Jelenia Góra i okolice

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Jelenia Góra i okolice

Postby p_no » Tue Aug 30, 2011 6:17 pm

Witam.
Ostatnio sporo jeżdżę po okolicach Jeleniej, póki co wszystko fajnie ale trafiłem na mały problem:
po przewalcowaniu drogi, chciałem ja poprawić w edytorze, jednakże nie mogę sobie poradzić z przyłączeniem nowej drogi do istniejącego już skrzyżowania
Lokalizacja1
a przy okazji podobna sytuacja z okolic Lubina
Lokalizacja2
Ktoś mógłby wyjaśnić o co chodzi i jak sobie z tym poradzić ?
p_no

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jelenia Góra i okolice

Postby rlpl » Tue Aug 30, 2011 9:47 pm

A o co chodzi, brak uprawnień? Ostatnio waze działa bardzo wolno, mam na myśli opóźnienia trwające kilka tygodni. Pod pierwszym linkiem nie widzę żadnych punktów GPS, podsystem praw dostępu jeszcze nie zauważył, że ktokolwiek tam ostatnio jeździł. W drugim widzę ślady, ale oczywiście nie wiem które są Twoje, więc tylko zgaduję, że przyczyna może być ta sama.

Spróbuj w pierwszym linku zmienić geometrię Twojej nowej drogi tak, żeby jej koniec wchodził na skrzyżowanie, a nie tylko był blisko, i wtedy kliknij Add junction, koniecznie z opcją Enable all turns. Może o to chodzić, że droga jest za daleko od skrzyżowania.

W drugim linku jeśli nie widać Twoich śladów GPS, to możesz nie mieć żadnych uprawnień, bo żadna z tych dróg nie jest zarejestrowana przez Ciebie.
My previous login name was rl_pl.
rlpl

Been thanked: 1 time

Postby p_no » Wed Aug 31, 2011 4:34 am

zarówno w pierwszym jak i drugim linku orzymuję komunikat "no permission", więc chyba chodzi o uprawnienia.
Gdzieś wyczytałem że aby nabrać uprawnień trzeba daną drogą przejechać, ale widać to nie wystarczy ...

w pierwszym przypadku nie ma śladów bo przerobiłem go już na drogę dochodząca do skrzyżowania, dalej już nic nie mogę zrobić, czyli nie mogę połączyć z drogą 366

w drugim przypadku swoje ślady przerobiłem na drogę i nie mogę jej połączyć z drogą główną czyli DK3
p_no

Postby rlpl » Wed Aug 31, 2011 2:26 pm

p_no wrote:Gdzieś wyczytałem że aby nabrać uprawnień trzeba daną drogą przejechać, ale widać to nie wystarczy ...

Nie, nie wystarczy, trzeba jeszcze odczekać, aż Twoja droga zostanie przetworzona. Dokładnie zasada jest taka, że masz uprawnienia tam, gdzie są Twoje punkty GPS plus chyba kilometr czy dwa dookoła. Przy aktualnych opóźnieniach uprawnienia dostaniesz może za tydzień, może za miesiąc, a może wcale.

p_no wrote:w pierwszym przypadku nie ma śladów bo przerobiłem go już na drogę dochodząca do skrzyżowania, dalej już nic nie mogę zrobić, czyli nie mogę połączyć z drogą 366

Mam na myśli punkty GPS, te, które widzisz włączając w Cartouche warstwę GPS Points, a nie zarejestrowane przez Ciebie drogi. Zwykle udawało mi się połączyć moją nowo zarejestrowaną drogę z wcześniej istniejącą mimo braku punktów GPS, ale dokładne zasady nadawania uprawnień są skomplikowane, nieudokumentowane i mogą się zmieniać, więc to co tu piszę, to takie zgadywanie na podstawie moich własnych doświadczeń. Zauważyłem też, że uprawnienia w miejscach, gdzie nie masz punktów GPS, zależą od tego, czy dany obszar ma area managera, czy nie. Jeden z tych obszarów ma area managera, więc tam będziesz mógł mniej zrobić, nie mając punktów GPS.
rlpl

Postby p_no » Wed Aug 31, 2011 6:31 pm

rlpl wrote:
p_no wrote:Gdzieś wyczytałem że aby nabrać uprawnień trzeba daną drogą przejechać, ale widać to nie wystarczy ...

Nie, nie wystarczy, trzeba jeszcze odczekać, aż Twoja droga zostanie przetworzona. Dokładnie zasada jest taka, że masz uprawnienia tam, gdzie są Twoje punkty GPS plus chyba kilometr czy dwa dookoła. Przy aktualnych opóźnieniach uprawnienia dostaniesz może za tydzień, może za miesiąc, a może wcale.

no to wiem już coś więcej ;)
rozumiem że w chwili obecnej mogę już tylko czekać lub postarać się o area managera ...

dzięki za informacje
p_no

Postby noobek » Thu Sep 01, 2011 5:28 am

rlpl wrote:
p_no wrote:Zauważyłem też, że uprawnienia w miejscach, gdzie nie masz punktów GPS, zależą od tego, czy dany obszar ma area managera, czy nie. Jeden z tych obszarów ma area managera, więc tam będziesz mógł mniej zrobić, nie mając punktów GPS.

