To już przegięcie

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: To już przegięcie

Postby rlpl » Mon Jul 04, 2011 8:58 am

Może się nieprecyzyjnie wyraziłem, bo ta jedna droga to była kropla, która przelała czarę goryczy. Poszło mi o więcej. Naprawdę chcecie całą listę? Proszę bardzo: wiadukt w Kijach i jeden w Jędrzejowie przerobione na zwykłe płaskie skrzyżowania. W rzeczywistości jeden z nich nie ma nawet żadnych ramp i nie ma możliwości przejechania na nim z jednej drogi na drugą. Jedna wioska przyłączona do Chmielnika. Obok istniejącej wsi Łączyn powstał Łączyn (woj. świętokrzyskie). Każdy z tych problemów jest do poprawienia w 10 sekund, jeśli się na niego trafi, bo same się w oczy nie rzucają. Niektóre rzeczywiście poprawiłem, inne zgłosiłem supportowi, bo jeśli chodzi o nazwy miejscowości, to lepiej jest, jak oni bezpośrednio w bazie poprawiają. Ale przychodzi moment, kiedy się mówi: dość, dlaczego mam jechać po mapie i poprawiać błędy, skoro mapa była dobra i nie trzeba było jej ruszać? Po czym forum odpowiada: o co chodzi, o jedną drogę?

Kielce są zaniedbane - widocznie nikt tam waze'a nie używa, skoro nikt z miejscowych nie jest zainteresowany. Kiedy zaczynałem, były tam chyba 2 ulice podpisane, w dodatku źle. Narysowałem te drogi, którymi sam byłem zainteresowany, w tym wszystkie krajowe i wojewódzkie, żeby dało się poprowadzić tranzyt. Do tej pory nie zauważyłem tam prawie niczyjej aktywności, raz tylko ktoś dorysował kilka ulic koło obwodnicy. Ostatnio pojawiło się kilka nowych czerwonych dróg, to jest kwestia ostatnich dni, tych dróg nie ma nawet jeszcze na Live Map. Może wreszcie ktoś z miejscowych się weźmie, nie będę przecież komuś na siłę rysował jego okolicy.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Postby wampcia » Mon Jul 04, 2011 2:08 pm

Polemizowałabym z pojęciem własności obszaru ;) Mym zdaniem liczy się projekt, który im obszerniejszy tym ma większą szansę pozyskac nowych wazerów. Więc jeśli widzisz gdzieś braki to nic nie stoi na przeszkodzie by machnąć parę ulic zgodnie z mapami sat, automapą, mapami topo itp :)
Fuck you waze/google motherfuckers !
wampcia

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby rlpl » Mon Jul 04, 2011 2:56 pm

wampcia wrote:Więc jeśli widzisz gdzieś braki to nic nie stoi na przeszkodzie by machnąć parę ulic zgodnie z mapami sat, automapą, mapami topo itp :)

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale jest coś, co stoi na przeszkodzie: czas. Jeśli rysujesz drogi od zera, albo tylko poprawiasz czerwone, to dróg nienarysowanych i niezdatnych do użytku ubywa. Nawet jeśli powstają nowe drogi, to jednak rysujesz szybciej, niż drogowcy budują. Ale jeśli musisz wrócić do już narysowanych dróg i przywrócić poprzedni stan, to przypomina mi się - jak mu było? Syzyf?
rlpl

Postby baranica » Mon Jul 04, 2011 8:44 pm

Nie wiem czemu akurat mnie się tak strasznie czepiasz, gdzie miałem się nauczyć? Robiąc coś zawsze będą jakieś błędy, szczególnie jak robi się tak dużo jak ja. Jeden most w Jędrzejowie za dorysowanie 30 innych ulic? Jedna wioska źle w Chmielniku za dorysowanie 30 innych ulic? Jedna droga źle w Kielcach za dorysowanie i poprawienie z 50 lub więcej czerwonych? To chyba nie syzyfowa praca?

Myślę że jesteś niesprawiedliwy, włożyłem dużo pracy w waze i nauczyłem się już bardzo dużo, także a nawet przedewszystkim dzięki twoim radom na początku. Niestety w ten sposób nie zachęcisz nowych osób do pracy nad mapami a prawda jest taka że aby waze w Polsce zaczęło działać potrzeba dużo nowych dróg i dużo nowych osób.
baranica
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Postby rlpl » Tue Jul 05, 2011 3:42 pm

