Post by ivanskoko
Sad tek vidim da se zakuhala rasprava oko označavanja cesta i na drugom kraju foruma :-) i svi imaju ok argumente ali opet tu je jedino bitno uspostaviti točna i striktna pravila kojih ćemo se svi pridržavati bez obzira kakva ona bila. Ono što mene vuče prema "crvenom" na državnim cestama je samo rutiranje jer kad izbacimo "crvenu" onda definitivno onaj kome doista treba navigacija od točke A do točke B nema nikave koristi od Waze-a APSOLUTNO je ne bitna ETA jer WAze tu iam svoj algoritam a zbog sigurnosti bolje da je ETA manje :-)), također u cijeloj EU niko se ne drži USA standarda jer nisu primjenjivi ali ponoviću da i kod njih (USA) "crvena" cesta je interstate highway cesta koja može imati i samo jednu traku po smjeru , bez obzira što oni u pravilima to su naveli drugačije i u Americi u praksi je skroz druga priča također i na mapama . Asterix je dao ok prijedlog . Pozzz
ivanskoko
Posts: 39
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by ivanskoko
Jedno pitanje za sve : Kužim da netko napravi i
po 10 ili 20 tk bodova za tjedan ali kako im uspjeva napraviti preko 100tk za 7 dana? jeli se radi o nekom cheat enginu ili što? Kalkulacijom bodova ispada da netko tjedan dana samo da udara mišem po klik svako malo i još uz to i vozi može napraviti tolike bodove??? :)
ivanskoko
Posts: 39
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by ivanskoko
dragstor wrote:
ivanskoko wrote:Jedno pitanje za sve : Kužim da netko napravi i
po 10 ili 20 tk bodova za tjedan ali kako im uspjeva napraviti preko 100tk za 7 dana? jeli se radi o nekom cheat enginu ili što? Kalkulacijom bodova ispada da netko tjedan dana samo da udara mišem po klik svako malo i još uz to i vozi može napraviti tolike bodove??? :)
Editovanje mape, stari :)
Ok kužim 10 000 ili 20 000 to nije ni problem napraviti ali 100 000 i više ako računamo nek je jedan edit 2 3 sekunde ispada da covjek po 10 i više sati dnevno kroz cijeli tjedan sjedi samo za waze kartama :mrgreen:
Mislim da je waze esencija vožnja plus edit tj obratno a ne neko editiranje karata bez neke konkretne društvene i najbitnije vozačke komponente , također mislim da je waze politika dodjeljivanja tolikog broja permissija na toliko velik prostor pogrešna , trebaju to ograničiti na neku kvotu u četvornim kilometrima i to je to , meni konkretno je evo vidim prije par dana korisnik "medim"? prčkao po mom djelu gdje sam editor a nikad se nije provezao tim djelom i editira po cijeloj bih i to mi je ok ali glupo je da ljudi koji vrlo malo ili niakko ne voze editiraju i prepravlaju area menagere koji redovito održavaju nekim svojim tempom regiju koju mogu "iskontrolirati " jer je poznaju do u detalj. BTW generalno kako stojimo sa označavanjem : jeli državne ceste 1 - 9 ostaju crvene ili ide sve žuto?
ivanskoko
Posts: 39
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by kiki-rovinj
Pozdrav m_linc-u i svim korisnicima,
jako je interesantno pitanje i interesira me da i ja vidim odgovor na to jer sam i ja vidio da Danilo ima masu update (iako znam da isto tako ima i jako puno izvoženih kilometara po Hrvatskim prometnicama zajedno sa Darijom) ali nisam nikada išao za time kao šta si ti primijetio i dao do znanja u drugom primjeru.
:ugeek:
Ugodna vožnja i vjetar u leđa.

Pozdrav iz Rovinja.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by kiki-rovinj
Kao šta sam napisao u prvoj poruci jako me interesira ta situacija i saznati u čemu je stvar u tom određenom slučaju ali isto tako nebi volio da to ni danilo i niti jedan drugi korisnik shvati loše ali to su slučajevi koje je bolje pojasniti!
U Danilovu korist moram reči da u ovih zadnijih mjesec dana od kad smo osnovali Hrvatsku zajednicu jako je bio prisutan u uređivanju karata i vožnji po cijeloj Hrvatskoj i isto tako da u par navrata gdje sam primjetio greške na kartama a ja na te iste segmente nisam mogao utjecati jer su bili izvan mog djela Area Manager on ih je sredio u roku od par sati nakon što sam mu ja to isto dojavio putem facebooka.

