoval, či tu haluz so starými cenami napíšem... Nakoniec som napísal, keďže sa Waze zjavne neriadi mojimi (našimi) očakávaniami :-D


-= Odoslané z Xperia Neo V =-
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
vitj wrote:Aktivita vkládání benzinek poslední dobou silně poklesla.
Opat si neodpustim povzdych nad nepochopitelnou politikou Waze :evil:
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
foxitrot wrote:
tex232 wrote:Tušíte někdo kdy to zapnou?
Urcite tak skoro este nie. Prave sa ospravedlnili, ze vsetko usilie vkladaju do klienta v3.5 a ostatne zalezitosti sli bokom.
Podľa bety bude 3.5-ka výrazne social-sieťová (navyše tieto fičury sú aj výdatne promované), takže to asi nejaký dôvod má...:smile:

-= Odoslané z Xperia Neo V =-
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
pleswi wrote:Taky jsem desne stastnej z social funkcí, na místo zkvalitneni navigace, hlasek, editoru apod, ale bohuzel asi nastava pomalu cas kdy waze zapnu jen obcas kdyz pojedu fakt krizem krazem velkym mestem protoze aby me to porad vnucovalo veci ktery stejne nepouzivam a byli pro vyvoj dulezitejsi nez zakladni myslenka navigace...
Posledny OT na tuto temu: To, ze sa Waze v klientovi ubera smerom, ktory jeho komunita v lepsom pripade nevyzaduje (v horsom odmieta), ze tento smer ma najvyssiu prioritu (dokonca ja pred nativnou funkcionalitou, ziadostami a potrebami komunity) musi mat svoj dovod... Ja osobne som zvedavy, co sa z toho vreca vykluje ;) Zacinam vsak nadobudat pocit, ze investicia do Sygicu, ktoru som urobil este pred tym, ako som spoznal Waze, nakoniec nebude az taka marna (aj ked v mape KE nezaregistrovali zmenu organizacie dopravy za rok!!!, ani v jednom zo svojcih updatov :( )
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Zirland wrote:
tex232 wrote:tak máme zkontrolováno cca 64 % ze seznamu ..
Jdu je zase vyprudit, jestli řekli 65 % pump, tak je tak akorát čas. Než se vzpamatujou, tak kluci uděláte 70 %.

Zapneme to, ne? :D
Sa tak trosku obvam, ze to nie je celkom na nas... A mam taky neprijemny pocit, ze to percento tam je hlavne preto, aby nas trosku zabavili a sami si uvolnili zdroje na "dolezitejsie" veci... Take "social networkove ficury" skratka v navi potrebujeme ako sol :evil:
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
wazz wrote:
tex232 wrote:Tak v SK maji benzinky (gratulace) my mame prd...
Jak to vypadá za jízdy? Jak se zadávají ceny? Chtělo by to pár screenshotů. Pokusil jsem se hledat na Slovensku, ale nenašel jsem nic, kde by to ukazovalo cenu. Co jsem četl (jestli jsem pochopil dobře), tak se bude cena zadávat přes hlášení pokud budu polohou na pumpě - to by se mi moc nelíbilo, já si ceny pamatuji a zadávám až zastavím někde třeba u krámu. Tzn. jedu do krámu, nikde netankuji a přesto zadám ceny 4 pump okolo kterých jsem jel. Jestli to nepůjde, nezadám nic.
Je to dosť na figu... Zadavat sa da skutočne len v tesnej blízkosti... Na zadavanie "pri jazde okolo" treba zabudnúť... Cien bude malo, aktuálnych ešte menej :sad:

-= Odoslané z Xperia Neo V =-
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
A dnes som zaznamenal dalsi FAIL!!! V kategorii cerpacich stanic mi ponuka uz len tie, co maju zadanu cenu...


Cize dnes presne tri, co som vcera zadal + 1 ktora tam je od perlina a ma uplne haluzne ceny... Zvysok, ako keby nebol!!! Pricom vcera sa zobrazovali vsetky cerpacie stanice zhruba v okruhu 5 km...

Recnicka otazka: NACO BOLO POTREBNE MAT ZMAPOVANYCH TOLKO CS-iek???!!!
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
wazz wrote:Díky za screeny, ještě by mě zajímalo jak to vypadá při jízdě v mapě, jestli je vidět rovnou cena atd.
V mape, za jazdy, nie je z tejto funkcionality vidiet nic. CS v okoli sa daju vyhladat cez navigovanie a kategorie. Tu sa zobrazia uz aj s cenou (podla ktorej sa da sortovat). Tento list sa da nasledne aj prehladne zobrazit na mape:
http://dl.dropbox.com/u/56270123/Waze/G ... 1_0938.png http://dl.dropbox.com/u/56270123/Waze/G ... 1_0939.png

wazz wrote:S tím zastavováním to je nesmysl, neznám nikoho tak ochotného, aby projížděl benzínky i když netankuje. Prostě jedu, zapamatuji si pár cen a zadám až mohu, zastavovat z 90 na okresce nikdo nebude.
Toto povazujem za najvacsi problem. Mozno by (pre zaciatok) stacilo, keby sa aspon moje preferovane palivo dalo zadat pocas prejazdu. Staci malo: zmensit citlivost na vzdialenost od pumpy, zadavanie preferovaneho paliva spristupnit cez vacsiu numericku klavesnicu... Uz dnes sa za jazdy zadava dost veci, na ktore treba tak okolo 5 klikov... Zadanie ceny by bolo (pocitam od navolenia, ze idem zadavat cenu... co su 2 kliky):
1. klik - vyber CS, automaticky sa zafokusuje moje preferovane palivo, a zobrazi num klavesnica ak je cena OK 1 klik na potvrdenie
2. - 5.klik 4 cislice (ani dnes netreba zadavat des. bodku)
6. klik OK

Ak mam zadavat cenu na pumpe, tak ju zadam skratka 2-3 krat do mesiaca... Aj to ktovie ci, lebo uz tak pri tankovani vediem evidenciu vozidla, takze cas navyse a niekdy sa clovek skratka ponahla...
Pri prejazde okolo viem 3-4 pumpy aktualizovat denne... To je sakra rozdiel...

To vidim tak, ze okrem ako tak BA, kde je slusna hustota wazerov, budu ceny PHM na SK celkom k nicomu :evil:
wazz wrote:Sanicko: ten FAIL by se v ideálním světě dal náhodou dobře využít. Prostě se zajde na benzínku a řekne provozovateli, že v navigaci je taková fce a že jestli chce, aby lidi měli jeho pumpu na mapě/v navigaci, musí zadávat cenu. Chytrofon má dnes "každý" a jednou denně tohle udělat za tu "reklamu" není vysoká daň. Vemte si, kolik lidi utratí času/peněz za jiné formy propagace, tohle je jen minuta času. Já vím, jsem trochu idealista :)
Utopia :-)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W