Harita düzeltilmeleri yaparkan takip edilmesi geren standartlar

Post Reply

Yol Turleri: Minor Highway

Post by
Minor Highway = Genelde, Major higway'den daha az hizi olan, Trafik isklarinin cok oldugu, "STOP" dur'larin oldugu bir yoldur.

http://www.waze.com/wiki/images/6/63/Screen134.png

POSTER_ID:8359316

1

Send a message

Post by Alkank
Yada şöyle diyelim 2 otobani birbirine bağlayan geniş 3 yada 2 şeritli yollar. Örnek olarak E-6 ve E-5 birbirine bağlayan yollar.
Alkank
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by Alkank
Büyükdere Caddesi sizce Primary Street mi kalmali yoksa minor highway mi yapalim?
Alkank
Send a message

Post by Alkank
orbitc wrote:
Alkank wrote:Büyükdere Caddesi sizce Primary Street mi kalmali yoksa minor highway mi yapalim?
Evet, Büyükdere Caddesi hem primary hemde minor highway ozellikleri var. Gerci ortalama hizi pek yuksek olmasada. Ama eger cevre yoluna kiyaslarsak, hiz acisindan pek fazla az degil.
Eger cizseydim: bunu Minor highway olarak yapardim.
yinede tartisilmaya acik bir konu
Aynen katılıyorum. Hem şu anda yeniden düzgün bir asfalt çekildi ve tam anlamiyla 3 şerite çıktı. Ama trafik yogunlugundan, otobus ve minibus duruklarının yogunlugundan çoğu zaman hiz düşük. Ote yandan Büyükdere Caddesi onemli bir bağlanti yolu olma ozelliği taşiyor. Haciosmandan başlayip Barbarosa kadar uzaniyor. Bu anlamda da belki minor highway olarak değiştirilebilir. Ama tartışmaya açık.
Alkank
Send a message

Post by Alkank
O zaman en kısa surede minor highway a ceviriyorum büyükdere cadessini
Alkank
Send a message

Post by boranbora
Duble yolları minor highway olarak işaretledim ben. Doğru mudur?
boranbora
Has thanked: 61 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by boranbora
Facebook kullanmıyorum ne yazık ki. :( Kullanan arkadaşlarıma öneririm ama.
boranbora
Send a message

Post by boranbora
Benim en az 2-3 saatimi alırdı kesin. :)
boranbora
Send a message

Post by boranbora
Google'da eski isimler var. Belediye geçen yıl değiştirdi bir çok sokağın ismini. Belediyenin web sitesinden alıyorum güncel isimleri. http://rehber.kocaeli.bel.tr/
boranbora
Send a message

Post by boranbora
Bence yayaların karşıdan karşıya rahatça geçebildiği yollara (şehir içindekiler için) Primary Street, geçemediği yollara Minor Highway denmeli. Yani yayaların yola atlama olasılığına göre bunu belirlesek daha mantıklı olur gibi geliyor bu ayrımı yaparken.
boranbora
Send a message

Post by dkircali
Trafik ışıkları haricinde yol ortasında göbek bulunabilir, resimde gösterildiğinin aksine bölünmüş yollardan oluşabilir. Güzel bir örnek vermek gerekirse
https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... TTTFTTTTFT
dkircali
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times
Send a message