Page 1 of 1

Re: Nazywanie dodawanych punktów/obszarów

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 4:44 pm
by h_udy
wampcia wrote:Mam zgoła inne zdanie co do supermarktów, ich zaznaczanie uważam jako reklamę danej firmy, działanie komercyjne i od tego odstępuję, gdyż uważam iż same firmy winny je dodać albo za to zapłacić.

ja wpisuję np. CH Belg albo CH AKS.. a czy tam jest TESCO czy REAL.. no cóż to ma służyć nam, użytkownikom. Więc teoretycznie im więcej info w opisie tym lepiej. Jak nie będziesz chciał jechać do CARREFOURA czy KAUFLANDA to go nie będziesz szukał nawigacji.. nie?

Nazywanie dodawanych punktów/obszarów

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 11:37 am
by LafarM-OSM_lepsze
Cześć,

nie zawsze wiemy przy jakiej ulicy jest dany market, muzeum, etc.
Wpisujemy "OBI" i ... Do którego ze sklepów chcemy jechać? Wpisuję "OBI Lublin" i nie dostaję ani jednego sklepu.
Zrobiłem test na kilku supermarketach w Lublinie i opisałem je jako "nazwa_sklepu miasto ulica". Teraz wpisując ponownie "OBI Lublin" otrzymuję listę dwóch sklepów.

Proszę o uwagi do pomysłu. Czy coś zmienić w opisie tych punktów? Po akceptacji pomysłu i ewentualnych zmian w tej propozycji proszę o poprawienie dodanych przez siebie punktów.

Pozdrawiam,
Rafał

Re: Nazywanie dodawanych punktów/obszarów

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 7:17 pm
by LafarM-OSM_lepsze
wampcia wrote:Mam zgoła inne zdanie co do supermarktów[...ciach...].

To po co umieszczamy je na mapie? Jeżeli już są dodane to zróbmy chociaż z tego pożytek. Raczej nie będę jechał do innego miasta aby zrobić tam zakupy w realu czy biedronce, ale czasami może ktoś potrzebować. Ja na przykład nie wiem przy jakiej ulicy jest IKEA w Łodzi lub Poznaniu, ale jak byłem, to wybrałem się na zakupy. Przepraszam za przykład ze sklepami (nie chodziło mi o reklamę) ale w przypadku lotnisk, szpitali, itp. chciałbym aby dało się wpisać na przykład "szpital nazwa_miast" i chciałbym tam dotrzeć, oczywiście jak jest więcej niż jeden POI o danej nazwie w mieście to chciałbym wiedzieć na jakich ulicach.

rlpl wrote:[...ciach...]Jeszcze proponowałbym taki eksperyment: wpisz do nawigacji samo OBI i sprawdź, czy znajdzie Ci OBI Lublin, czy najbliższe OBI jeszcze nie przemianowane, czyli np. w Warszawie. Bo jeśli na hasło OBI nie znajdzie OBI Lublin, to chyba to jest problem.

Sprawdzałem i przed zmianą nazwy i po dodaniu Lublin w nazwie ale na pierwszej pozycji było OBI oddalone więcej niż 200km. Tak więc w moim przypadku otrzymuję listę ale nie posortowaną według odległości. Gdyby tak było, to nie poruszyłbym tego tematu.

Re: Nazywanie dodawanych punktów/obszarów

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 4:10 pm
by rlpl
Było na ten temat: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=73&t=6776&start=30#p71809 i wtedy uznano, że to jednak zły pomysł. Ale to kwestia gustu, jeśli uznasz, że tak chcesz mieć, to tak sobie zrobisz. Faktycznie wyszukiwanie POI działa słabo, ale oprócz wad ma jedną zaletę: wyniki są posortowane po odległości. Pierwsze OBI, jakie zobaczysz na liście, będzie najbliższym.

Jeszcze proponowałbym taki eksperyment: wpisz do nawigacji samo OBI i sprawdź, czy znajdzie Ci OBI Lublin, czy najbliższe OBI jeszcze nie przemianowane, czyli np. w Warszawie. Bo jeśli na hasło OBI nie znajdzie OBI Lublin, to chyba to jest problem.

Re: Nazywanie dodawanych punktów/obszarów

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 1:15 pm
by wampcia
Mam zgoła inne zdanie co do supermarktów, ich zaznaczanie uważam jako reklamę danej firmy, działanie komercyjne i od tego odstępuję, gdyż uważam iż same firmy winny je dodać albo za to zapłacić.

Re: Nazywanie dodawanych punktów/obszarów

PostPosted: Thu Sep 22, 2011 9:53 pm
by wampcia
Jak zauważyłam POI działa jako punkt charakterystyczny powiązany z nazwą własną a nie jego lokacją w momencie wyszukiwania, co stanowi niewątpliwy problem dla osób pragnących używać tego rodzaju bazy danych. Oczywiście zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie działa tylko nie wiem czy sortowanie odbywa się mimo dodatku słowa np "Pcimi" wg. odległości użytkownika w Pciumu od tego samego rodzaju zbioru POI np: ubojnia :P.
Osobiście jak zaznaczyłam nie zamierzam wprowadzać do baz hiper-super- marktów, ale jeśli starczy mi czasu na POI to być może wykorzystam ten klucz do dodawania innych punktów o tych samych nazwach własnych