Post Reply

I co dalej? Klient Waze

Post by mousepl
Nie wiem, czy ktoś to czytał ale dla mnie to jakaś masakra :/

http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=12629

Aby dalej móc używać klienta (wyższego niż 2.x) muszę... kupić nowy telefon.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times

POSTER_ID:1032341

1

Send a message

Post by LafarM-OSM_lepsze
No cóż... Nowych wersji waze dla mojej Nokii już nie będzie, chociaż całkiem dokładnie rysowała trasy. Zastanawiam się nad zmianą telefonu i... Wybór padł na Androida. Tylko co wybrać? HTC, Samsung, SonyEricsson...? Pochwalcie się jak wam działa GPS w telefonach tych firm.
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by LafarM-OSM_lepsze
wampcia dziękuję za namiary na stronę. Jeżeli chodzi o cenę, to jak każdy nie lubię przepłacać i długo się zastanawiam zanim wydam kaskę, ale jak się zdecyduję to cena jest tylko jedną z cech telefonu. Nad moją Nokią też długo się zastanawiałem i gdyby nie to że waze zakończyło wsparcie dla Symbiana i to, że porównując go z nowego telefonami ma inne braki, to pewnie długo bym jej jeszcze nie zmieniał telefonu.
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by LafarM-OSM_lepsze
rysal dzięki za podpowiedź. Jak już poczytałem trochę o telefonach, to stwierdzam, że muszę udać się do "macalni" i obejrzeć sobie te telefony. Nie wiem czy kupić już czy poczekać jeszcze pół roku, bo aktualizacja do nowszego Androida nie zawsze jest możliwa (chodzi o możliwości procesowa). Może przez ten czas wejdą na rynek kolejne nowsze modele i Android doczeka się brakujących funkcjonalności. Mam wrażenie że Android jest jeszcze beta systemem. Jeszcze brakuje mu kilku opcji, ale może telefony z pod znaku Sony Ericssona lub HTC mają to czego szukam (opinia na podstawie dwóch telefonów Samsunga).

Jeżeli chodzi o telefony z Windowsem, to jest to jakaś pomyłka. System co jakiś czasu musi łączyć się z siecią. Czasami muszę rozesłać służbowo kilkanaście smsów do współpracowników i dyrekcji i po czasie otrzymania odpowiedzi mogę wskazać osoby mające telefony z Windosem - te zawsze na końcu przesyłają potwierdzenia dostarczenia. Robiłem nawet testy aby mieć pewność, że nie jest to wina sieci. I pomimo iż trzymałem taki telefon w ręce, to smsy docierały po kilku lub kilkunastu minutach. Wszystkie pozostałe (iPhone, BlackBerry, Symbian i Android) pobierają smsy szybko i natychmiast mam potwierdzenia o dostarczeniu.

Zadając pytanie bardziej interesowała mnie współpraca tych telefonów z waze. Z tego co widzę, to telefony różnie pracują. Na jednych z nich waze nagrywa trasę bez problemów a na innych robi przerwy co 100-300 metrów albo ma braki. Wiem, że różnie może jakość anten. W swojej Noki mam bardzo dobrą antenę i nie chciałbym mieć gorszej. Kiedyś testowałem na jakimś bezdrożu swoją Nokię i Nokię żony. Na mojej działała nawigacja i miałem połączenie z Internetem, a żony telefon gubił co chwilę oba sygnały.
LafarM-OSM_lepsze
Area Manager
Area Manager
Posts: 96
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Zablokowany na Waze... :evil: :evil:
Korzystam z https://www.openstreetmap.org :D :lol:

