Post by psciborek
Na razie beta się mocno crashuje. Przynajmniej na moim iPhone'ie. Nie udało mi się jeszcze ani razu dodać miejsca :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
mousepl wrote:Ciekawe czy zmienia cos w śledzeniu użytkowników, bo po ostatnim update to nie działa...
No w becie nie bardzo to działa :/
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
TCholewa wrote:Do czwartku kazali zakończyć tłumaczenia na Transifex. Dziś pyknąłem pozostałe stokilka ciągów, więc mamy komplet.
Hej,

Zerknąłem na te tłumaczenia i zastanawiam się nad jednym: jaką wielkość liter stosować. W angielskich wyrażeniach często (nie tylko w Waze) spotyka się pisanie wyrazów w środku zdania z wielkiej litery. Jednak w po polsku tak się nie robi. Więc wydaje mi się, że jak mamy w oryginale np: "Search address or Place" to powinno być "Szukaj adresu lub miejsca" a nie "Szukaj adres lub Miejsce". Czy "Address or Place" to IMHO "Adres lub miejsce". Oczywiście nie dotyczy to nazw własnych jak Waze czy Wazer. Co Wy na to?

Pozdrawiam,
Patryk

PS
Poprawiłem to. Jak się nie zgadzacie to możemy to odwrócić.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by tkr85
mto6 wrote:
Marcin_S wrote:A kto zna wersję 2010?
Wygląda podobnie do najnowszej wersji na Symbiana. A działa jeszcze gorzej, niż wygląda.

Co ciekawe, dla jakiejś starej wersji jest nawet dostępny kod źródłowy: https://wiki.waze.com/wiki/Symbian
Starsze wersje Waze były oparte na aplikacji RoadMap, która była aplikacją udostępnianą na GPL, stąd też właśnie mamy kod starszego Waze.
Nowy Waze już nie jest oparty na RoadMap, jest autorskim projektem Waze więc i obowiązku udostępniania źródła wynikającego z licencji GPL nie ma.
tkr85
Area Manager
Area Manager
Posts: 161
Has thanked: 42 times
Been thanked: 138 times
Send a message

Post by Vooytek
No właśnie. Wersja beta niestety nie działa zbyt dobrze również u mnie. Niby coś tam naprawiają, ale wciąż jest źle.

Słyszałem od kogoś, że na TTS nie ma co liczyć.

W sumie głupie - jako beta tester jestem poproszony o nie chwalenie się nadchodzącymi informacjami, ale na Transifexie można je przejrzeć przy okazji tłumaczenia i wtedy dać innym info :)

A skoro TCholewa już o tym wspomniał... Nadchodzi możliwość dodawania miejsc przez kierowców. Przejeżdżamy koło restauracji? Jemy tam? To pstrykamy fotkę, dodajemy opis i kilka rzeczy i pojawia się w bazie po zatwierdzeniu w Edytorze. Mniej więcej tak ma to działać.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Zawsze jest gadanie, że beta a później niby będzie ładnie działać. Szkoda, że tak nie jest w praktyce i trzeba czekać na 5 kolejnych apdejtów...

900 post ^^
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
A nie jest tutaj Place dużą literą, żeby podkreślić tą nową funkcjonalność? Od razu bardziej się rzuca w oczy takie słowo. Mi to jest bez różnicy, miejsc nigdy nie szukam, ale może właśnie w tym celu po angielsku właśnie tak jest zapisane?
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Jak podejrzewam, wtedy w Polsce nie dało się jeździć ze względu na brak mapy? :D

Strasznie mi się nie podoba to stare logo w porównaniu z nowym. Widać że przez kilka lat interfejs się zmienił na lepsze, choć pewnie jeszcze coś się będzie zmieniać.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)