Post Reply

Otwarcie S8: Wielun - Sieradz

Post by psciborek
Hej!

Na FB trafiłem na taką fotkę z komentarzem: Otwarcie S8 od w.Wieluń do w.Sieradz Płd. 29.10. Jesteśmy gotowi? Ktoś w okolicy ogarnia? Najlepiej byłoby zdjąć ograniczenia czasowe z dróg i zrobić blokady w arkuszu. W razie czego jesteśmy w stanie zdjąć je w max kilka godzin (testowane na obwodnicy Lublina - zgłosiłem po 18, przed 22 było zrobione).

Pozdrawiam,
Patryk
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times

POSTER_ID:5195766

1

Send a message

Post by wroSlaw
W live map już wczoraj było dobrze.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
To mi teraz zamotałeś. https://wiki.waze.com/wiki/Skrzy%C5%BCo ... BCowaniach nie zwróciłem uwagi na "Algorytm / zestawienie warunków". popatrzyłem tylko na kąty. Czy to tak działa? Czy bez względu na kąt podczas zjazdu z Autostrady / Drogi szybkiego ruchu będzie komunikat zjedź w prawo? Nie wiem i nie sprawdzałem tego. Może to ktoś potwierdzić?
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
Nie prowadzi tym odcinkiem. Omija odcinek Złoczew Walichnowy w obu kierunkach.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by wroSlaw
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... =255876120
W powyższy, linku kąt zjazdu jest 5 stopni. Nie będzie komunikatu "zjedź w prawo". Nie mam tam uprawnień. Innych węzłów nie sprawdzałem.
wroSlaw
Area Manager
Area Manager
Posts: 605
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times
Send a message

Post by psciborek
Dzisiaj patrzyłem - Waze prowadzi nowym odcinkiem :)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
Pescan wrote:S8 i DK12 będą otwarte jednocześnie, z czym wiąże się również reorganizacja przebiegu dróg krajowych w okolicach śladu nowej drogi. Myślę, że wystarczy jak wprowadzę zmiany dwa dni przed otwarciem. Można również nałożyć blokady, ID segmentów pozostaje w aktualnym stanie.
Cześć!

Mógłbyś zatem:
1) Upewnić się, że wszystkie segmenty są narysowane (niekoniecznie z zezwolonymi wjazdami)
2) Wygenerować permalinki do poszczególnych segmentów, które mają być zablokowane. Najlepiej po jednym permalinku na węzeł (np tak było na jednym węźle przy otwieraniu S17: https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... ,238443028)
3) Podesłać nam listę permalinków wraz z jakimiś opisami (np. Węzeł Wieluń albo Odcinek Wieluń - Złoczew)
4) My założymy blokady
5) Ustawić wszystkie przejezdności tak jak trzeba, ustawić właściwy typ drogi i zdjąć restrykcje czasowe

Jak się liczy na to, że tuż przed otwarciem drogi mapy będą ładnie aktualizowane to można się przeliczyć. Np tak było z fragmentem S5 otwieranym we wrześniu. Było opóźnienie w update'ach map. Nawet jak się udało puścić ruch (bo był zablokowany przez blokady) to typ drogi był źle ustawiony i Waze nie prowadził tą drogą. Dopiero kilka dni po otwarciu można było ok...

Pozdrawiam,
Patryk
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
No bym się spierał, ale nie o to chodzi. Tamto forum w założeniu miało służyć zgłaszaniu rzeczy, które mają trafić do arkusza blokad pierwotnie obsługiwanego przez mousepl i przeze mnie.

Tutaj widziałbym dyskusję nad otwarciem całkiem ważnej drogi, upewnienie się, że wszystko jest tam gotowe - pobieżne przejrzenie mówi, że nie bardzo (w szczególności w okolicach Sieradza). Fajnie jakby ktoś miejscowy zajrzał tam bo ja nie wiem jak jest z budową 12-ki.

Pozdrawiam,
Patryk
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message