Danilo hvalati za pomoč.

P.S. Želim biti što neutralniji i od pomoći svim ljudima dobre volje jer to je ustvari i duh ovog projekta GPS navigacije - DRUŠTVENA...

Pozdrav iz Rovinja.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by kiki-rovinj
Da baš šteta.
pogledao sam malo tu situaciju u Bujama i imaš pravo jer po uputama
http://waze.com.hr/upute-map-editor/Waze-a
Waze-a to bi trebala biti:

Minor highway:

Brze ceste (sa 2 trake po smijeru kretanja)koje nisu na naplatu
Državne ceste

Tj. pošto je to Državna cesta info na Wikipediji:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Dr%C5%BEavna_cesta_D21

Mole se i drugi Wazeri da se uključe u tu raspravu radi poboljšanja EDITIRANJA.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by kiki-rovinj
Vezano za moj prijašnji post šaljem i sliku
https://docs.google.com/file/d/0B4PvdC3 ... sp=sharing
na kojoj se vidi da nije u potpunosti riješena karta tj. D300 kako ja znam nije jednosmjerna nego dvosmjerna osim ako se nije nešto promijenilo te državna cesta D21 u smjeru Slovenije je na raskrižju sa D300 dozvoljen smjer.
Mole se editori koji nisu sigurni u smjerove da ih ne editiraju ili da se konzultiraju prije sa osobama koje su u toj zoni.
Gledati ćemo na stranicama waze.com.hr izraditi dokumenat sa kontaktima i listom korisnika i editora u pojedinim područjima tako da se možemo konzultirati međusobno.
Pozdrav.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by kiki-rovinj
Daria,
ako pogledaš malo gore točnije 3. i 5. post u ovoj diskusiji upravo sam i ja napisao da je Danilo napravio puno toga i da je brzo intervenirao u svim kritičnim točkama koje sam ja uvidio a nisam mogao ispraviti pošto nemam 4.nivo editiranja.
Ova se tema po meni razvila u smijeru više prema točnosti i ispravnosti editiranja te da napravimo neki popis korisnika/editora po regijama baš iz razloga da si možemo pomoči jedan drugome i da znamo kome se možemo obratiti u slučaju potrebe.
Kolega m_linc je samo tražio da Danilo u tom konkretnom slučaju (ako sam dobro shvatio) napiše zašto je ta cesta koju je on spomenuo u 1. postu vidljiva da je editirana a nema nikakve promjene tj. još je uvijek bila u tom trenutku bezimena ulica u bezimenom gradu i nepotpuna.
A isto sam tako ja htio skrenuti pozornost na pravila editiranja za državne ceste kao šta je D21 da bi trebale biti Minor highwayi da se pri editiranju pripazi na dozvoljena i nedozvoljena skretanja i dozvoljene/nedozvoljene smjerove kretanja.
Ako smo uvrijedili nekoga ispričavam se u ime SVIH jer nije to bila namjera nego već da se dogovorimo kako ćemo se ponašati pri editiranju.
Sa Danilom sam već o tome i razgovarao preko telefona i došli smo zajedno do zaključka da postoji nejasnoča oko definicija imenovanja vrsta cesta i iz tog sam razloga počeo prevačati upute od strane Wazw-world koje se nalaze na Službenim web stranicama Hrvatske Waze zajednice:

http://waze.com.hr/upute-map-editor/

Ujedno pozivam sve Vas dobre volje koji znate Engleski da mi pomognete u tim prijevodima tako da u što krače vrijeme pomognemo i drugim korisnicima u korištenju Waze Map Editora.

Hvala i pozdrav svima.

Kristijan Ružić
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by kiki-rovinj
BRAVO SVIMA.
DRAGO MI JE DA SMO MALO ŽIVNULI TAJ FORUM.

DANILP_P: SVAKA ČAST U ODGOVORIMA BIO SI JAKO DETALJAN I TO MI JE DRAGO.

