Post by ZikaP
Preveo sam ga ja, upravo ga ubacuju u v3.5 i izlazi uuuuskoro ;)
Ovo je radosna vest za srpske wazere i nadam se da ce se pokazati da sam bio u prtavu kad sam rekao da je prevod jedan od glavnijih problema za sire koriscenje waze-a.
Ja inace zivim u Austriji i ovde je waze vec odavno zaziveo iako je sve daleko od idealnog. U samom Becu kao i ostalim vecim mestima je uneseno preko 97-98% ulica (nadje se tu i tamo po neko "sokace" ili slepa ulica) a u unutrasnjosti fali jos puno toga ali ise napred. Na nemackom govornom podrucju se vec koristi i zvucna navigacija (ili kako se to vec kod vas kaze) i moze se izabrati jedan od 2 muska i 2 zenska glasa.
Waze sam koristio letos kada sam putovao za Srbiju i time stekao pravo editovanja levo i desno od autoputa od madjarske granice do pozarevackog izlaza.
U tom delu sam ispravio dosta nepravilnosti i ubacivao puteve i ulice (uglavnom tamo gde je bilo GPS tragova) pa se ovim putem izvinjavam ako sam i sam napravio neku gresku.
U svakom slucaju trudio sam se da pomognem da waze zazivi i u Srbiji jer u njemu vidim dosta potencijala za jedan odlican (interaktivni) navigacioni sistem.
Usput, stojim na raspolaganju (koliko mi slobodno vreme dozvoljava) da svojim sopstvenim i iskustvom mojih austrijskih kolega pomognem wazerima u Srbiji.
Pozdrav i naka je waze s vama. ;)
ZikaP
Posts: 6
Send a message