Drogi krajowa nie ma wpisanego numeru jako alternatywną nazwę. Dodaj go, to zadziała Big Detour Prevention Mechanism.niemiec92 wrote:Ktoś ma pomysł, dlaczego w Łodzi na Trasie Górnej w kierunku Częstochowy na jednym z skrzyżowań Waze nie chce go omijać dołem?
https://www.waze.com/pl/livemap?zoom=17 ... n=19.45679
Ktoś ma pomysł, dlaczego w Łodzi na Trasie Górnej w kierunku Częstochowy na jednym z skrzyżowań Waze nie chce go omijać dołem?
https://www.waze.com/pl/livemap?zoom=17 ... n=19.45679
https://www.waze.com/pl/livemap?zoom=17 ... n=19.45679
Niestety przy małej ilości wazerów, tak czasami bywa.
Dajny na to, że jakiś wazer przejechał tędy trochę szybciej i już mogło zaburzyć to statystyki. Dodatkowo osobiście mam wrażenie, ze Waze próbkuje różne trasy.
Z domu do pracy ja mam przynajmniej z 8 różnych możliwości przejazdu.
I w jakiś momencie nawigacja zaczęła prowadzić mnie przez skrzyżowanie, którego nie lubię, ze względu na dość obciążony lewo skręt. I mimo, że uparcie jeździłem inaczej, ciągle Waze wybierała mi tę drogę.
Aż któregoś pięknego dnia, dałem się poprowadzić przez to skrzyżowanie, odczekałem kilka cykli świateł i od tamtego razu już Waze nie proponuje mi tego przejazdu.
Dajny na to, że jakiś wazer przejechał tędy trochę szybciej i już mogło zaburzyć to statystyki. Dodatkowo osobiście mam wrażenie, ze Waze próbkuje różne trasy.
Z domu do pracy ja mam przynajmniej z 8 różnych możliwości przejazdu.
I w jakiś momencie nawigacja zaczęła prowadzić mnie przez skrzyżowanie, którego nie lubię, ze względu na dość obciążony lewo skręt. I mimo, że uparcie jeździłem inaczej, ciągle Waze wybierała mi tę drogę.
Aż któregoś pięknego dnia, dałem się poprowadzić przez to skrzyżowanie, odczekałem kilka cykli świateł i od tamtego razu już Waze nie proponuje mi tego przejazdu.
Mam podobny przypadek dziwnego wyznaczania trasy. Bielsko-biała S1 -> Kozy. W ustawieniach aplikacji wybrana jest opcja trasa szybka, a Waze zamiast wybrać drogę szybką z S1 na S69 (dwupasmówka bez żadnych korków czy robót drogowych) i potem droga numer 52 (krakowska) wybiera męczenie się jakimiś dziwnymi bocznymi dróżkami, którymi nikt nie jeździ, a na pewno nie są to drogi szybkie.
Czy to problem samego algorytmu nawigacji?
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... 071&zoom=3
Czy to problem samego algorytmu nawigacji?
https://www.waze.com/pl/editor/?env=row ... 071&zoom=3
w tygodniu to się zgodzę, ale w niedziele?
a tak na poważnie, czy algorytm nie powinien uwzględniać aktualnych danych?
a tak na poważnie, czy algorytm nie powinien uwzględniać aktualnych danych?
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, te skreeny przekonały mnie, że wszystko działa poprawnie
Nie widzę zgłoszenia, bo to nie mój teren :/
btw, odnośnie łącznika na Rondzie Obornickim w Poznaniu. Na kafelkach jeszcze go nie widzę, ale prowadzi przez niego
btw, odnośnie łącznika na Rondzie Obornickim w Poznaniu. Na kafelkach jeszcze go nie widzę, ale prowadzi przez niego
PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić
Hm. Dziwne że tak proponuje, skoro jest wolniej. Mi się nie zdarza, by proponowało takie wersje.
Raczej trafiam na wariant, że mam jechać 10km dłużej drogą ekspresową, co niby przekłada się jedynie o minutę dłużej niż normalnie
No ale po co być o minutę szybciej, nadkładając 10km?
Sytuacji, by pokazywało drogę krótszą, ale gorszej klasy i wolniejszą, nie miałem na szczęście.
Waze rządzi się swoimi prawami
Ups. Nie mam w tym doświadczenia
Zaraz poprawię na DK i będzie wszystko idealnie. Dzięki za ten pomysł.
Raczej trafiam na wariant, że mam jechać 10km dłużej drogą ekspresową, co niby przekłada się jedynie o minutę dłużej niż normalnie
No ale po co być o minutę szybciej, nadkładając 10km?
Sytuacji, by pokazywało drogę krótszą, ale gorszej klasy i wolniejszą, nie miałem na szczęście.
Waze rządzi się swoimi prawami
Ups. Nie mam w tym doświadczenia
Zaraz poprawię na DK i będzie wszystko idealnie. Dzięki za ten pomysł.
PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić
A myślisz, że 5 minut przed Tobą jechało tędy 10 osób?
Gdyby tak było, to zapewne by wiedziało że korka nie ma. Jak zapewne wiesz, nie ma Nas aż tylu. Jeździsz tam może Ty i jedna, dwie osoby. Wątpię, by na tej podstawie mogło mieć aktualne dane na tamtą chwilę.
Gdyby tak było, to zapewne by wiedziało że korka nie ma. Jak zapewne wiesz, nie ma Nas aż tylu. Jeździsz tam może Ty i jedna, dwie osoby. Wątpię, by na tej podstawie mogło mieć aktualne dane na tamtą chwilę.
PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić
Re: Ciekawy przypadek routingu