Oslo - Hovedvegnettet
Hei
Omsider har Statens Vegvesen fått vedtatt mange av vegklassifiseringene og det innebærer at mange av vegene rundt om i Norge har feil klasse, kanskje særlig i byene. Jeg har hatt en runde i Oslo nå og endret mange jeg har kommet over som har klasse 4 og 5 til Primary street. Dette gir et mye tydelig bilde av hovedvegene i hovedstaden (for oss som er godt kjent ihvertfall).
Mange er nedgradert fra Minor Hwy og mange oppgradert fra Street. Foreløpig har jeg til gode å finne en som skal være Minor Hwy (klasse 3) i Oslo.
Slik ser bildet ut foreløpig, men det er nok mange igjen å gå over.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 811&zoom=1
Man kan ikke endre en gate som er stengt så de får evt fikses etter hvert.
Omsider har Statens Vegvesen fått vedtatt mange av vegklassifiseringene og det innebærer at mange av vegene rundt om i Norge har feil klasse, kanskje særlig i byene. Jeg har hatt en runde i Oslo nå og endret mange jeg har kommet over som har klasse 4 og 5 til Primary street. Dette gir et mye tydelig bilde av hovedvegene i hovedstaden (for oss som er godt kjent ihvertfall).
Mange er nedgradert fra Minor Hwy og mange oppgradert fra Street. Foreløpig har jeg til gode å finne en som skal være Minor Hwy (klasse 3) i Oslo.
Slik ser bildet ut foreløpig, men det er nok mange igjen å gå over.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 811&zoom=1
Man kan ikke endre en gate som er stengt så de får evt fikses etter hvert.