To już przegięcie

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: To już przegięcie

Postby musznik » Thu Nov 03, 2011 10:12 pm

Marcin1990 wrote:Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...

WAZE to świetny projekt, bardziej interaktywny niż google traffic, ale o mizernej jakości od strony technicznej. Niski performance, gorzej... wręcz tragiczny, nawet sam edytor na w miarę dobrym CPU, ledwo daje rady (w porównaniu do open street map i ich edytora).

Mojej miejscowości i w promieniu 10km od niej nie ma ani jednej drogi, nie ma niczego... i też czekam, i czekam... i czekam. Admini zapewniają ze "procesy pracują" i przeliczają, ah, no i też przebudowali parsery na nowe,szybsze i wydajniejsze, jestem ciekawe jak szybkie, bo poza słowami to niewiele mi to mówi. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak mizernie idzie aktualizacja mapy, coś tu śmierdzi... i nic nie da sie przyspieszyć, musimy wisieć w powietrzu i być zdani na łąskę status.waze.com
Android
Area manager in Gorzów Wlkp. and it's west surroundings
musznik

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby artstarz » Fri Nov 04, 2011 11:15 pm

Marcin1990 wrote:Witam!
Te zabieram się za Kielce (z programu korzystam od końca września) zostałem AM, ale nie wiem czemu zmiany na mapie są wprowadzane tak powoli. Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...
Nie wiem też, czy gdzieś pojawiać się będą ulice, do zaakceptowania/poprawy?

o super że też coś tam porysujesz, mnie parę razy szlag mało nie trafił jak błędy zapisu wystąpiły..
tylko prośba - zanim popoprawiasz to sprawdź czy będzie dobrze ;)
u mnie w edytorze też jest np. cała podkarczówka - a na mapie nie ma.. kiedyś narysowałem cały baranówek i błąd zapisu - potem się okazało że jest tylko parę ulic..
Jak masz chwilę to zerknij czy u ciebie w edytorze masz np. podkarczówkę - bo szkoda roboty - jakbyśmy mieli dublować to co robimy - lepiej podzielić się robotę niż robić to samo..
Co do raportu który dostałeś to ja sobie go wrzuciłem bo był błąd w nazwie ulic ale już go poprawiłem.. aha - bład zapisu o wiele rzadziej (przynajmniej u mnie) pojawia się w chromie niż w firefoxie..
Jak mieszkasz w kielcach to dopisz się do grupy to kiedyś może się zobaczymy na ekranikach ;)

Aha - pozdrowienia dla rl_pl - minęliśmy się w sobotę na Podkarczówce - Ty stałeś na światłach koło Lidla w kierunku miasta a ja w przeciwnym kierunku do Katowic śmigałem - wołałem na CB ale się nie odzywałeś..
artstarz

Postby rlpl » Sat Nov 05, 2011 11:39 pm

musznik wrote:WAZE to świetny projekt, bardziej interaktywny niż google traffic, ale o mizernej jakości od strony technicznej.

Dokładnie tak, nic dodać, nic ująć. :-/

nawet sam edytor na w miarę dobrym CPU, ledwo daje rady

O ile wiem, Twój CPU ma niewielki wpływ na edytor, bo wąskim gardłem jest to, co się dzieje na serwerze, czyli ich CPU.

Mojej miejscowości i w promieniu 10km od niej nie ma ani jednej drogi, nie ma niczego... i też czekam, i czekam... i czekam.

A narysowałeś coś? Bo jeśli tak, to zwracam honor i masz rację: pozostaje tylko czekać.

artstarz wrote:Aha - pozdrowienia dla rl_pl - minęliśmy się w sobotę na Podkarczówce - Ty stałeś na światłach koło Lidla w kierunku miasta a ja w przeciwnym kierunku do Katowic śmigałem - wołałem na CB ale się nie odzywałeś..

