To już przegięcie

[ img ]

Moderators: redviper26, mousepl

Re: To już przegięcie

Postby mousepl » Fri Nov 11, 2011 10:46 am

Tak czy inaczej musisz jeszcze dodać tytuły i imiona do nazw ulic...
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 920 times

Postby musznik » Thu Nov 03, 2011 10:12 pm

Marcin1990 wrote:Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...

WAZE to świetny projekt, bardziej interaktywny niż google traffic, ale o mizernej jakości od strony technicznej. Niski performance, gorzej... wręcz tragiczny, nawet sam edytor na w miarę dobrym CPU, ledwo daje rady (w porównaniu do open street map i ich edytora).

Mojej miejscowości i w promieniu 10km od niej nie ma ani jednej drogi, nie ma niczego... i też czekam, i czekam... i czekam. Admini zapewniają ze "procesy pracują" i przeliczają, ah, no i też przebudowali parsery na nowe,szybsze i wydajniejsze, jestem ciekawe jak szybkie, bo poza słowami to niewiele mi to mówi. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak mizernie idzie aktualizacja mapy, coś tu śmierdzi... i nic nie da sie przyspieszyć, musimy wisieć w powietrzu i być zdani na łąskę status.waze.com
Android
Area manager in Gorzów Wlkp. and it's west surroundings
musznik

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby musznik » Sun Nov 06, 2011 4:16 pm

rlpl wrote:
Mojej miejscowości i w promieniu 10km od niej nie ma ani jednej drogi, nie ma niczego... i też czekam, i czekam... i czekam.

A narysowałeś coś? Bo jeśli tak, to zwracam honor i masz rację: pozostaje tylko czekać.

tak, narysowałem i rysuje całą okolice, bo nikt nie zrobił nic, i żadnego aktywnego AM, wiec mam co rysowac,co poprawiac..ale, dołączyłem do waz'ea w trudnych czasach...

ponizej moje rysowanie, przed i po http://imageshack.us/photo/my-images/68 ... tnica.jpg/
Android
musznik

Postby musznik » Wed Nov 09, 2011 11:53 am

rlpl wrote:No to się doczekałeś - dobra robota. Tylko yhm... wszystkie ulice małymi literami? :shock:

tak, z przypadku i z lenistwa, musze to poprawić ;]
Android
musznik

Postby noobek » Thu Nov 03, 2011 9:19 pm

Marcin1990 wrote:Witam!
Te zabieram się za Kielce (z programu korzystam końca września) zostałem AM, ale nie wiem czemu zmiany na mapie są wprowadzane tak powoli. Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...
Nie wiem też, czy gdzieś pojawiać się będą ulice, do zaakceptowania/poprawy?

Witamy,
Na początek warto poczytać wątek podczepiony na górze forum: Wiki itp,
Jeśli chodzi o wprowadzenie ulic to docelowo w Waze planują, że zmiany nanoszone na mapę będą widoczne w telefonach po 24h. Niestety chyba mają problemy z wydajnością, więc aktualizacje są rzadko. Jak wybierzesz Live Map to pod mapą jest data określająca aktualność u mnie na dzisiaj wyświetla się 10.11.2011 gdzie 10 to miesiąc jak sądzę (tak z amerykańska) :)
Jeśli jesteś AM, to także proponuję korzystać, a przynajmniej zapoznać się z https://world.waze.com/cartouche_old/ tutaj możesz obsługiwać zgłoszenia (np moje bo jestem częstym gościem w Kielcach.) lub inne problemy znalezione przez automaty waze, edytować z tego poziomu też można.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl
noobek

Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

To już przegięcie

Postby rlpl » Tue Jun 28, 2011 10:31 pm

Witam wszystkich,

Tym razem naprawdę mnie wkurzył pewien osobnik edytujący mapy. Zgaduję, że nieczytający forum, bo ledwie tydzień temu napisałem, żeby nie edytować map, których się nie zna. Konkretnie osoba ta dorysowała kawałek drogi krajowej, pewnie według zdjęć satelitarnych i map Google oraz innych ogólnie dostępnych. Ja ten kawałek mógłbym dorysować już dawno temu, ale zostawiłem go celowo, bo tej drogi w rzeczywistości nie ma, została rok temu rozkopana na całej długości (600 m) i szerokości, a nawet głębokości - i to dosłownie, bo przejeżdżałem tamtędy 1,5 tygodnia temu i widziałem dziurę w ziemi głęboką na kilka metrów. Nie że jest zwężenie, ruch wahadłowy, albo jakiś objazd tymczasowy, po prostu tam drogi nie ma i nie będzie może jeszcze przez rok. Niestety, pewnie autor mapy w tym miejscu nigdy nie był, albo kiedyś raz. Cóż, łatwo się zostaje area managerem sąsiedniego województwa.

