Post Reply

Szczecin i okolice

Post by zdziczew
Cześć,

Na początek się przedstawię. W necie - zdziczew, w realu - Marek, jeden z AM Szczecina i okolic.
Na co dzień mieszkaniec jednej z podgoleniowskich wiosek, ale jednak rodowity Szczeciniak :)

Proponuję wątek ten wykorzystać w celu:
  • * pisania co dzisiaj edytowaliście na mapie - aby wszyscy wiedzieli, gdzie przybyło asfaltu do "przerzucia" ;) )
  • * zgłaszania, co edytować należy - bo roboty do zrobienia jest mnóstwo, a mały request może skierować uwagę AMów w miejsce, na którym szczególnie Ci zależy
  • * koordynowania prac
  • * skarg, zażaleń i podziękowań :P , jak również tzw. "wolnych wniosków"
Z pozdrowieniami,
zdziczew
zdziczew
Posts: 6

POSTER_ID:1010878

1

Send a message
Keep up good work!
zdziczew

Post by mousepl
Ziemas wrote:Czołem

W Waze Ziemas na co dzień Ziemek
Mieszkam w Gryfinie i codziennie dojeżdżam do pracy do Szczecina.
Walcuje głównie w Gryfinie i okolicach jeśli się nadarzy okazja.
Trochę poprawiałem zjazdy przy naszej Autostradzie.
Jeszcze nie do końca wszystko czuję ale staram się aby wszystko było OK.

Wiem, wiem, budynek ZUS'u troszkę mi nie wyszedł :oops: chodź naprawdę się mocno do niego przyłożyłem.

Pozdrawiam
Ziemas
Czołem Ziemek. Jesteśmy z Tobą. ;)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by Pescan
Witam!

17. czerwca 2014 był oddany do ruchu węzeł Szczecin Dąbie + ulica Nowoprzestrzenna (żródlo), wprowadziłem zmiany w grubym zarysie, proszę kogoś miejscowego o sprawdzenie. Artykuł też mówi o zamknięciu drogi z Wielgowa do węzła Rzęśnica, drogę zostawiłem przejezdną, bo nie wiem jak dokładnie wygląda restrykcja, proszę również o sprawdzenie stanu w rzeczywistości.

Dziękuję,

Pescan
Pescan
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 60
Has thanked: 20 times
Been thanked: 21 times
Send a message
waze DOTRZYJMY SPRYTNIEJ, RAZEM.

Post by rlpl
mousepl wrote:Droga po paru przejazdach powinna się "dociągnąć" do punktów GPS.
Automatyczne poprawianie się dróg zostało zablokowane (praktycznie wyłączone) ok. pół roku temu, bo robiło więcej złego niż dobrego.
zdziczew wrote:Usunąć musiałem np. ślady z gotowego - przejezdnego samochodem skrzyżowania, na którym nagle pojawiły się dodatkowe ślady przybiegające w poprzek dróg, dokładnie wg usytuowania przejść na pieszych.
To nie musiały być ślady zarejestrowane przez pieszych, tylko przez samochód, ale z dużym błędem lokalizacji (słaby sprzęt, słabe chwilowo warunki). Chociaż oczywiście piesi rejestrujący drogę też istnieją, ktoś kiedyś pisał o śladach zarejestrowanych w hipermarkecie.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
zdziczew wrote:2. Zmiana nazwy byłaby jakąś gigantyczną pracą
Dla uściślenia: nie byłaby, bo to jest kwestia zmiany jednego pola w jednym miejscu. Nie pamiętam czy zwykły wazer ma taką możliwość, czy trzeba się z tym zgłosić do supportu, ale chodzi o to, że jeśli zmieni się nazwę angielską gdziekolwiek, to ona się zmienia we wszystkich segmentach tego miasta jednocześnie.

To oczywiście nie jest argument za tym, żeby zmieniać nazwę Szczecina, tylko taka sugestia, że jeśli jednak dojdziecie do wniosku, że trzeba zmienić, to technicznie jest to możliwe i łatwe.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by Vooytek
Ja zawsze korzystam z e-mapy i 90% ulic udaje mi się znaleźć. Na pewno większość z podanych przez Krzysztofa znajdziecie pod tym linkiem. Niestety zupełnie nie moje tereny, także nie mogę pomóc.
http://szczecin.e-mapa.net/
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Na pewno choć część, ale tam są też ulice planowane, także nie trzeba ich dodawać choć raczej w niczym to nie przeszkodzi ;)

Natomiast czasami mogą być problemy. Bo ten serwis jest zarządzany przez Urzędy Miast / Gmin. Luboń, Dopiewo, Komorniki, Stęszew, Kruklanki, Giżycko - tutaj działa świetnie. Natomiast gmina Mosina zablokowała możliwość wyszukiwania ulic. Kilka dni temu wyskakiwał mi komunikat, że ta funkcja działa tylko w wewnętrznej sieci urzędu -.- Trzeba wtedy przeglądać ręcznie...