Dzięki, faktycznie, chyba Cię widziałem na ekranie i nawet pingowałem, ale skąd wiesz, że stałem na światłach? Wiesz jakim samochodem jeżdżę i widziałeś mnie w realu, czy jak? :-) Co do CB - jeśli masz na myśli takie prawdziwe, sprzętowe, analogowe, to niestety nie mam. Najlepiej kontaktować się ze mną przez kanały internetowe.

Skoro już przy temacie jesteśmy, co zamierzacie zrobić ze skrzyżowaniem Grunwaldzka/Żytnia/Armii Krajowej/Żelazna? Bo chyba parę miesięcy temu powstało tam tymczasowe rondo i chyba warto je narysować, oraz przekierowania ruchu na jedną jezdnię dwukierunkowo. Może dałbym radę to rondo narysować, ale za rzadko bywam w Kielcach, żeby zauważyć koniec remontu i przywrócić stan początkowy, albo zareagować na zmiany organizacji ruchu w trakcie remontu. Chyba że przyjmiemy (przyjmiecie) strategię, że na czas remontu nic nie robimy, bo kierowca da sobie radę z objazdami, a normalna organizacja ruchu i tak kiedyś wróci.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Been thanked: 1 time

Postby MarcinHappy » Sun Nov 06, 2011 9:34 am

Proponuję dalszą rozmowę dotyczącą Kielc i okolic przenieść do tego tematu
http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=13070&sid=6c0cd594c039c40a5f5f0205d6589444
Nie będzie to powodowało bałaganu na forum i pozwoli innym (może ktoś się dołączy do "malowania" Kielc ;) )
MarcinHappy

Postby musznik » Sun Nov 06, 2011 4:16 pm

rlpl wrote:
Mojej miejscowości i w promieniu 10km od niej nie ma ani jednej drogi, nie ma niczego... i też czekam, i czekam... i czekam.

A narysowałeś coś? Bo jeśli tak, to zwracam honor i masz rację: pozostaje tylko czekać.

tak, narysowałem i rysuje całą okolice, bo nikt nie zrobił nic, i żadnego aktywnego AM, wiec mam co rysowac,co poprawiac..ale, dołączyłem do waz'ea w trudnych czasach...

ponizej moje rysowanie, przed i po http://imageshack.us/photo/my-images/68 ... tnica.jpg/
Android
musznik

Postby rlpl » Tue Nov 08, 2011 11:20 pm

No to się doczekałeś - dobra robota. Tylko yhm... wszystkie ulice małymi literami? :shock:
rlpl

Postby musznik » Wed Nov 09, 2011 11:53 am

rlpl wrote:No to się doczekałeś - dobra robota. Tylko yhm... wszystkie ulice małymi literami? :shock:

tak, z przypadku i z lenistwa, musze to poprawić ;]
Android
musznik

Postby mousepl » Fri Nov 11, 2011 10:46 am

Tak czy inaczej musisz jeszcze dodać tytuły i imiona do nazw ulic...
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 915 times

Postby rlpl » Fri Nov 11, 2011 7:44 pm

Tytuły i imiona to kwestia konwencji, chociaż ustalono tu, że używamy. Ale małe litery rażą, bo to ort. Jest jeszcze jeden problem: raz wpisana nazwa (miasta, ulicy) pozostaje w indeksie na zawsze, nawet jeśli nie ma jej na mapie, bo została przemianowana albo skasowana. Krótko mówiąc, jak już poprawisz wszystkie ulice, to do końca świata podczas szukania waze będzie pytał, czy chcesz jechać na ulicę Kowalskiego, czy kowalskiego. Tylko admini waze'a mogą to naprawić. Sugerowałbym taką akcję, żebyś się zwrócił do supportu z prośbą o skasowanie wszystkich nazw ulic (nazw - nie samych ulic) w Twojej miejscowości. Tak chyba będzie prościej, skoro i tak jesteś AM i skoro i tak prawie wszystkie są do poprawienia. Hint jak już będziesz poprawiał: jeśli masz kilka odcinków tej samej ulicy, to możesz je wszystkie zaznaczyć i podpisywać jednocześnie.
rlpl

Previous

Return to Poland