Post by Vooytek
Są na pewno wszędzie, gdzie jeszcze nie zajrzał ktoś, kto kieruje się rozsądkiem. Bo jakim motywem kierowały się osoby nazywające w ten sposób drogi? Dla mnie to kompletnie niepojęte.

Było coś takiego w pobliżu Poznania, chyba gdzieś przy Dopiewie. Może z rok temu. Wyczytałem gdzieś na forum, że takie nazewnictwo kasujemy. Niestety, gdy ktoś edytuje niezgodnie z jakimikolwiek zasadami i nie zagląda na forum, to powstają przeróżne błędy i trzeba pozmieniać. Dobrze że część można zrobić automatycznie ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
A nie jest tak, że takie oznaczenia widnieją w OSM i bodajże AutoMapie?

Tobjas, skąd brałeś te numery? ;)

Ja nigdy nie wpadłem na pomysł, żeby to wpisywać, bo wątpię żeby ułatwiało to w jakikolwiek sposób komunikację. DK można jeszcze nieco kojarzyć. Na przykład gdy mnie ktoś zapyta o piątkę, od razu mu odpowiem, że łączy przynajmniej Poznań z Wrocławiem, bo tamtędy jeżdżę. Gdy ktoś pyta gdzie jestem, odpowiadam że akurat na piątce i zaraz zjadę na A2. Dlatego takie oznaczenia, a także DW trzeba wprowadzić ;)

Natomiast tabliczek dróg powiatowych czy gminnych nigdzie nie widziałem. Nikt nie wie, że jakaś tam droga na wsi ma numer 215981291F, więc to nie ma znaczenia w orientacji i jest zbędne w aplikacji :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Znalazłem takie koło Suwałk, gdzie byłem ostatni tydzień ;)
Na szczęście tylko kilka segmentów, ale po drodze może jeszcze coś było... Zgłoszenia możecie napotkać na drodze Suwałki-Olsztyn-Toruń-Gniezno, najwięcej chyba na samym początku :D

Te były akurat Pescana, ale jest wiele tak nazwanych przez innych. Nikt nie mówi że to okropna sprawa i nie wiadomo jaki bałagan, jak już wspomnieli koledzy wyżej.

Bałagan tworzą użytkownicy, którzy mają gdzieś wszelkie zasady, nie byli nigdy na forum, na wiki, o nic nie zapytali. Robią wciąż te same błędy.

Zdarzają się oczywiście małe wpadki, czasami nadamy przypadkowo "po" zamiast Poznań z rozpędu albo gdzieś nie podłączymy jednego z segmentów:
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =241209926
Zorkus jeszcze nigdy nie zrobił błędu z tego co widziałem czasami po "jego" segmentach, a mimo to tutaj nie jest podłączona droga. (nie edytowałem teraz, żeby dać to jako przykład) Zresztą jak mówiłem, na tym obszarze jest mnóstwo błędów i nie mam siły ogarnąć wszystkiego co widzę.
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =241211724
To samo kawałek obok. Zapewne wtedy zaczynał, nie miał Validatora itp. Teraz błędy są łatwe do dostrzeżenia, więc od razu zauważyłem. Nie dziwię się że od pół roku nikt tego nie zrobił, bo w wielu miejscach jest brak edycji od 3 lat...

Nie wiem czy już dopisaliście do Wiki czy nie, bo mam 2-tygodniowe zaległości, ale myślę że sprawa jest jasna dla osób aktywnych w tym temacie ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Wiem co masz na myśli, też się z tym spotykam. Chodzi mi właśnie o fakt, że nikt z nas tego ewentualnie nie sprawdza. I wtedy przydaje się Validator, bo momentalnie droga jest podkreślona na czerwono i taki błąd można zlikwidować. Czasami przy podpięciu drogi do dwóch punktów (np. wjazd i wyjazd ze stacji paliw), jeden z punktów tylko dotyka drogi, ale nie jest podłączony.
Natomiast u mnie występuje to zawsze, gdy rysuję długi segment i jeden z końców jest poza ekranem. Wtedy pamiętam, że ten jeden na pewno trzeba ręcznie podpiąć.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)