W związku z tym pytam Was, zwłaszcza tych bardziej doświadczonych, co mam robić z takim przypadkiem: strzelać od razu, czy najpierw ostrzegać? Niestety, moja cierpliwość się wyczerpała i nie mam ochoty na negocjacje, ani tym bardziej na tłumaczenie.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Been thanked: 1 time

Postby rlpl » Thu Jun 30, 2011 11:34 pm

alphatauri wrote:Jeszcze jak byś mógł jakieś konkrety dorzucić, to by było fajnie.

Nie chcę wskazywać konkretnej osoby, żeby nie piętnować publicznie być może bez potrzeby. Co powinienem bardziej konkretnie napisać? Narysowana droga, której nie ma, dotyczy drogi krajowej w mieście. I nie jest to pierwszy błąd.

alphatauri wrote:jeśli ktoś w dobrej wierze chciał nam wszystkim ułatwić życie i popełnił błąd,

Tak myślę, że w dobrej wierze. Nie mam żalu o złą wiarę, tylko o niekompetencję. Sorry, mam na to alergię.

alphatauri wrote:Moje zdanie jest takie, jeśli ktoś tu popełnia jakiś błąd, najlepiej go upomnieć prywatnie, jak to nie pomoże, wtedy na forum, a jak i to nie pomoże, do supportu.

Upominałem prywatnie raz, wtedy poszło o skasowanie nowo wybudowanego węzła drogowego na zasadzie "nie wiem o co chodzi, na zdjęciach i mapach tych dróg nie ma". Na szczęście wtedy gość się zrehabilitował i narysował od nowa wg śladów GPS, więc tego tematu nie ma. Niestety pojawiło się kilka nowych błędów, drobniejsze przełknąłem i poprawiłem, ale tu już nie wytrzymałem.

alphatauri wrote:Ostatnio wziąłem się za obszar, którym nikt się nie chciał zająć od dłuższego czasu, a jest to obszar ważny, parę razy tamtędy jechałem i była masakra. Niestety nie jest to obszar, który bardzo dobrze znam, więc opieram się, na czym mogę, żeby tylko był lepszy od stanu zastanego, ale jestem przekonany, że tambylcy znajdą dużo błędów, które w miarę możliwości poprawię.

Nie widziałem tych dróg, więc nie mam zdania. Ale skoro parę razy jechałeś, to jakąś wiedzę masz. Byłeś i widziałeś, że mapa nie zgadza się z rzeczywistością. Nie edytujesz na przykład Krakowa albo Rzeszowa, czy Warszawy, chociaż przecież mógłbyś, i to jak najbardziej w dobrej wierze.

Zresztą nie chodzi mi o rysowanie od zera i popełnianie przy tym błędów. Co innego narysować drogę tak, żeby ktoś lepiej zorientowany kiedyś poprawił, a co innego dobrze narysowaną zepsuć, bo się wydaje, że jest źle. Są w Polsce remonty, nowe drogi powstają, inne są zamykane na czas remontu, niektórzy z nas na bieżąco monitorują i wprowadzają poprawki nawet co parę dni.

WodzGalopujacySkleroz wrote:Ustaw temu odcinkowi kierunek na "no entrance" i będzie ok.

Ja wiem, jak to naprawić, problem w tym, że ten wazer szybciej generuje błędy, niż ja jestem w stanie naprawiać. A co z drogami, których nie sprawdziłem i nie sprawdzę, bo nimi nie jeżdżę?

WodzGalopujacySkleroz wrote:inaczej prędzej, czy później ktoś znowu ją doda.

