Walking trails a Pedestrian boardwalk.

[ img ]

Moderators: mousepl, redviper26

Re: Walking trails a Pedestrian boardwalk.

Postby mousepl » Thu Oct 20, 2011 8:29 pm

Walking Trail - ścieżka np w lesie, parku itp.
Pedestrian boardwalk - to ulica chodnik (deptak, promenada?), nie dostępna dla samochodów.

@p_no: service road to droga z "serwisami", czyli u nas MOP - chodzi o zjazdy z autostrady na parkingi, stacje benzynowe, restauracje i inne pierdoły. Services to po prostu usługi. To nie jest droga serwisowa/awaryjna/dla służb drogowych! Service road jest przejezdna dla samochodów, jednak nie jest brana pod uwagę podczas obliczania trasy.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
 
Posts: 3154
Joined: Mon Nov 08, 2010 4:28 pm
Location: Bielsko-Biala, Poland
Has thanked: 1 time
Been thanked: 920 times

Re: Walking trails a Pedestrian boardwalk.

Postby p_no » Thu Oct 20, 2011 6:33 am

Ciężko powiedzieć jaka jest między nimi różnica, nie mniej jednak skoro już wspomniałeś o parku to jeśli uliczka służy do doajzdu na posesję to IMHO lepiej będzie użyć "service road" albo "private road"
p_no
 
Posts: 91
Joined: Tue Jun 28, 2011 4:31 pm
Location: [deleted]
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Walking trails a Pedestrian boardwalk.

Postby pilifs » Wed Oct 19, 2011 2:40 pm

Jaka jest różnica między typem drogi Walking trails a Pedestrian boardwalk? Np. jak jest zwykła uliczka w parku to jaki typ zastosować?
pilifs
 
Posts: 4
Joined: Sat Sep 17, 2011 10:45 am
Location: Polska -> Poznań
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Walking trails a Pedestrian boardwalk.

Postby rlpl » Thu Oct 20, 2011 9:49 pm

Zarówno walking trails, jak i pedestrian boardwalks, nie są przeznaczone do jazdy samochodem, z tym że - jak to bywa w waze - nie ma ścisłego zakazu, tylko jest bardzo małe - ale niezerowe - prawdopodobieństwo, że system skieruje Cię na taką drogę. Jeśli się nie mylę, skierowanie na pedestrian boardwalk jest mniej prawdopodobne, niż na walking trail. Szczegółowe zasady oczywiście nie są udokumentowane i zmieniają się bez ostrzeżenia. Ale skoro droga nie jest przeznaczona do jazdy samochodem, to nie lepiej w ogóle jej nie rysować na mapie? Chyba że są jakieś przesłanki za jej rysowaniem, np. jest to deptak i chcesz zaznaczyć adres budynku przy nim, albo ktoś drogę wcześniej narysował, a Ty chcesz ją zaznaczyć jako niedostępną dla samochodów, ale nie chcesz (albo nie możesz, bo nie jesteś AM) skasować.

Co do service road: Według polskiej dokumentacji ustalono, że tak zaznaczamy drogi osiedlowe. Chodzi o drogi o znaczeniu bardzo lokalnym, o niższej kategorii niż gminne i miejskie, ale jednak dostępne dla normalnego ruchu. Pod względem wyszukiwania trasy zaliczane są do tej samej kategorii, co primary street i street. Waze będzie ich unikać, ale skieruje Cię na drogę osiedlową, jeśli uzna, że to się mimo wszystko opłaca. Oryginalnie, jeśli dobrze rozumiem, chodziło o takie drogi, jakie występują w Polsce wzdłuż niektórych dróg krajowych: ponieważ robienie wjazdu na każdą posesję bezpośrednio z głównej drogi byłoby niebezpieczne dla podróżnych, buduje się drogę równoległą do głównej (serwisówkę właśnie) i z niej są wjazdy, a połączenie z drogą główną jest na skrzyżowaniach. Zobacz też artykuł w Wikipedii. Natomiast droga typu private road to droga niedostępna dla normalnego ruchu, ale dostępna dla niektórych uprawnionych, np. droga wewnątrz przedsiębiorstwa. Waze będzie przez nią prowadził tylko wtedy, kiedy jest na niej punkt startowy lub docelowy. @mousepl: nie, to nie jest tak, że droga serwisowa (osiedlowa) nie jest brana pod uwagę. Był przez krótki czas taki efekt, ale to był bug i został usunięty. Jeździłem przez jakiś czas do pracy przez sąsiednie osiedle i waze znajdował poprawną drogę jak tylko skręciłem w kierunku tego osiedla, zanim znalazłem się na osiedlowej.
My previous login name was rl_pl.
rlpl
 
Posts: 495
Joined: Fri Oct 22, 2010 9:20 am
Location: Kraków, Poland
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Walking trails a Pedestrian boardwalk.

Postby wampcia » Thu Oct 20, 2011 3:10 pm

Różnica między pedestrian blw a trail jest taka, iż pierwszy jest chodnikiem lub utwardzoną ścieżką a drugi czymś "wydeptanym" z tym, iż prawdopodobnie trail jak i "prv. road", kolej ten drugi nie jest widoczny w kliencie Waze. Ped blw jest widoczny.
Fuck you waze/google motherfuckers !
wampcia
 
Posts: 106
Joined: Wed Dec 01, 2010 11:26 pm
Location: Fuck my cat
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times


Return to Poland

Who is online

Users browsing this forum: No registered users