Post Reply

Drogi pomocnicze giną?

Post by FZ69617
Zauważyłem przed chwilą, że prawie wszystkie drogi, które miały dotychczas ustawiony typ droga pomocnicza (Service Road) mają teraz typ ulica (Street).

Czyżby ruszyła wreszcie od dawna zapowiadana akcja usuwania dróg pomocniczych?
FZ69617
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 933
Has thanked: 36 times
Been thanked: 236 times

POSTER_ID:16966442

1

Send a message

Post by FZ69617
Pozwoliłem sobie wpisać na Wiki wstępne wnioski związane z zaobserwowanymi faktami:
https://wiki.waze.com/wiki/Drogi#Droga_pomocnicza
Droga pomocnicza

Typ ten od połowy 2013 roku uznawany był za przestarzały i z dniem 02‑11‑2014 został wycofany z użycia!
Istniejące drogi typu Droga pomocnicza (Service Road) automatycznie skonwertowane zostały do typu Ulica (Street).
Edytor nie pozwala już tworzyć dróg tego typu - próba użycia typu kończy się błędem zapisu.
Proszę CMów o weryfikację zapisu, aby można było zmiany z tym związane wprowadzić do Wiki.


Przy okazji, nie wszystkie drogi pomocnicze skonwertowały się chyba poprawnie.

Jak widzimy w tym przypadku:
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... ,260750454
nieedytowalne_pomocnicze.jpg
(61.68 KiB) Downloaded 578 times
w edytorze nadal szare są fragmenty Wąskiej, Partyzantów i Staffa (na livemapie też widać je jeszcze jako węższe od ulic - jak prezentowane były drogi pomocnicze), ale nawet zaznaczyć ich w edytorze nie można.
FZ69617
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 933
Has thanked: 36 times
Been thanked: 236 times
Send a message

Post by FZ69617
Powodów do zmartwień raczej nie ma.

Zgodnie z tabelką typów dróg na Wiki istotne cechy "dróg pomocniczych" były takie same jak "ulic".
Jedyna różnica tkwiła w dość mistycznej preferencji na podstawie długości trasy.

W zdecydowanej większości przypadków myślę, że różnica nie będzie w żaden sposób dostrzegalna - tam gdzie "drogi pomocnicze" sprawdzały się, "ulice" sprawdzą się także.
A gdzie błąd był - i ulica powinna być wykluczona z routingu przez użycie np. "drogi wewnętrznej" - tam błąd nadal pozostanie. I tak czy siak trzeba go będzie naprawić.

Odnośnie jeszcze problemu konwersji, o którym pisałem wczoraj, to Waze Team już się z tym uporał.
Wskazane drogi są już ponownie edytowalne, co dziś wykorzystałem naprawiając brak jednokierunkowego odcinka i zmieniając im typ na "drogi wewnętrzne" (uznając ostatecznie, że pomimo, iż zgłoszeń automatycznych tam nie będzie, to ważniejsze jest, aby Waze nie próbował tamtędy tranzytem prowadzić).

Na tym przykładzie jasno widać, że usunięcie "dróg pomocniczych" z Waze przyczyniło się do naprawy niedostrzeganych wcześniej błędów. :D
Czyli właściwy ruch! :-)
FZ69617
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 933
Has thanked: 36 times
Been thanked: 236 times
Send a message

Post by Jacek2000
Nasuwa się z tego wniosek, że dla spokoju będzie trzeba poprzeglądać mapę i ewentualnie pozmieniać.
Jacek2000
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 543
Has thanked: 85 times
Been thanked: 103 times
Send a message

Post by Vooytek
Jest pewien problem - nie wiem gdzie takie drogi były, więc nie wiem co się zmieniło i czy nie będzie jakichś problemów, ale oby nie :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)