Nawigacja pod drzwi a nazwa ulicy
Zauważyłem, że po wprowadzeniu w edytorze nazwy ulicy dla miejsca, Waze po jego wyszukaniu przestaje kierować do drogi najbliższej temu obiektowi (czyli często nienazwanej uliczki dojazdowej czy parkingowej), zamiast tego kierując do najbliższego segmentu nazwanego tak, jak ulica wskazana dla obiektu. W przypadku dróg dwujezdniowych o skomplikowanych dojazdach skutki mogą być opłakane. Dotyczy to wyszukiwania miejsca za pomocą dostawcy Waze w aplikacji na Androida. Jak jest na innych systemach nie wiem, a w live map problem nie występuje.
W związku z tym pytanie, jak sobie z tym poradzić? Najprostsze wyjście jakie przychodzi mi do głowy to nazwać także uliczkę dojazdową do wejścia nazwą głównej ulicy. Jednak wg wiki należy podjazd pozostawić nienazwany.
Jako przykład fatalnych konsekwencji, do Ikei w Katowicach po wyszukaniu tego obiektu Waze zamiast kierować pod drzwi, czyli tak: https://www.waze.com/pl/livemap?lon=19. ... 9832218505
Kieruje niewłaściwie tak: https://www.waze.com/pl/livemap?lon=19. ... 9837367763
W związku z tym pytanie, jak sobie z tym poradzić? Najprostsze wyjście jakie przychodzi mi do głowy to nazwać także uliczkę dojazdową do wejścia nazwą głównej ulicy. Jednak wg wiki należy podjazd pozostawić nienazwany.
Jako przykład fatalnych konsekwencji, do Ikei w Katowicach po wyszukaniu tego obiektu Waze zamiast kierować pod drzwi, czyli tak: https://www.waze.com/pl/livemap?lon=19. ... 9832218505
Kieruje niewłaściwie tak: https://www.waze.com/pl/livemap?lon=19. ... 9837367763
Re: Nawigacja pod drzwi a nazwa ulicy