Post by Vooytek
Kurczę! :D
To tylko mała literówka, bo jak się pisze ze Swypem, to sobie wskakują różne cuda. I nawet nie widziałem, że zaproponowało inną wersję tego słowa ;)

To naprawdę bardzo zależy od telefonu. I zdarza się, że mój ma jakieś gorsze dni. Czasami wywala bardzo daleko, a po chwili tak powolutku sobie powraca na miejsce. Z Waze się to nie zdarza, tylko z inną apką. Natomiast brat ma Xperię Live with Walkman, jakiś mały, budżetowy telefon i tam nonstop gubi prawidłową pozycję albo ustala ją strasznie długo. Nie wspomnę już o tym, że stojąc między dwoma blokami (Galileusza 5 i 12), nie jest w stanie złapać dobrej pozycji, nieważne jak długo się tam stoi.
Czynników jest mnóstwo. Nie można wymagać od telefonu, że będzie idealnie pokazywał, bo to nie GPS za 1000 złotych ;)
Trzeba brać to czasami pod uwagę. A AM wiele razy mnie prowadziła po polu, w jakimś tam Mio Moov. No ale to też jakiś złom, więc nic dziwnego że nie ogarniał.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Jak ktoś zgłosi wszystkie błędy w jednym miejscu, to mogę ich poszukać w Transifexie i zmienić.

Ktoś mówił, że poprawi "wyGrać" na "wyBrać" i od kilku miesięcy jest to samo w aplikacji. Mam na myśli okienko, które wyskakuje po wybraniu na sztywno punktu startowego trasy.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
A właśnie. Tutaj wczoraj było "na rondzie w prawo", a przecież jest łącznik którym się po prostu "kieruje w prawo" ;)

Ma to sens z takim niedużym rondem? I w ogóle taka zabawa z każdym rondem z łącznikami?

https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 485&zoom=7

Jak pojedziemy rondem, to chyba nie jest to zabronione, ale po coś ten łącznik tam jest, a Waze go oczywiście nie uwzględnia :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Myślisz, że kiedy może źle poprowadzić? Dlaczego łącznik miałby być zablokowany, skoro teraz wszystko ładnie działa? :)

Tutaj też mam przykład, gdzie nie można śmignąć na rondzie w prawo, tylko trzeba skrócić wcześniej:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 957&zoom=7

Mieliśmy z nim już wiele problemów i dyskusji, bo łączniki psuły bodajże numerację zjazdów czy jakoś tak, a instrukcja na rondzie pierwszy zjazd nie jest do końca prawidłowa. Skoro macie jakieś nowe metody, to coś z tym robimy?
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
No właśnie tam chyba chodziło o kategorie dróg? Coś w tym stylu. Po prostu Waze olewało moje łączniki, prowadząc na siłę rondem, aż w końcu i tak je usunęliśmy :)

Takich cudów nie będziemy tutaj tworzyć, to na wsiach sobie masakrę róbcie, a nie w Poznaniu :D
Jak nie da rady, no to trudno. Ja słysząc pierwszy zjazd i tak widzę że trzeba przed rondem, ale niektórzy mogą się za późno zorientować i będą potem kombinować jak skręcić ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Czyli masz na myśli, że tam jest 2 razy znak o rondzie i ustąpieniu pierwszeństwa? :)

Po prostu chodzi mi o to, że nie jedzie się w prawo w ten sposób:

Tylko w ten sposób:

A Waze pokazuje ten pierwszy i to troszkę nieścisłość moim zdaniem. W sumie zawsze tak to przedstawisz, że wychodzi mój brak spostrzegawczości :D

Lubię się czepiać i powinno ładnie pokazywać tym łącznikiem, ale nie można mieć wszystkiego.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Jak A to A i tak dalej, to ma tam być ten łuk i tyle! :D Jak ktoś ma duży ekran albo nawiguje na tablecie, to może zauważy (albo raczej pasażer) i jeszcze nam błąd jakiś zgłosi, że mu brakuje tego łącznika :)

Nie no, uznajmy że jednak nikt nie pojedzie w sposób, jaki przedstawiłem na pierwszym rysunku, bo będzie myślał ^^

A ten system z Map mnie strasznie irytuje i nie jest ani trochę pomocny. W połączeniu z uwalonym edytorem, poprawki map dają wątpliwą przyjemność.
Ja: Tutaj jest jednokierunkowa.
Ktoś tam, cholera wie gdzie mieszka: A ja na SV (!) widzę, że nie.

SV na moim osiedlu jest sprzed 3 lat. Powodzenia z takim akceptowaniem zmian. Nie będę chodził i robił zdjęć, żeby udowadniać takie rzeczy. Przecież nie mam żadnego powodu, żeby bezsensu zmieniać kierunkowość. A większość z nich, to nadęci kolesie, którzy traktują Cię jak debila i myślą że się na niczym nie znasz... Po prostu przykre i mnie momentalnie odrzuca. Potrzeba dystansu i ciepłego podejścia. Tylko tutaj tak jest i tyle :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Tak, i jeszcze zapięła za nich pasy, odpaliła silnik i jechała za nich :D

Nie no, wiadomo że bym tak nie pojechał (zresztą na tym rondzie chyba nigdy nie jadą na egzaminie), ale widziałem już tyle rzeczy w necie, że naprawdę ciężko uwierzyć jak można tak zrobić :)

Właśnie chodzi mi o wskazówkę graficzną "kieruj się w prawo" czy jakoś tak. Bo na rondzie pierwszy zjazd, czyli kółeczko z "1" w środku tutaj nie jest idealne.

Najlepszym wyjściem byłoby dodanie przez programistów opcji "Przed rondem, łącznikiem w prawo" ^^
Wtedy wszystko by cudownie działało i bym nie marudził. Fajny ficzer, którego inne aplikacje nie mają.

Na razie zostawmy tak jak jest, powiedzmy że mnie przekonałeś. Nie będę już mieszał, skoro od dawna ludzie tam jeżdżą z takimi wskazówkami i nikt nie zgłaszał problemów :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Nie będę już nikomu mieszać, bo ronda w Poznaniu nie były zmieniane od bardzo dawna :)
Jak wybudują kolejne, to będziemy wspólnie się zastanawiać nad najlepszą opcją i tyle, tak jak było z tym.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)