Navngivning av hovedveger
Jeg stilte et spørsmål til de høye herrer hos Waze vedrørende dette med bruk av gatenavn og søkeresultater ved bruk av Alt.navn. Følgende svar fikk jeg:
Spørsmålet gikk på om hvordan treff man får ved søk av "Fetveien" når det i gatenavn står "Rv22 Fetveien" og om det søkes i Alt.navn når man søker fram en adresse.
About the search results, if you only search for part of the street name, in most cases it will not find a good result, depending on a few parameters.
The best solution and also the best way to input these kinds of street names is by using the Alternate name feature, answering your second question,
The system does give good search results for alternate names, so for the best results you can call the road "Rv22" and alternate name "Fetveien".
En ting som er viktig å tenke på oppi dette (som SuperT så klokt har bragt på bane) er hvordan det vil fungere med husnummer i slike tilfeller. Hvis man kaller en veg "Rv22" med "Fetveien" i Alt.navn, får man i det hele tatt lagt inn husnummer som knyttes til Fetveien?
Hvis vår måte å gjøre det på per i dag skaper problemer med å søke opp adresser må vi kanskje revurdere rutinen.
Først tror jeg vi må få rede på om husnummersøk i det hele tatt kommer.
Spørsmålet gikk på om hvordan treff man får ved søk av "Fetveien" når det i gatenavn står "Rv22 Fetveien" og om det søkes i Alt.navn når man søker fram en adresse.
About the search results, if you only search for part of the street name, in most cases it will not find a good result, depending on a few parameters.
The best solution and also the best way to input these kinds of street names is by using the Alternate name feature, answering your second question,
The system does give good search results for alternate names, so for the best results you can call the road "Rv22" and alternate name "Fetveien".
En ting som er viktig å tenke på oppi dette (som SuperT så klokt har bragt på bane) er hvordan det vil fungere med husnummer i slike tilfeller. Hvis man kaller en veg "Rv22" med "Fetveien" i Alt.navn, får man i det hele tatt lagt inn husnummer som knyttes til Fetveien?
Hvis vår måte å gjøre det på per i dag skaper problemer med å søke opp adresser må vi kanskje revurdere rutinen.
Først tror jeg vi må få rede på om husnummersøk i det hele tatt kommer.
Re: Navngivning av hovedveger