Kto i dlaczego miałby ją dodawać? Musiałby to być area manager, który nigdy w tym miejscu nie był. Gdyby był, toby wiedział, że tam drogi nie ma. A gdyby nie był area managerem, to nie miałby możliwości edycji miejsca, w którym nie był.
rlpl

Postby rlpl » Sun Jul 03, 2011 9:51 pm

Skoro już na tym etapie jesteśmy - @baranica, tak, o Ciebie chodziło. Jak już pisałem na początku, nie mam talentu pedagogicznego i jestem już zmęczony tłumaczeniem. Przeprosiny przyjmuję. Jeśli to zamieszanie spowoduje, że teraz będziesz robił lepsze mapy i nie będziesz psuł tam, gdzie są już dobre, to wszyscy na tym skorzystamy. Dla Twojej i pozostałych forumowiczów wiadomości: droga, o którą mi poszło, wygląda w rzeczywistości tak:

budowa.jpg
(193.78 KiB) Downloaded 668 times

Zdjęcie jest niewyraźne, więc wyjaśniam. Drogą, którą widać po prawej, da się jechać, ale jest ślepa. Świadczy o tym stojąca na końcu koparka i rodzinka idąca sobie środkiem jezdni. Samochód na zdjęciu jest zaparkowany. Nad drogą widać drogowskazy z numerami dróg krajowych, nieaktualne na czas remontu, ale nikomu to nie przeszkadza, bo i tak tamtędy nikt nie jeździ.
rlpl

Postby rlpl » Mon Jul 04, 2011 8:58 am

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem, bo ta jedna droga to była kropla, która przelała czarę goryczy. Poszło mi o więcej. Naprawdę chcecie całą listę? Proszę bardzo: wiadukt w Kijach i jeden w Jędrzejowie przerobione na zwykłe płaskie skrzyżowania. W rzeczywistości jeden z nich nie ma nawet żadnych ramp i nie ma możliwości przejechania na nim z jednej drogi na drugą. Jedna wioska przyłączona do Chmielnika. Obok istniejącej wsi Łączyn powstał Łączyn (woj. świętokrzyskie). Każdy z tych problemów jest do poprawienia w 10 sekund, jeśli się na niego trafi, bo same się w oczy nie rzucają. Niektóre rzeczywiście poprawiłem, inne zgłosiłem supportowi, bo jeśli chodzi o nazwy miejscowości, to lepiej jest, jak oni bezpośrednio w bazie poprawiają. Ale przychodzi moment, kiedy się mówi: dość, dlaczego mam jechać po mapie i poprawiać błędy, skoro mapa była dobra i nie trzeba było jej ruszać? Po czym forum odpowiada: o co chodzi, o jedną drogę?

Kielce są zaniedbane - widocznie nikt tam waze'a nie używa, skoro nikt z miejscowych nie jest zainteresowany. Kiedy zaczynałem, były tam chyba 2 ulice podpisane, w dodatku źle. Narysowałem te drogi, którymi sam byłem zainteresowany, w tym wszystkie krajowe i wojewódzkie, żeby dało się poprowadzić tranzyt. Do tej pory nie zauważyłem tam prawie niczyjej aktywności, raz tylko ktoś dorysował kilka ulic koło obwodnicy. Ostatnio pojawiło się kilka nowych czerwonych dróg, to jest kwestia ostatnich dni, tych dróg nie ma nawet jeszcze na Live Map. Może wreszcie ktoś z miejscowych się weźmie, nie będę przecież komuś na siłę rysował jego okolicy.
rlpl

Postby rlpl » Mon Jul 04, 2011 2:56 pm

wampcia wrote:Więc jeśli widzisz gdzieś braki to nic nie stoi na przeszkodzie by machnąć parę ulic zgodnie z mapami sat, automapą, mapami topo itp :)

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale jest coś, co stoi na przeszkodzie: czas. Jeśli rysujesz drogi od zera, albo tylko poprawiasz czerwone, to dróg nienarysowanych i niezdatnych do użytku ubywa. Nawet jeśli powstają nowe drogi, to jednak rysujesz szybciej, niż drogowcy budują. Ale jeśli musisz wrócić do już narysowanych dróg i przywrócić poprzedni stan, to przypomina mi się - jak mu było? Syzyf?
rlpl

PreviousNext

Return to Poland