Post Reply

Utrudnienia na A4

Post by oper4
Witam!
W ten weekend miałem "przyjemność" poruszać się A4 z Tarnowa do Wrocławia, czy można jakoś zaznaczyć na mapie waze'a obecnie trwające prace (http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utr_tab_svg.htm#) w taki sam sposób, jak jest to w innych miejscach - wiem z forum, że Centrala dostaje od kilku osób z wysokimi levelami zgłoszenia, które potem widać w nawigacji jako zamknięte drogi. Inna rzecz - czy można jakoś zmodyfikować na mapie te odcinki A4, na których tworzą się w określonych godzinach wielokilometrowe korki? Od szwagra, który dojeżdża codziennie do Wrocławia autostradą wiem, że od strony Zgorzelca przed Bielanami codziennie tworzą się gigantyczne korki do bramek, teraz są tam też jakieś roboty, co jeszcze potęguje korki. Szwagier rano codziennie wjeżdża na A4 węzłem 191 (zjazd z A4 na Brzeg i Nysę), ale po południu z Wrocławia do Brzegu wraca jakimiś lokalnymi trasami, żeby nie utknąć w korkach na autostradzie. Szwagier mówił też, że ludzie dojeżdżający z Opola do Wrocławia rano jadą lokalnymi drogami aż do tego węzła 191 i dopiero tu wjeżdżają na autostradę- wychodzi im szybciej, niż stanie w korkach do bramek w Opolu i jazda zwężonym odcinkiem A4 między węzłami Prądy-Dąbrówka.

Generalnie- czy można w jakiś sposób wpłynąć na routing waz'a, żeby po kliknięciu przycisku "trasy" w nawigacji chodź jedna z proponowanych tras prowadziła autostradą, ale omijała te odcinki, na których tworzą się zatory i prowadziła lokalnymi trasami do następnego węzła autostrady. Wiem, że ręczna edycja niektórych odcinków A4 i zamiana ich na niższą kategorię drogi (np. tam gdzie teraz ruch prowadzony jest tylko jedną jezdnią z ograniczeniem prędk. do 80 km) pewnie nie wchodzą w rachubę... ;)
oper4
Area Manager
Area Manager
Posts: 100
Has thanked: 28 times
Been thanked: 13 times

POSTER_ID:16792209

1

Send a message

Post by gienkollo
Dla nawigacji daną trasą, częściowym rozwiązaniem może być dodanie punktu pośredniego.
gienkollo
Area Manager
Area Manager
Posts: 156
Has thanked: 188 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by Marcin_S
Tobjas wrote:No też o tym pisałem że gdyby było więcej użytkowników u nas w kraju to napewno działałoby to dużo lepiej. Trzeba się przemeczyc i mieć nadzieję że za rok w wakacje będzie więcej użytkowników :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Albo się namówić, że wszyscy jedziemy w to samo miejsce ... :D I tą samą trasą oczywiście.
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by mousepl
Tobjas to nie jest dobry pomysł, bo korki nie są 24h, tylko w odpowiednich ramach czasowych. Jedyna możliwość to zaraportowanie korka przez parę osób. Niestety ktoś musi przejechaći zaznaczyć korek, ktoś musi być pierwszy :D
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by Tobjas
Normalnie to powinno wyglądać tak ze 200 osób z Waze zaraportowaloby korek to napewno wyznaczaloby inna trasę ale niestety u nas jeszcze tak nie ma :( jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest zjechali z kategoria drogi w dół na czas remontów. Od wjazdu do wjazdu tak żeby Waze prowadziło do jednego zjazdu i kazała zjechać na jakąś inną drogę a na następnym wjeździe juz za tymi remontami wyskoczyło spowrotem na autostradę. Niestety u nas w tym dzikim kraju lepiej jeździ się po ekspresowkach niż autostradach bo przynajmniej korków nie ma przez bramki.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by Tobjas
No też o tym pisałem że gdyby było więcej użytkowników u nas w kraju to napewno działałoby to dużo lepiej. Trzeba się przemeczyc i mieć nadzieję że za rok w wakacje będzie więcej użytkowników :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by Tobjas
Hehe łowcy korków :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message