Post by Vooytek
Waze jest 5 lat do tyłu względem innych map? To pojęcie ogólne, bo mapy Binga leżą całkiem. Here nie jest lepsze. Mapy Google mają również braki. (nie wspominam o TomTomie czy AM, bo nie są online i to inna sprawa). Ktoś raz coś zrobił i nie aktualizuje.

Pokaż mi mapę, która zawiera aktualne... Choćby Kruklanki. Ot taka mała mieścina na Mazurach. Ojej, żadna? Nawet te płatne?
A mapa z pełnym Luboniem? Mam dziwne wrażenie, że nawet wspaniałe (nie umniejszając ich wartości, bo bardzo je cenię) mapy Google bez mojego wkładu byłyby daleko, a ludzi tam nie brakuje. Akurat Luboń jest tuż pod Poznaniem i to kiepsko świadczy o wszelkich mapach, które nie mają tutaj pełnego pokrycia czy błędy. Mapy Google akurat są prawie pełne, ale Waze i tak przoduje.
Jest kilka miejsc, gdzie dodałem jakieś nowe sklepy na przykład, a nie ma ich nigdzie więcej i nie mówię o sklepie "osiedlowym".

Nie porównujmy też Google z Waze. Tam mapa powstawała od kilkunastu lat i dopiero od niedawna mogą ją edytować inni. Tutaj cała Polska powstaje zupełnie od zera. Nie ukrywam że dużo brakuje, ale od gadania nie powstanie.

Ja jestem dumny z Waze, że w kilkunastu (ja tyle znam) miejscach jest najbardziej aktualna i pełna i nie zawiera bzdur :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Oczywiście, pewne mapy mają przewagę, pewne mają straty w różnych miejscach. Wszystko zależy od obszaru. Moje osiedle jest w zasadzie na równi zarówno w Waze jak i GM oraz OSM, bo o to zadbałem.

Skoro mówisz że tam da się jechać i nie ma żadnych zakazów, to żaden problem. Ustaw według własnej oceny :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)