No i widzicie, jednak nie trzeba będzie "psuć" nazw dróg. Ale spokojnie, po kolei:
Podejrzewam, że to działa tylko w USA. Ale daje to pewną nadzieję, że skoro zrobili dla USA, to da się też zrobić dla innych krajów. Jak przypuszczam, przyczyna dla której nie zrobili numerów dróg dla całego świata jest taka, że USA są jedne, a innych krajów obsługują chyba kilkadziesiąt, ale pewnie każdy z nich ma swój format numerowania dróg i swoje kształty tabliczek. Zła wiadomość byłaby taka, że poprawne wyświetlanie numerów dróg nie zależy od klienta, tylko od serwera, a jest inny dla USA, a inny dla reszty świata. To by oznaczało, że numerów dróg dla Polski nie ma i nie będzie, choćbyśmy nie wiem jak poprawnie podpisali nasze drogi. Nic, takie gdybanie tylko, dopóki nie obejrzę.
Nie ma obaw, wersje na wszystkie systemy operacyjne powstają z jednego kodu źródłowego, skoro jest na jeden system, to wkrótce będzie na inne.mousepl wrote:1. Szkoda, że tylko na Androida jest ta wersja...
Nie, nie wynika. Ten post wspomina o formacie numerów dróg w USA: waze rozpoznaje I-, State Hwy, State Rte i parę innych jako "słowa kluczowe" opisujące numer drogi. Nie są to nazwy adresowe ulic. To jest ich odpowiednik naszego DK albo DW. W artykule na wiki jest też zalecenie, żeby trzymać nazwy ulic i numery dróg w osobnych polach, co ciekawe zdaje się, że tam jest numer drogi jako główna nazwa, a nazwa ulicy jako alias. Dla Polski nie polecałbym takiego rozwiązania, bo często się zdarza, że jedną ulicą biegnie wiele dróg krajowych i wojewódzkich, ale nazwę (adresową) ma jedną. Dla waze nie ma znaczenia, czy numer drogi jest wpisany jako nazwa główna, czy alias - do tej pory numery dróg były wyświetlane tylko na Live Map dla USA i tam tak to działało.mousepl wrote:2. Drogi piszemy w formacje Nazwa_ulicy XX, gdzie XX to nr drogi - przynajmniej z tego postu tak wynika: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php ... 387#p84828
Podejrzewam, że to działa tylko w USA. Ale daje to pewną nadzieję, że skoro zrobili dla USA, to da się też zrobić dla innych krajów. Jak przypuszczam, przyczyna dla której nie zrobili numerów dróg dla całego świata jest taka, że USA są jedne, a innych krajów obsługują chyba kilkadziesiąt, ale pewnie każdy z nich ma swój format numerowania dróg i swoje kształty tabliczek. Zła wiadomość byłaby taka, że poprawne wyświetlanie numerów dróg nie zależy od klienta, tylko od serwera, a jest inny dla USA, a inny dla reszty świata. To by oznaczało, że numerów dróg dla Polski nie ma i nie będzie, choćbyśmy nie wiem jak poprawnie podpisali nasze drogi. Nic, takie gdybanie tylko, dopóki nie obejrzę.
Re: Nazewnictwo dróg - wkładam kij w mrowisko