Post Reply

You cannot add cities to this country - czyli białe plamy

Post by FranekKimonoSpeedy
Witam,
Jestem nowy w Łajzie, ale chciałem się pobawić w edytora map, przejechałem kilkaset kilomietków z łajzą i jestem generalnie zadowolony z nawigacji - bardzo przyjemna i skuteczna.
Niemniej jednak edytując mapę natknąłem się na problem wprowadzenia dróg w miejscowościach, których nie ma na mapie i nie da się ich również odnaleźć przez wyszukiwarkę - czyli nie ma ich w mapach Waze.
Czy muszę mieć wyższy level żeby dodać miejscowość? Czytałem, że PL jest już zablokowana jeśli chodzi o dodawanie nowych miejscowości, bo niby wszystkie są...
Wszystkie powiatowe i gminne są, ale nie ma mnóstwo wsi - a tam też mieszkają ludzie.
Czytałem również, że nie ma sensu dodawać numerów domów, bo ta funkcjonalność nie działa - czy to aktualne?

Pozdr.
FranekKimonoSpeedy
Posts: 17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

POSTER_ID:16980418

1

Send a message

Post by FranekKimonoSpeedy
No ok, mam jasną milę tam gdzie chcę edytować, ale niestety nie mogę dodać wsi, w której byłem nawet dzisiaj z Łajzą...
FranekKimonoSpeedy
Posts: 17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by FranekKimonoSpeedy
Czytałem już wszystko, zainstalowałem sobie WME Toolbox i WME Validator, poprawiłem kilka bugów w innych miejscach, ale za każdym razem jak chcę nazwać drogę nazwą miejscowości wyskakuje ten błąd - You cannot add cities to this country.
Szkoda rysować siatkę dróg, jeśli nie można ich rozsądnie nazwać - od razu porządnie...
FranekKimonoSpeedy
Posts: 17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by FranekKimonoSpeedy
No i o take odpowiedź chodziło, chociaż to trochę bez sensu - w ten sposób skutecznie utrudniamy zwiększenie pokrycia mapy... (wiem, że większość noobów nie umie tego i tamtego...)

Dzięki i temat można zamknąć...
FranekKimonoSpeedy
Posts: 17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by mousepl
Miasta można dodawać od 3 poziomu.
Jesli chcesz dodać miasto zgłoś to w dziale "Błędy mapy do poprawy" wraz z permlinkiem ulicy, do której chcesz przypisać miasto. Jeśli miasto już będzie na mapie to będziesz mógł dodawać do niego inne ulice.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Jakbym szybciej wrócił z pracy to by było mniej niepotrzebnego gdybania. :D
Blokadę ustaliłem od poziomu 3 głównie ze względu na dodawanie miast przez niedoświadczonych użytkowników, którzy nie widzieli na oczy Wiki i nie wiedzą jak je nazywać. Na mapie jest/było bardzo dużo miejscowości błędnie nazwanych, co powodowało masę interwencji Centrali, aby rozwiązać problem.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by Tobjas
Witamy, na początku możesz edytować tam gdzie jechałes w promieniu 1mili. Polecam najpierw zapoznanie się z podstawami edytowania opisanymi na Wikipedii. To prawda że większość głównych dróg jest ale wsi i małych miejscowości niestety brak i trzeba je wprowadzić. Na początek zajmij się jakaś mała miejscowością w Twojej okolicy a później leć dalej :) A skąd jesteś? Bo może jest ktoś z Twojej okolicy kto mógłby Ci pomóc w edycji.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by Tobjas
Trzeba narysować drogę, połączyć ja juz z istniejącą. Zezwolić na skręty tak jak powinno być i jak klikniesz na ta drogę to uzupełniasz wszystkie dane. Miasto ulica typ drogi jaki jest kierunek drogi itd. Jeżeli to wieś to musisz w Miasto wpisać nazwę tej wsi a ulice zaznaczyć brak. Czasami wyskakuje ze droga położona jest zbyt blisko innego miasta. Wtedy z reguły pomaga dodanie odcinka bez w miasto wpisane brak i ulica brak i dopiero po tym odcinku to wieś która powinna być. Chodzi o to żeby nie było tak ze jest miasto obok miasta. Zawsze jest jakiś odcinek który oddziela dwie miejscowości. Wejdź w dział "edytowanie podstawy i narzedzia" i poczytam wszystko dokładnie. Jak się nauczysz wszystkiego to będziesz pół województwa robił na raz :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by Tobjas
Przełącz sobie język na polski w edytorze. To jest właśnie to co mówiłem. Czasami tak jest ze nie da się nazwać niestety. Z reguły pomaga jakiś odcinek drogi bez nazwy i dopiero ta miejscowość a nieraz to nie pomaga i sam nie wiem jak to obejść. Jak chcesz robić mniejsze miejscowości to polecam jeszcze zainstalowanie warstwy z geoportalu. Później możesz przeglaczac się pomiędzy mapa z geoportalu i Google i żeby Ci wyświetlano nazwy miejscowości w tle i adresy. Naprawdę pomaga. Musisz pokombinować. A najlepiej wklej permlink z tego miejsca które nie da się zrobić. Zaznacz ta drogę która chcesz edytować i kliknij w taką agrafke w prawym dolnym rogu edytora i wklej na forum linka z paska adresu tam gdzie wpisujesz strony www. Wtedy będzie można zobaczyć to miejsce które chcesz edytować i można coś pomyśleć :) teraz się tym nie zajmę ale jak wrócę z pracy to się zobaczy. Chyba ze któryś z kolegów się za tym zajmie.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message

Post by Tobjas
Zniwek wrote: A tak przy okazji. Podrzuci ktoś skrypt na warstwy GeoPortalu? W temacie link coś mi nie działa (może tylko teraz jest problem), a po wczorajszym formacie straciłem ten skrypt :c
Ostatnio szukałem tez i wpisałem w wyszukiwarkę tampermonkey geoportal i mi znalazło.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message