Post Reply

Maxthon

Post by Warmiak
Edytuje mapy zaledwie kilka tygodni. Oprocz bolaczek wieku niemowlecego najbardziej co mnie wkurzalo to zawieszanie sie edytora przy zapisie. Probowalem roznych chwytow testujac rozne przegladarki. Nie jestem programatorem tak ze wiele tajnikow Javy skryptow sa dla mnie obce.
Zaczalem troche szperac po internecie i stwierdzilem ze najwiekszym moim bledem jest to ze nie korzystam z Chrome. Tak ze pierwsze kroki zachwytu poprowadzilem w tym kierunku. Zainstalowalem Chrome, wszystko aktualizowalem do najnowszych wersji. Nie ma bata wszystko musi dzialac a tu taka sama kicha jak bylo wczesniej. Stale zawiasy przy zapisie wprowadzonych danych.
Nie dalem za wygrana i powrocilem do przegladarki z ktorej korzystam juz kilka lat i najbardziej dla mnie pasuje pod wieloma wzgledami. Maxthon, sa to chyba Chinczycy pracujacy na silniku IE.
Zainstalowalem dodatek:
Violentmonkej
Nastepnie ze strony:
http://userscripts-mirror.org/groups/419/scripts.html
zaistalowalem interesujace mnie najbardziej skrypty
WME Junction Node Fixer
WME Color Highlights
WME Junction Angle info
I musze powiedziec ze wszystko pracuje zdecydowanie lepiej i zobaczymy kiedy sie pojawia pierwsze zawiasy.
Dla informacji pracuje na Win7 64b.
Przy zapisie staram sie korzystac ze skrotu na klawiaturce:
Ctrl+S
Aby wyeliminowac dodatkowe ruchy mysza w momencie zapisu.
Moze to placebo ale u mnie to jak narazie sie dziala bez zawiasow.
Warmiak
Posts: 70
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

POSTER_ID:17002258

1

Send a message

Post by Warmiak
Stale staram sie experymentowac. Nie wszystko jest takie rozowe jak sobie wczesniej wyobrazalem i robie to metoda prob i bledow bez zadnej wiedzy programatorkiej.
Byc moze sie myle ale mam takie wrazenie ze duzym problemem sa skrypty a wszczegolnosci stare wersje ktore sa zalinkowane na forach.
Staralem sie poszukac u autorow najnowszych wersji skryptow nastepnie instalujac je u siebie.
Jak narazie juz drugi dzien jestem bez zawiasow.
Wczesniej mialem co kilka minut.
Troche sobie skomplikowalem prace ale jak narazie wygrywa u mnie Maxthon na ktorym mam zainstalowany tylko jeden script WME Color Highlightsv1.94. I w ten sposob najlepiej sie wprowadza dane. Nastepnie pozostale skrypty mam na Chrome i kontroluje to co zrobilem z Validatorem korygujac bledy. Probowalem pojedynczo wlanczac skrypty i chyba najbardziej zamula Validator. Wszystkie pliki cache, temp mam przekierowane do pamieci na wytworzony RAM disk. I po 2 godzinach jak zaczyna mulic komp robie restart i znowu sie ciesze poczatkowa predkoscia. W domu oraz w pracy korzystam z dwoch roznych starszych komputerkow. Byc moze w pracy sie w niedlugim czasie doczekam sie czegos lepszego to zobaczymy czy bedzie duza zmiana na lepsze. Bo aktualnie mam 5 letniego kompa.
Warmiak
Posts: 70
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Warmiak
Musze sie pochwalic ze ponad 2 godziny edytowania na Maxtonie i zadne zawiasy :)
Byc moze to przypadek, zeby Amicy wmiedzyczasie cos poprawili na swoich serwrach?
Wczesniej mialem padalca co kilka minut.
Warmiak
Posts: 70
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Vooytek
Ja niestety te 4,5 roku temu się nie znałem na tyle by samemu coś złożyć, więc kupiłem gotowca, ale wtedy był na pewno bardzo mocny. Jedyny błąd, to była wysoka cena.
Jak sam sobie jakiś zestawik złożysz albo poprosisz o porady na odpowiednich forach, to spokojnie można świetny sprzęt w rozsądnej cenie dostać :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Wydajniejszych? Ten problem dawniej nie występował. Nie wiem kiedy dokładnie się zaczął.

Przyznaję, że na netbooku to masakra.
Jednak na 32-bitowym W7 + Intel Pentium G3420 (2x3,2GHz) + 2GB RAMu + mój stary Radeon 5750 1GB jest płynnie.
A na 64-bitowym W7 + Core i7 860 (4x2,8GHz + HT) + 4GB RAMu + ZOTAC GeForce 660 2GB przycina bardzo nieprzyjemnie.
Nie wspominając już, że u mnie system i Chrome są na SSD, a tam na starym dysku pod SATA1 z tego co kojarzę...
Nie mam już siły do tego kompa, coś musi być z nim nie tak.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Nie, przecież wszyscy się skarżą na takie zamułki przy zapisywaniu.

Ogólnie, to ja mam chyba problem ze sprzętem, który trwa od dłuższego czasu. Edytor po prostu "klatkuje", jakby to pożerało więcej zasobów niż gry...

A u Tobjasa albo przegrzanie, albo zasilacz zdycha? U brata też się wyłączał co jakiś czas aż w końcu było czuć lekką spaleniznę i już nie chciał w ogóle ruszać. Po wymianie na porządny zasilacz wszystko śmiga. I mimo gorszej specyfikacji, edytor działa tam lepiej niż u mnie.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Tobjas
Validator napewno sporo zamula ale nie wyobrażam sobie edycji bez niego. Gdzieś już była dyskusja ze skrypty strasznie zwalniają. Napewno tez włączenie warstwy Miejsca zamula bo jak tylko włączę to wentylator wchodzi na wyższe obroty czyli ma co robić.

Pozdrawiam
Tobjas
Area Manager
Area Manager
Posts: 566
Has thanked: 146 times
Been thanked: 41 times
Send a message