NAKON OVOG POSTA BI NEŠTO NAPISAO NADOVEZUJUĆI SE NA DANILOVA PRIMJEČIVANJA TAKO DA MI NEMOJTE ZAMIJERITI I DAJTE PIŠITE I SAMO PIŠITE SVE PRIMJEČENO (SVE GREŠKE I SAVIJETE VEZANE UZ MAP EDITOR) TAKO DA SVI NOVI I POSTOJEĆI KORISNICI I EDITORI POMOĆU TIH POSTOVA MOGU SE USKLADITI I DA SVI RADIMO NA ISTI NAČIN I DA NEKE OD TIH POSTOVA PRETVORIMO I U ČLANKE NA WEB STRANICAMA.

POZDRAV IZ ROVINJA.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager

Post by kiki-rovinj
danilo-p wrote:izvinjavam se sto prije nisam odgovorio...
Neznam dali su drugi primjetili ali kako ja svaki dan koristim waze i ukljucujem navigaciju cak i tamo di znam svaku ulicicu napamet, tek toliko da vidim dali sve radi kako treba i da mogu ispravljati ako nesto nevalja.. primjetio sam da su mnoge ceste od kada postoje satelitske slike crtane i ispravljane bas po tim satelitskim snimkama i smatram da je to uredu jer i ja to radim ako nemam neke druge referentne tocke.
Po meni to je i najbolji način da se sve ceste dorade i poravnaju.
danilo-p wrote:Negdje je u Waze receno da ce se ceste same od sebe prilagoditi tim GPS tragovima ali ja u ove dvije godine nisam vidio da se ijedna cesta sama prilagodila tim tockama.. ako netko od nas to nije napravio.
Meni se u Rovinju dosta cesta poravnalo sa GPS signalom ali ne baš previše njih. Isto sam tako primjetio da ako je cesta Lock-ana onda waze sustav na njima ništa neradi jer ih smatra točne u 100%.
danilo-p wrote:pitanje 3:

usput...jel tko ovo primjetio???

https://world.waze.com/editor/?lon=14.6 ... TTTFTTTTFT

od 26. octobra????ja bi to drage volje editirao...ali sta da upisem??cesta u sumi?cesta kojom nitko nece proci autom?
Danilo ovo je OK samo šta bi bilo možda bolje tamo gdje se upisuje Grad i Ulica označiti kučice "None" tako da više nisu crvene nego da budu normalne boje jer dok su god crvene Waze sustav ih izbjegava u kalkuliranju.
Ako griješim slobodno me ispravite.
danilo-p wrote:pitanje 4:
a za kiki_rovinj
trebao bi malo pripaziti kad radis raskrsca ili ih ispravljas da se na to spoje sve ceste i dozvoli sva skretanja koja se po propisu mogu napraviti jer u suprotnom Waze kad se postavi navigacija vidi na takvim rasrscima sljepu ulicu i ne vodi kroz njih : (((
nažalost nemogu odobriti skretanje jer sam editor 3. stupnja a D21 je Lock-ana i nažalost za nešto promijeniti mora se biti editor 4. stupnja. :(((
danilo-p wrote:i za kraj.. smatram da je puno bolje nesto novo nacrtati i oznaciti pa makar i to bilo pogresno.. jer lako je onda ispravljti.. ali ako nemas sto ispravljati onda smo nigdje :(
pozdrav za m_linc i kiki_rovinj.. i ostale wejzere .. ako ima jos kojih primjedbi ja cu ih ispraviti ili odgovoriti.. samo nek bude mir u kuci :)))
Sa ovom se zadnjom izjavom u potpunosti slažem i zato sam ju podebljao i podcrtao.
Ja ponekad isto tako radim "možda i griješim" ali smatram da je bolje imati pa malo doraditi i ispraviti nego uopče neimati.
U mom su slučaju sami useri pa čak i stranci preko same aplikacije na mobitelu mi dojavljali za Rovinj ceste ili POI točke koje fale i zahvaljujući tome uspoio dovršiti Rovinj u točnosti skoro pa u potpunosti.

Dajte samo kad editirate neku cestu pa samo pripazite da su sva skretanja dopuštena jer ako ne čim se spoji neka cesta sa drugom waze sam stavi crvene strelice i onda ih se nemože koristiti preko navigacije dok ih se ne ispravi.

Još jednom pozdrav svima.
kiki-rovinj
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 507
Has thanked: 54 times
Been thanked: 32 times
Send a message
[img]https:///hh75S[/img]
Waze Beta 3.9.3 • Samsung Galaxy S3 Neo Android 4.4.2.
Croatian Community Leader • Croatian Forum Moderators • Feed Country Manager