To i ja się dołączę do spostrzeżeń, dla przykładu 10 sierpnia odwiedziłem obszar, gdzie trochę powalcowałem i wazerów tam nie było, później także 17 sierpnia byłem w tym samym miejscu, około 20 sier. pojawił się zapis mojej drogi z 10 i chyba 23 lub 24 ten z 17 sierpnia, ale bez punktów GPS, tych nie ma do tej pory i tych z 10 i tych z 17.
I chyba straciłem już nadzieję, że w ogóle się pojawią :(
A jest problem z przyłączeniem tej drogi do istniejącej infrastruktury, mimo że w livemap już dawno droga wprowadzona.

Jeśli chodzi o uprawnienia to wg mnie nie ma znaczenia czy gdzieś jest AM czy nie. Byłeś gdzieś masz prawo do edycji. Z pomiarów mi wynika, że są to około 2 km. Gdzieś tam czytałem, że mają wprowadzić jakieś poziomy uprawnień w zależności od gwiazdek. Czyli masz 1-2 gwiazdki to nie możesz edytować dróg edytowanych przez 3 gwiazdki. Ale czy to działa nie mam pojęcia?
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl
noobek

Has thanked: 64 times
Been thanked: 138 times

Postby p_no » Thu Sep 01, 2011 4:06 pm

no cóż ... przeszukałem forum pod kątem nabywania praw edycyjnych i znalazłem takie oto cudo:
http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=186&t=10809&hilit=edit+rights

w tym kontekście, jeśli nie jestem AM i nie posiadam >50k edycji, mogę jedynie pomarzyć o przyłączeniu moich dróg do istniejącej już infrastruktury.
Jeśli faktycznie tak jest i tak będzie to ja chyba podziękuję za dalszą zabawę ...
p_no

Postby rlpl » Thu Sep 01, 2011 4:59 pm

noobek wrote:Jeśli chodzi o uprawnienia to wg mnie nie ma znaczenia czy gdzieś jest AM czy nie. Byłeś gdzieś masz prawo do edycji.

Tak, ale "byłeś gdzieś" w rozumieniu waze'a znaczy "masz punkty GPS". Jak zaczniesz rozumieć pojęcie "byłeś gdzieś" dosłownie i po ludzku, to potem z tego wynikają takie pytania, jak zadaje właśnie p_no, że był, a nie ma uprawnień. Bo tak naprawdę prawa nie biorą się z tego, czy byłeś, tylko z punktów GPS. Tyle że taka definicja jest chyba zbyt skomplikowana, dlatego wszędzie piszą, że prawa dostępu zależą od przejechania danej okolicy.

Natomiast mnie chodziło o prawa edycji miejsc, gdzie nie masz punktów GPS, bo też nie jest tak, że jak gdzieś nie byłeś i nie jesteś AM, to nie masz żadnych praw. To nie jest nigdzie opisane, więc nie wiem dokładnie jak jest, ale z mojego doświadczenia wychodzi, że jeśli w danym obszarze nie ma AM, to nawet nie mając punktów masz prawo edycji geometrii i nazw dróg, ale nie masz prawa edycji węzłów oprócz tworzenia połączeń Twoich dróg z istniejącymi. Jeśli jest AM, to nie masz prawa nawet do edycji geometrii i nazw. Nie mam pewności co do tego, może te zasady się zmieniły, może to jest też kwestia ilości gwiazdek, bo jest (było?) coś takiego, że możesz edytować każdą drogę zrobioną przez kogoś z mniejszą ilością gwiazdek.

p_no wrote:no cóż ... przeszukałem forum pod kątem nabywania praw edycyjnych i znalazłem takie oto cudo:

Tak, to jest bardzo dobry link i to są właśnie nowe zasady.

w tym kontekście, jeśli nie jestem AM i nie posiadam >50k edycji, mogę jedynie pomarzyć o przyłączeniu moich dróg do istniejącej już infrastruktury.

No nie, aż tak źle to nie jest. Na razie nie masz uprawnień, bo Twoje punkty GPS się nie pojawiły, ale kiedyś (może) się pojawią. Poza tym brak praw edycji dotyczy tylko dróg z atrybutem locked (to jest nowość, do niedawna locked nie miało żadnego znaczenia dla praw edycji).
rlpl

Postby wampcia » Fri Sep 02, 2011 9:57 am

Nice, nowe punkciki do nabijania :) Mogliby tylko w końcu je uaktualniać
Fuck you waze/google motherfuckers !
wampcia

Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Postby mousepl » Tue Sep 06, 2011 7:07 pm

rlpl wrote:
p_no wrote:no cóż ... przeszukałem forum pod kątem nabywania praw edycyjnych i znalazłem takie oto cudo:

Tak, to jest bardzo dobry link i to są właśnie nowe zasady.

Zapomniałeś dodać, że te uprawnienia nie dotyczą Cartouche tylko Papyrus'a, który obecnie jest w fazie Alpha i bardzo dużo rzeczy tam nie ma... Zresztą same działanie pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie da się coś zrobić ale nie wiem czy... prościej?
Co do braku uprawnień w danym regionie i załatwienia jednej rzeczy to najlepiej puścić błąd mapy z klienta (jeśli ktoś edytuje okolicę ofc).
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 1 time
Been thanked: 915 times

Next

Return to Poland