Post by mousepl
Czyli tak, jak pisałem w pierwszym poście. Chcesz Update? Kup telefon :/
BTW. Kiedyś klient aktualizował się przez "refresh area cośtam". Pamiętam, jak po tej operacji musiałem przeinstalowywać klienta bo coś się wysypywalo lub coś przerabiać (przed świętami Wielkanocnymi) bo puścili jakąś felerną grafikę (splash screen).
Ostatnio byłem pełen podziwu (1 listopada), jak odinstalowałem Waze i po usunięciu wszystkich starych plików wrzuciłem z powrotem klienta. Widok rewelacja, pokazywanie radaru na mapie, obliczanie trasy, większa stabilność, nowy dizajn... Uradowany tymi zmianami wziąłem się bardziej chętnie do rysowania. To się nacieszyłem :/
Trudno, może uda mi się wrzucić jakiś stabilny ROM do HD2.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by mousepl
Ja zdecydowałem się na nie kupowanie nowego telefonu i wgrałem Androida na kartę pamięci i hulam dalej na HTC HD2. Wrażenia? Waze zapie**dala jak mały samochodzik, wydajność wzrosła parokrotnie - szybciej się uruchamia, szybciej przewijam i zmieniam skalę mapy, nawet pobieranie danych idzie masakrycznie szybko (licznik napierdziela jak głupi), w WM6.5 zanim ściągnąłem obszar to zdążyłem przejechać parę kilometrów. Co najważniejsze, mam 70% mniej odpowiedzi routing server timed out i aplikacja nie wiesza mi telefonu :D
Co prawda jest to wersja 2.4.XX (starsza niż dla WM6.5) ale funkcjonalność wydaje się być taka sama, jedyna różnica to nagrywanie komunikatów głosowych do zdarzeń w Androidzie.
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by musznik
Przyszłość leży w androidzie,a nie jakimś burżuazyjnym iPhono-nieelastycznym wynalazku. Z reszta nasz rynek zalewa ten drugi system. I nie martwi mnie telefon, a transfer, skoro 3.0 wysyła tak "ogromne" ilości danych to bym się bał, skoro na 150km na praktycznie jednej drodze mam łączną paczkę 2Mb transferu w 2.4, to mam nadzieje, że to nie zamieni się to w 20, bo na polskie warunki by było to fatalne.Z reszta, co tu przesyłać dodatkowo? częstszy update w trasie? dokładniejsze punkty? ;]
musznik
Posts: 7
Send a message
Android
Area manager in Gorzów Wlkp. and it's west surroundings

Post by musznik
rlpl wrote: I tu się nie zgodzę, bo firma Waze przyszłość widzi w pierwszej kolejności w iPhonie, a w drugiej w Androidzie. Na dalszy plan zeszły pozostałe platformy. Może i w Polsce, albo nawet w Europie Android dominuje, ale liczy się USA, bo przy nich reszta świata jest mała, a Polski w ogóle nie widać.
To, że oni widzą to nie znaczy, że tak będzie, ale jeżeli nastawiają się tylko na USA - to trudno. A iWynalazek jedynie co teraz robi to broni się wielce strzeżonymi patentami pozywając samsunga i cala resztę zrzeszoną z andkiem za np.: patentowany prostokąt z zaokrąglonymi bokami. Aktualnie każdego znajomego który miał iPhone przekonałem do androida - i to się nie zmieni ;]

Statystyki dla USA
http://social360.pl/wp-content/uploads/ ... artfon.png
http://social360.pl/jak-wyglada-rynek-mobilny-w-usa/

http://www-bgr-com.vimg.net/wp-content/ ... 15140.jpeg

btw. nareszcie odświezyli mape do 10.30.2011 ;) cud
musznik
Posts: 7
Send a message
Android
Area manager in Gorzów Wlkp. and it's west surroundings

Post by rlpl
Starsze wersje mają nadal działać. W oryginalnym poście piszą o WM, BB i Symbianie, ale wersje 2.x powstawały ze wspólnego w większości kodu źródłowego i przez to były raczej nierozróżnialne. Chyba że wprowadzą blokadę na serwerach, żeby odmawiały współpracy ze starszymi wersjami na iPhone'a i Androida. Ale to byłaby po pierwsze złośliwość z ich strony, a po drugie sami sobie zrobiliby na złość. Nie wiem co jest w wersji 3.0, ale w kółko piszą o ogromnych ilościach danych, które ona generuje i których nie nadążają przetworzyć.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
musznik wrote:Przyszłość leży w androidzie,a nie jakimś burżuazyjnym iPhono-nieelastycznym wynalazku.
I tu się nie zgodzę, bo firma Waze przyszłość widzi w pierwszej kolejności w iPhonie, a w drugiej w Androidzie. Na dalszy plan zeszły pozostałe platformy. Może i w Polsce, albo nawet w Europie Android dominuje, ale liczy się USA, bo przy nich reszta świata jest mała, a Polski w ogóle nie widać.
musznik wrote:Z reszta, co tu przesyłać dodatkowo? częstszy update w trasie? dokładniejsze punkty? ;]
Nie mam pojęcia co, bo za mało napisali. Być może nie tyle chodzi o ilość danych, co o ilość operacji, które trzeba wykonać, żeby te dane przygotować. O ile wiem, 3.0 razem z trasą przejazdu przesyła listę korków i innych zdarzeń, wcześniejsze wersje dostawały te informacje oddzielnie i same sobie składały na kliencie. Może o to im chodzi, a może o coś innego.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.