danilo-p wrote:pitanje 4:
jel znate da kroz stari grad Buje prolazi Autocesta???da da...
https://world.waze.com/editor/?lon=13.6 ... TTTFTTTTFT
izvjesni danijel-pavelic i belalugosi uporno vec nacrtane ceste po GPS tockama prepravljaju po satelitskim snimkama.. pa kako nemogu doci do njih ni preko fejsa ni preko foruma ostalo ni je da za danijel-pavelic-a koji je prepravljao dobro nacrtane ceste po Bujama napravim lazni autoput da ga upozori da ne prepravlja ceste po satelitu nego po GPS tockama.. ideju sam dobio od m_linc.. koji je sve bjele ceste iako su vec oznacene kao Dirt road / 4x4 trail dodao i naziv ceste MAKADAM.. pa sam ja napravio autoput gdje mu nije mjesto da se neko zacudi i procita sto pise na njemu... a za kiki_rovinj
trebao bi malo pripaziti kad radis raskrsca ili ih ispravljas da se na to spoje sve ceste i dozvoli sva skretanja koja se po propisu mogu napraviti jer u suprotnom Waze kad se postavi navigacija vidi na takvim rasrscima sljepu ulicu i ne vodi kroz njih : (((
https://world.waze.com/editor/?lon=13.6 ... =188074428
Prije svega, pozdrav svim Wazerima (gdje god bili...).
Nakon toga ispričao bih se danilu-p na nejavljanju... razlog tome je što sam tek danas prvi put naišao na ovaj forum jer sam se zadnjih nekoliko dana informirao čitajući po manual-u upute kako točno editirati mape s namjerom da iza mene ostane što čišći uradak. Naime, "friški" sam Wazer i nakon par osnovnih editiranja svog rodnoga kraja (Buje i okolica) vidio sam da se neki "stariji" Wazeri ne slažu s onim što sam napravio pa sam krenuo kopati po helpu da vidim o čemu je riječ.
Vezano za situaciju u starom gradu u Bujama, htio bih napomenuti da nisam prepravljao mapu po satelitskim snimkama, nego, kako nije bilo nikakve ceste ucrtane dok sam prolazio kroz grad, odlučio sam koristiti funkciju PAVE ROAD u Waze client-u, a kasnije ju dovršiti doma na kompu. Na žalost, ovo zadnje još nisam stigao, a u međuvremenu se skoro desio međunarodni incident
(autoput usred starog grada u Bujama)... Hehe, šalim se - razumljivo je da je danilo-p tako označio kako bi se što prije riješilo. Nemam ništa protiv. Riješit ću to. Hvala.
Glede prepravljanja na cestama D21 i D300, to su bili moji prvi editi i tu sam se služio satelitskim snimkama. Naravno, sad kada sam pročitao ovdje na forumu kako moramo postupati u takvim slučajevima prilagodit ću svoje editiranje.
Iako, moram priznati da se ne slažem kako D21 treba biti Major Higway jer je to obična dvosmjerna državna cesta. Kiki-rovinj je spomenuo kako bi to trebala biti Minor Highway i potpuno se slažem s njime.
Što se bodova tiče, mene apsolutno ne zanima prikupljanje niti nadmetanje s nekim niti praćenje koliko ih imam. Jedino što me u Waze-u zanima je što bolje moguće editirati mape kako bi bile od koristi svima. Ako nešto volim u životu to su besplatne aplikacije, a kada je to još besplatna navigacija onda sam posebno sretan. Pogotovo ako mogu i sam doprinijeti njenoj kvaliteti. U inozemstvu koristim CoPilot Live EU Full (imam kartu cijele Europe) jer ne treba internet vezu (koja u roamingu košta k'o suho zlato), ali htio bi da Waze u Hrvatskoj bude što je moguće detaljniji i zato vozim s Waze-om upaljenim skoro cijelo vrijeme.
Na Kikijev prijedlog o listi editora za određena područja javio bih se za područje BUJE-UMAG-NOVIGRAD jer taj dio najbolje poznajem. Znam, nije mnogo, ali treba se od negdje početi
.
Stoga bih zamolio danilo-p da otključa D21 kako bih mogao sređivati ceste koje se spajaju na nju.
Jedno pitanje: smijem li dodati ceste za koje nema nikakvog GPS traga i dodam ih na temelju satelitskih slika? Neće biti najtočnije (dok ne poravnaju našu malu Istru), ali ipak će biti bolje nego da ih nema uopće... pa, jednog dana kad nam slike dovedu u red, moći ćemo lako prilagoditi...
Najljepši pozdrav svima i isprike na dugom postu... obećavam da neću više
Danijel