Niemniej, jest to świetna baza, choć obszar miejscowości radzę wyznaczać zgodnie z zielonymi tabliczkami na drodze, bo na tych mapach ciągnie się czasami bardzo daleko ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by zdziczew
I od razu, żeby dobrze rozpocząć wątek to raport z dzisiejszych prac:

rzuciłem się na okolice Wzgórza Hetmańskiego - ulice: Orawska, Frysztacka, Legnicka, 9 Maja, Ruska, Na skarpie, Budziszyńska, al. Powstańców Wielkopolskich.

W tych terenach mocno działają m.in. koledzy witekan oraz komar1974. Walcując drogi zrobiliście dużo dobrej roboty. Jednak małe ale: NIE WALCUJEMY IDĄC NA PIECHOTĘ LUB JADĄC ROWEREM! (Waze to nawigacja wyłącznie dla samochodów). Takie ślady po chodnikach i tak potem musi AM usunąć, więc lepiej nie robić ich wcale, bo szkoda czasu na ich usuwanie.
Witekan - widzę, że mocno zabrałeś się za edycję mapy - super! Chętnie pomogę, albo doradzę jak radzić sobie ze skrzyżowaniami.

Keep up good work!
zdziczew
zdziczew
Posts: 6
Send a message
Keep up good work!
zdziczew

Post by zdziczew
mousepl wrote:(...) dlaczego nie walcować jadąc rowerem albo idąc na piechotę? Taką drogę później można przesunąć o te 2m edytując geometrię, ewentualnie możemy ją zostawić taka,, jaka jest. Droga po paru przejazdach powinna się "dociągnąć" do punktów GPS. Usuwanie i nagrywanie od początku jest chyba gorszym wyjściem, ponieważ tracisz poprzednie dane.
Masz oczywiście rację. Miałem na myśli walcowanie po chodnikach, które nie są wzdłuż ulic. Usunąć musiałem np. ślady z gotowego - przejezdnego samochodem skrzyżowania, na którym nagle pojawiły się dodatkowe ślady przybiegające w poprzek dróg, dokładnie wg usytuowania przejść na pieszych. Tak nie róbmy! Co prawda nie psują one przejezdności dróg, które już tam były, ale w "Kartuszu" powodują wyświetlenie mnóstwa błędów na mapie, oraz strasznie psują czytelność.
Walcowanie rowerem, lub nawet na piechotę ma oczywiście sens, pod warunkiem, że poruszamy się w "dziewiczej" części mapy i robimy to wzdłuż przejezdnych samochodem ulic. W innych przypadkach jest to śmiecenie na mapie.
Pozostaje jeszcze kwestia średniej prędkości na takich drogach - spacer z włączonym Waze po istniejącej drodze spowoduje pojawienie się w Waze korka, przez co w przyszłości Waze będzie starało się ominąć to miejsce przy wyznaczaniu trasy. Podobnie się ma sprawa z rowerem, chociaż nie jest już tak oczywiście - średnia prędkość roweru w centrach niektórych miast może być większa niż samochodów ;)
Oczywiście, gdyby użytkowników Waze w samochodach było na danym terenie mnóstwo, a raz na jakiś czas trafił by się jeden na rowerze, to nie ma tragedii - średnia prędkość nadal będzie w miarę ok. Natomiast póki co, kiedy jest na mało, to jeden spacer lub przejazd rowerem może spowodować, że droga będzie omijana przez Waze przez następne wiele dni.
zdziczew
Posts: 6
Send a message
Keep up good work!
zdziczew

Post by zdziczew
Moje dzisiejsze Cartouche'wanie:

Szczecin:
Okolice Osowa i Warszewa - Ulice Kwiatów Polskich, Miodowa, Andersena, skrzyżowanie Sarniej ze Szczecińską (przy okazji może ktoś wie: czy Sarnia jest jednokierunkowa?), skrzyżowanie Duńska-Wapienna-Szczecińska, skrzyżowanie Złotowska-Duńska.

Goleniów i Okolice:
ulice: Młynarska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kopernika, Drzymały, Prusa, Reymonta, Cicha, Piaskowa
przedłużenie ul. Wolińskiej w kierunku Miękowa i DK 3 znowu jest wiaduktem nad DK 6, a nie skrzyżowaniem,
przedłużenie ul. Nowogardzkiej, czyli skrzyżowanie z DK 6 ma poprawione możliwości skrętu i nieco geometrię,
węzeł S3 - DK 6 ma dodane zakazy skrętu (a właściwie to zawracania) tam gdzie to niemożliwe,
poprawiona przejezdność dróg przez miejscowości Żółwia Błoć, Białuń i Miękowo
zdziczew
Posts: 6
Send a message
Keep up good work!
zdziczew