Ciebie się czepiam, bo niczyich innych błędów tylu nie znalazłem. Do tej pory albo widziałem obszary dawno i bezbłędnie zrobione, albo w ogóle nikt niczego nie ruszał. Mogę się nie czepiać, co miałem do wytknięcia, to już wytknąłem. Pytasz, gdzie się miałeś nauczyć - pewnie, że na mapach, ale najpierw się naucz, a potem bierz za poprawki. Narysuj sobie jakiś parking albo swoje osiedle, sprawdź czy działa. Potem większą drogę. Tak samo jak z jazdą samochodem: nie jedziesz od razu do obcego miasta i nie rozkraczasz się na środku skrzyżowania, bo jesteś początkujący i przecież musisz się nauczyć. Widzisz błędy - opisz je, może na forum, może na wiki. Nie jest tak, że jak gdzieś nie ma AM, to nikt się tym obszarem nie zajmuje. Ktoś przecież te drogi narysował i niekoniecznie zrobił to źle. W razie wątpliwości sprawdzaj ślady GPS: jeśli ślady są, to znaczy, że ludzie tamtędy jeżdżą. Chociaż do śladów GPS też trzeba podchodzić krytycznie, bo czasami są niedokładne, a czasami może być droga świeżo zamknięta, a ślady na mapach zostają. Nie trzymaj się jednego źródła informacji na temat przebiegu drogi, zawsze weryfikuj. 100% pewności możesz mieć tylko do tych dróg, które sam zobaczysz w naturze.
rlpl

Postby artstarz » Thu Jul 21, 2011 10:46 pm

witam wszystkich..
na waze trafiłem przypadkiem.. widzę że temat Kielce się pojawił..tak się składa że jestem z Kielc i codziennie po nich jeżdzę - dzisiaj już dodałem (w nawigacji) kilka ulic których nie było na mapie, w2 razy specjalnie przejechałem przez nieistniejące na mapie ulice a są one dosyć istotne w Kielcach.. na Dashboardzie ich jeszcze nie mam ale jak tylko będą to postaram się nic nie spieprzyć ;)
Projekt super.. postaram się w miarę czasu Kielce i okolice porysować.. przez Kielce ktoś jeździ bo dzisiaj jak jeździłem pojawiło się przedemną kilka informacji o korkach dodanych 2-3 minuty przedemną.. da się to jakoś sprawdzić?
artstarz

Been thanked: 0 time

Postby rlpl » Fri Jul 22, 2011 10:10 am

No nareszcie! Nareszcie bierze się za Kielce ktoś miejscowy, a nie przejeżdżający czasami albo wcale. Ulic nieistniejących jest mnóstwo, bo nie miał kto ich zrobić. Zgłoś się na area managera i rzeczywiście postaraj się nie spieprzyć. ;-) Chociaż jeśli jesteś początkujący, to błędy (natury technicznej, wynikające z nieznajomości oprogramowania, a nie terenu) są nieuniknione. Czytaj dokumentację i forum, eksperymentuj na drogach osiedlowych i parkingach, w miarę jak nabierzesz pewności, to przechodź do dróg wojewódzkich i krajowych. Weź pod uwagę, że krajowe już są w zasadzie zrobione, wojewódzkie chyba też, więc zanim coś w nich poprawisz, to się zastanów czy przypadkiem nie jest dobrze tak jak jest. W razie wątpliwości pytaj, możesz na priva, żeby nie zaśmiecać forum informacjami nieistotnymi dla innych i szybko tracącymi aktualność.
rlpl

Postby h_udy » Thu Sep 22, 2011 1:20 pm

używaj forum i mózgu a wszystko będzie dobrze :]
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy Spica GT-I5700
Android 2.2.3 i570EXXJD1 SGM-froyo-BETA6.3
h_udy

Postby MarcinHappy » Thu Nov 03, 2011 3:19 pm

Witam!
Te zabieram się za Kielce (z programu korzystam od końca września) zostałem AM, ale nie wiem czemu zmiany na mapie są wprowadzane tak powoli. Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...
Nie wiem też, czy gdzieś pojawiać się będą ulice, do zaakceptowania/poprawy?
MarcinHappy

Postby noobek » Thu Nov 03, 2011 9:19 pm

Marcin1990 wrote:Witam!
Te zabieram się za Kielce (z programu korzystam końca września) zostałem AM, ale nie wiem czemu zmiany na mapie są wprowadzane tak powoli. Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...
Nie wiem też, czy gdzieś pojawiać się będą ulice, do zaakceptowania/poprawy?

Witamy,
Na początek warto poczytać wątek podczepiony na górze forum: Wiki itp,
Jeśli chodzi o wprowadzenie ulic to docelowo w Waze planują, że zmiany nanoszone na mapę będą widoczne w telefonach po 24h. Niestety chyba mają problemy z wydajnością, więc aktualizacje są rzadko. Jak wybierzesz Live Map to pod mapą jest data określająca aktualność u mnie na dzisiaj wyświetla się 10.11.2011 gdzie 10 to miesiąc jak sądzę (tak z amerykańska) :)
Jeśli jesteś AM, to także proponuję korzystać, a przynajmniej zapoznać się z https://world.waze.com/cartouche_old/ tutaj możesz obsługiwać zgłoszenia (np moje bo jestem częstym gościem w Kielcach.) lub inne problemy znalezione przez automaty waze, edytować z tego poziomu też można.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl
noobek

Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times

PreviousNext

Return to Poland