Post Reply

Lista miejscowości

Post by rlpl
Jeśli to kogoś interesuje: pracuję nad listą miejscowości, których brakuje na mapie waze. W tej chwili przez "miejscowość" rozumiem miasto. Celem listy jest spisanie co trzeba zrobić, a następnie doprowadzenie do stanu, kiedy wszystkie miasta są na mapie waze i są poprawnie podpisane. Zapraszam do współpracy.

Link: http://www.waze.com/wiki/index.php/List ... wo%C5%9Bci
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time

POSTER_ID:931386

1

Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by LafarM-OSM_lepsze
Kiedy powstała ta lista?
W woj. lubelskim Frampol jest od dawna.
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by mousepl
Świecie dodane wczoraj, jutro powinno być na oficjalnej mapie. Miejscowość usunięta z listy.
Pomysł jest dobry ale nie ma sensu jeśli nikt nie będzie nad tym czuwał. Akurat tutaj nie ma problemu, ponieważ lista nie jest długa. Gorzej jest z drogami, stronka wisi, jeden wpisuje, drugi nie, trzeci pisze komentarze co trzeba zrobić/poprawić (całe szczęście)... Ale to już inna bajka ;)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by rlpl
Lista gotowa. Najwięcej miast brakuje w województwie wielkopolskim i dolnośląskim, najmniej (najbliżej ideału) - w śląskim i małopolskim.
mousepl wrote:Pomysł jest dobry ale nie ma sensu jeśli nikt nie będzie nad tym czuwał.
Nie ma dużego problemu, wystarczy od czasu do czasu zajrzeć. Zaleta jest taka, że ta lista jest kompletna i raczej nie powinna się rozrastać. Poprawianie będzie polegało wyłącznie na kasowaniu.

Zna ktoś sposób na skonstruowanie takiego linku, żeby prowadził do wyszukiwania miejscowości na mapie w interfejsie webowym? Wydawało mi się, że coś takiego kiedyś istniało, teraz nie mogę znaleźć ani przypomnieć sobie formatu. Jeśli coś takiego da się zrobić, a zwłaszcza wygenerować automatycznie, to przygotuję linki przy każdej miejscowości, tak żeby jednym kliknięciem przeszukać mapę i w ten sposób sprawdzić, czy dana miejscowość istnieje.
mousepl wrote:Gorzej jest z drogami
O tym pisałem w drugim wątku. Z drogami w ogóle jest trudniej, bo jest ich mniej więcej tyle samo, co miast, ale jeśli podzielimy na odcinki, to robi się kilka albo kilkadziesiąt razy więcej. W sumie to Ty byłeś inicjatorem powstania listy dróg, może się wypowiedz na ten temat?
LafarM wrote:Kiedy powstała ta lista?
Jeśli chodzi o lubelskie, to 21 czerwca.
LafarM wrote:W woj. lubelskim Frampol jest od dawna.
Widocznie się pomyliłem. Już poprawiam. Niestety, może się zdarzyć, że jakiejś miejscowości nie ma na mapie ani na liście, tego się nie da sprawdzić. Dlatego zapraszam do współpracy.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
Mam taką propozycję: kto dopisze jakąś miejscowość do mapy, niech ją skasuje z wiki, chyba że nie ma możliwości zalogowania się. I jeszcze jedna ważna uwaga: nazwy miejscowości w wiki są poprawne, jeśli nie ma tam dopisków z nazwą województwa albo powiatu, to nie dopisujemy ich. Używajmy nazw miejscowości w postaci oryginalnej wszędzie, gdzie to możliwe, czyli w praktyce problem nieunikalnych nazw miast prawie nie dotyczy (niestety, dotyczy prawie wszystkich wsi).
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rysal
W woj.małopolskim- Bobowa - już jest
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]